Няколко въпроса относно Xiaomi MI-2S

Дискусия в 'MI 2/A/S' започната от Mihail Ivanov, 1 Май 2014.

1. Mihail Ivanov

Mihail Ivanov Потребител

Регистриран:
    1 Май 2014
    Съобщения:
    4
    Харесвания:
    0
    Здравейте,обмислям да сменя сегашния си Samusng Galaxy s2 mini с Xiaomi Mi-2s
    Според мен графичната среда на Xiaomi е много красива и доста открояваща се от останалите,но имам няколко въпроса,които искам да задам тук.
    1.Модел април 2013 - никъде не пише,че ще има ъпдейт до 4.4,ще има ли някакво обновление на OS?
    2.Телефонът официално не се внася в Европа - ще има ли проблем с българските оператори и има ли меню на български език(разбирам перфектно английски,но все пак сме българи)?
    3.Виждам на снимките,че се продава в няколко варианта от цветове - трябва ли да си избера един цвят или получавам задни панели в различни цветове,които да мога да сменям?
    4.Нека някой,който има такъв телефон да разкаже своите лични преживявания - ако може да изброи плюсовете и минусите?
    Това е засега.

2. admin

admin Администратор Staff Member Администратор Модератор MIUIBG-VIP

Регистриран:
    27 Септември 2013
    Съобщения:
    1,546
    Харесвания:
    1,339
    Здравей няма никакъв проблем да работи телефона в България, целия екип на MIUI.BG сме превели софтуера и да ще има 4.4 KitKat. Телефона идва с бял заден капак и може да си купиш друг цвят ако искаш. Телефона може да го купиш от **** или от ****

3. Mihail Ivanov

Mihail Ivanov Потребител

Регистриран:
    1 Май 2014
    Съобщения:
    4
    Харесвания:
    0
    А защо ми се струва,че всички икони са поставени на началния екран и няма копче за меню с приложенията,както е при останалите телефони....и така не могат да се махнат за да се вижда по-добре тапета?

4. admin

admin Администратор Staff Member Администратор Модератор MIUIBG-VIP

Регистриран:
    27 Септември 2013
    Съобщения:
    1,546
    Харесвания:
    1,339
    Менюто е подобно на iPhone и приложенията може да си ги разпределиш по папки.

5. zorvalth

zorvalth Потребител

Регистриран:
    28 Ноември 2013
    Съобщения:
    522
    Харесвания:
    205
    А и вингаи можеш да си инсталираш лънчер по свой избор.

6. Mihail Ivanov

Mihail Ivanov Потребител

Регистриран:
    1 Май 2014
    Съобщения:
    4
    Харесвания:
    0
    Не знам защо,но ми се струва,че цената не е предимството на тези устройства въпреки,че са произведени в Китай.

7. anatol06

anatol06 Модератор Staff Member Модератор MIUIBG-VIP

Регистриран:
    1 Декември 2013
    Съобщения:
    326
    Харесвания:
    111
    Като не знаеш защо и ти се струва не го пиши.

8. zorvalth

zorvalth Потребител

Регистриран:
    28 Ноември 2013
    Съобщения:
    522
    Харесвания:
    205
    С това "струване" във всеки пост до никаде няма да я докараш. Почни да правиш нещо вместо да "струваш". Така и така незанаш защо ти се "струва", а и от токова много "струвания" надали знаеш и коко си "струва" каквото и да мислиш че ти се "струва", че трябва да направиш.

9. todesto

todesto Потребител

Регистриран:
    20 Ноември 2013
    Съобщения:
    108
    Харесвания:
    65
    Здравей,
    Вече 9 месеца (от средата на септември)съм с mi2S и работи перфектно.Иначе доста телефони са минали през ръцете ми и никога не съм бил с някой повече от 6-7 месеца. На мен лично ми пасна като цена,функционалност,възможности и не мисля да го сменям,макар че имах такива мераци като излезе Mi3.
    Другото в което ме убеди "китайчето" е че е напълно равностоен на Samsung-ги, HTC-та и др. с неговите параметри и струващи 2 че и 3 пъти по скъпо.Няма абсолютно никакви проблеми при работата с местните оператори ,софтуерната му поддръжка си е редовна и обещаваща- какво повече да иска човек :)
    Може би единствения съществен недостатък е ,че дисплея на по-силна дневна светлина "умира".

krassiy харесва това.
  10. zorvalth

zorvalth Потребител

Регистриран:
    28 Ноември 2013
    Съобщения:
    522
    Харесвания:
    205
    То и МИ3 е така не се ядосвай, да не казвам и по зле:)

11. Kokosoft

Kokosoft Потребител

Регистриран:
    1 Декември 2013
    Съобщения:
    263
    Харесвания:
    157
    Затова винаги съм твърдял, че само amoled дисплей им липсва на xiaomi, но кой знае може в mi4 да ме зарадват.

Sent from my GT-N8000 using Tapatalk

12. zorvalth

zorvalth Потребител

Регистриран:
    28 Ноември 2013
    Съобщения:
    522
    Харесвания:
    205
    Amoled-a пък според мен е другия върх на простотията. Попотай хората които им се е наложило да купят телефон на 2 години с амолед или в някой сервиз.

13. bobi

bobi Потребител

Регистриран:
    11 Март 2014
    Съобщения:
    223
    Харесвания:
    70
    Предлагам телефон с електронно - лъчева тръба ;)

14. Kokosoft

Kokosoft Потребител

Регистриран:
    1 Декември 2013
    Съобщения:
    263
    Харесвания:
    157
    Не знам какво имаш предвид, но имам един Samsung S Advance, сега го ползва жената и е вече на две години - дисплеят е невероятен, а четливостта на слънчева светлина е непистижима от който и да е модел с IPS - поне моите лични впечатления са такива, не претендирам да разбирам кой знае колко. Според някои amoled е излишна шарения, но мен ме радва...

Sent from my MI 2S using Tapatalk

15. zorvalth

zorvalth Потребител

Регистриран:
    28 Ноември 2013
    Съобщения:
    522
    Харесвания:
    205
    https://www.google.com/search?q=amo...=amoled+screen+burn&spell=1&tbm=isch&imgdii=_

16. bobi

bobi Потребител

Регистриран:
    11 Март 2014
    Съобщения:
    223
    Харесвания:
    70
    https://www.google.bg/#q=super+amoled+vs+ips
    Според всичко това .......няма еднозначен отговор за предимството на едната или другата технология. Следователно всичко е въпрос на това кое на Вас ще ви пасне най - добре. ;)

17. zorvalth

zorvalth Потребител

Регистриран:
    28 Ноември 2013
    Съобщения:
    522
    Харесвания:
    205
    ми посред мен всичкитe не стават, аз чакам да развият цветния e-ink :)

18. inkarnasion

inkarnasion Потребител MIUIBG-VIP

Регистриран:
    6 Декември 2013
    Съобщения:
    92
    Харесвания:
    31
    Здравей, от септемврри месец позлвам MI2S, както и съпругата, телефона е невероятен поне за мен, досега недостатъци не съм открил, много добра операционна система и отлични показатели, брат ми има HTC one честно казано Хиаомито го мачка. Мислех да го сменям за MI3 но този просто така ми легна на сърцето че просто не се решавам;)

the_Jack и admin харесват това.
  19. Vladmir

Vladmir Потребител

Регистриран:
    21 Август 2014
    Съобщения:
    10
    Харесвания:
    1
    Здравейте,

Обмислям да закупя 2s. Не намирам информация за издражливостта на батерията. Някой може ли да сподели впечатления като спомене разбира се и с какво натоварване го използва.

При мен ще е около 10 до 20 мин разговори на ден, браузване от време на време отново да кажем 10 мин на ден и епизодично слушане на музика в градския транспорт. Освен това дейтата е спряна и се пуска само ако трябва да проверя нещо из нета. Та при подобно натоварване дали ще издържи 4-5 дена?

Ще ми е интересно да споделите собствен опит. Предварително благодаря.

20. Kokosoft

Kokosoft Потребител

Регистриран:
    1 Декември 2013
    Съобщения:
    263
    Харесвания:
    157
    При подобно натоварване по-скоро 3-4 дена може да очакваш, иначе аз го ползвам доста по-интензивно и го зареждам или всеки ден или през ден, но не спирам датата.

Сподели