ZOPO ZP980/ZOPO C2 с MIUI на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК

Дискусия в 'Други марки' започната от Стоян Колев, 15 Април 2014.

1. Стоян Колев

Стоян Колев MIUI DEV MIUI DEV

Регистриран:
    15 Декември 2013
    Съобщения:
    90
    Харесвания:
    44
    Технически Характеристики на ZOPO C2 и ZP 980
    Система: Android 4.2.1
    Процесор: MTK6589 4*1.2Ghz / PowerVR 544 , от август MTK6589T 4*1.5Ghz / PowerVR 544
    Оперативна Памет: 1Гб или 2Гб
    Вътрешна памет: 4ГБ + MicroSD до 64ГБ ,16ГБ+ MicroSD до 64ГБ 32ГБ + MicroSD до 64ГБ
    Екран: 5" 1080x1920, 441 PPI, OGS, IPS по технология LTPS, с рамка 2.47мм.От август - наличие на GorillaGlass 2
    Камери: Задна 13.1MP(Реальни 12.6), передна 5MP(8MP с интерполация), заснемане на видео до 1080p 30кадъра/с, панорамна снимка до 270*, светосила F/2.2, жироскопен стабилизатор на изображението.
    Звук: високоговорител, слушалки.
    Коммуникации: Bluetooth 4.0, Bluetooth HID, Wi-Fi, GPS / AGPS , OTG ( native Fat32, NTFS- via software)
    2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
    3G: WCDMA 850/2100MHz
    I/O: MicroUSB/3.5mm MiniJack/MicroSD/Слот pd 1 SIM (64к) и 1 MicroSIM(32к).
    Батeрия: 2000mAh
    Размери: 143мм х 70мм х 9мм
    Тегло (Телефон + Аккумулатор): 161грама
    Тегло (Телефон): 118грама

Предупреждение!!!!
    Приложеният архив съдържа потребителски ром и при инсталиране на същия е възможно да загубите гаранцията на телефона. Отговорността за повреда на телефона от поставяне на т.нар. custom rom e изцяло ваша и никой в настоящия форум не носи отговорност за това.

Преди инсталация на настоящия РОМ е строго препоръчително да се направи резервно копие на системата!.

Инструкции за инсталация на MIUI на телефон ZOPO ZP980/C2:

CWM Recovery

1)Сваляте ром файла и го поставяте в СД-картата
    2)Влизате в CWM Recovery (Включваме към USB кабел, при изключен телефон задържате клавиши vol+ и power)
    3)В менюто на CWM Recovery избирате Wipe data/Factory reset, Wipe cache partition, advanced-wipe dalvickcache (Това ще форматира всички ваши данни в паметта на телефона)
    4)В менюто на CWM Recovery избирате install zip from sdcard-Choose zip from sdcard
    5)Избирате ром файла, и следвате инструкциите на арома инсталера
    6)Reboot system now (ако телефонът не се рестартира сам.)
    7)Изчаквате 3-5 мин. да си запише дата раздела и ползвате.

Свали CWM
    TWRP Recovery:

1)Сваляте ром файла и го поставяте в СД-картата
    2)Влизате в TWRP Recovery (Включваме към USB кабел, при изключен телефон задържате клавиши vol+ и power)
    3)Избирате Wipe и след това swype (приплъзвате по пътечката)
    4)Избирате Advanced Wipe, Избирате Dalvik Cache и след това swype (приплъзвате по пътечката)
    5)Избирате install
    6)Избирате ром файла, и следвате инструкциите на арома инсталера
    6)Reboot system now (ако телефонът не се рестартира сам.)
    7)Изчаквате 3-5 мин. да си запише дата раздела и ползвате.

Свали TWRP

Приложеният РОМ е изготвен за смартфон ZOPO ZP998 от потребител в руския форум http://forum.china-iphone.ru с псевдоним
    ViNNNtalik (можете да му благодарите тук), и е преработен, така, че успешно да работи със ZOPO ZP980/C2, от нас е извършен само превода на български, има Арома инсталатор на руски (ако се намери време ще бъде преведен на БГ), с който ви е предоставен избор между множество полезни подобрения, програми и прочие, както и възможността да не се възползвате от тях..
    Наистина полезните и необходими неща се инсталират по подразбиране, но можете и да не ги инсталирате
    .

СВАЛИ ZP980/C2 MIUI_V5_4.4.11_BGlang ViNNNtalik

Вторият ром е от официалният сайт на MIUI (самият ром не е от официалните, а е порт). По семпъл е и също има български език по подразбиране.

СВАЛИ ZP980/C2 MIUI_V5_4.4.11_BGlang hasz

vaskojj и Be6i4 харесват това.
  2. buferato

buferato Потребител

Регистриран:
    14 Април 2014
    Съобщения:
    93
    Харесвания:
    7
    Нещо не мога да се справя!Кажете,защо не се получава!?1.Копирах РОМ-а ZP980/C2 MIUI_V5_4.4.11_BGlang hasz в картата памет.2.Не можах да вляза в рекавъри менюто на телефона чрез познатите комбинации с клавишите,но успях да вляза чрез mobileuncle tools с into recovery mode.3.Каквото и да правя по-нататък не се получава т.е потвърдих wipe data ......,но до там появява ми се андроидчето с отворен корем и удивителна.Така е и на wipe cache.Просто не се случва нищо.По някакъв начин успях да изляза от менюто и да си включа телефона!Не знам дали има значение за написаното по-горе,но телефона го поръчах от Китай да бъде рутнат и с бг език.Рекавърито не видях какво е ,но надписите са оранжеви и предполагам,че е Clockworkmod recovery.Какво да направя по-нататък,ако знаете пишете!?Благодаря!!!П.С Дали не трябва да сложа първо ново рекавъри в картата памет и през Mobileuncle tools да му дам:recovery update и чак след това да продължавам по гореописания начин!?

Последно редактирано: 18 Април 2014
  3. Стоян Колев

Регистриран:
    15 Декември 2013
    Съобщения:
    90
    Харесвания:
    44

Колега свали това рекавъри , след това го сложи в главната директория на СД картата. Стартирай мобилния чичка и избери Recovery update, ще ти даде, че търси, като го намери флашваш, рестартираш телефона с PWR & VOL+. Като ти се покаже шоколадчето избираш първо Backup - правиш резервно копие на всичко и след това избираш Install - избираш зип-файла на рома и чакаш да се инсталира.

Be6i4 харесва това.
  4. buferato

buferato Потребител

Регистриран:
    14 Април 2014
    Съобщения:
    93
    Харесвания:
    7
    Благодаря!!!Инсталирах ром-а и тези дни ще видя как е с него!На пръв поглед ми харесва-добре изглежда менюто!Интересува ме само това,че като инсталирах titanium backup pro ми иска рут достъпа да бъде разрешен-откъде да го разреша!?(изписва ми -от настройки,там не намирам как да го разреша).Да не би при инсталацията на новия ром да нямам вече рут!?

5. Стоян Колев

Регистриран:
    15 Декември 2013
    Съобщения:
    90
    Харесвания:
    44
    Така като гледам има си рут. Влез в оптимизации/разрешения и след това дай ROOT Достъп.

Be6i4 харесва това.
  6. buferato

buferato Потребител

Регистриран:
    14 Април 2014
    Съобщения:
    93
    Харесвания:
    7
    Още един път-Благодаря!!!Всичко е ОК!Както писа по-горе ,така и стана!Жив и здрав бъди!!!

admin харесва това.
  7. buferato

buferato Потребител

Регистриран:
    14 Април 2014
    Съобщения:
    93
    Харесвания:
    7
    Досега всичко беше ок,но.......вече за втори път се случва телефонът да забие и по-точно 1-ят път ми заби след като исках да направя снимка,отворих камерата и до там появи се сив екран не можах да го изключа-проблема се оправи след вадене на батерията.2-ят път стана след като исках да набера даден номер от контактите-случи се същото!Някакво решение има ли!?Иначе като цяло ми харесва този ром!

8. Стоян Колев

Регистриран:
    15 Декември 2013
    Съобщения:
    90
    Харесвания:
    44
    С кой от двата рома си? Защо не пробваш да изтриеш далвик-кеша с рекавъри?

9. buferato

buferato Потребител

Регистриран:
    14 Април 2014
    Съобщения:
    93
    Харесвания:
    7
    Бях с този ZP980/C2 MIUI_V5_4.4.11_BGlang hasz.Днес инсталирах ZP980/C2 MIUI_V5_4.4.11_BGlang ViNNNtalik и ще видя как ще се държи.Иначе далвик кеша съм го изтрил още преди инсталацията.Трябва ли пак да го изтрия през рекавърито!?

10. Be6i4

Be6i4 Модератор Staff Member Модератор

Регистриран:
    30 Септември 2013
    Съобщения:
    146
    Харесвания:
    102
    Само ако имаш проблем.

Стоян Колев харесва това.
  11. buferato

buferato Потребител

Регистриран:
    14 Април 2014
    Съобщения:
    93
    Харесвания:
    7
    Като цяло Rom-a на Miui ми харесва,но ме дразни едно нещо - като ми звънне телефона и искам да отговоря трудно плъзгам към зелената слушалка-защо е така,някой може ли да отговори!?

12. Стоян Колев

Регистриран:
    15 Декември 2013
    Съобщения:
    90
    Харесвания:
    44
    Ето и нещо по-свежо - MIUI 4.4.25 - ромът е съвместим с ZOPO ZP980/ZOPO C2/ZOPO C3 и ZOPO C7.

Инсталация с мод.рекавъри, преди това е препоръчително да си направите резервно копие.

Be6i4 харесва това.
  13. buferato

buferato Потребител

Регистриран:
    14 Април 2014
    Съобщения:
    93
    Харесвания:
    7
    Харесва ми!Батерията,обаче ми пада по-бързо!Може ли да се направи нещо по настройките за да издържа повече време!?

14. Стоян Колев

Регистриран:
    15 Декември 2013
    Съобщения:
    90
    Харесвания:
    44
    С кой ром си?

15. buferato

buferato Потребител

Регистриран:
    14 Април 2014
    Съобщения:
    93
    Харесвания:
    7
    С MIUI 4.4.25.Просто сравнявам издръжливостта на батерията с този ром,който ми е на телефона-този с който дойде от Китай.

16. Стоян Колев

Регистриран:
    15 Декември 2013
    Съобщения:
    90
    Харесвания:
    44
    Сега като го прегледах този ром си има Init.d поддръжка, та идеята ми е да се добавят някои скриптове за оптимизация. Ако ти се занимава, може да изтеглиш ТОВА и да го разархивираш някъде на хард диска. От получената папка, се копира папка Init.d и се поставя в сд картата на телефона. След това с рут експлорър или тотал командер тази папка се копира в system/ etc и на съдържимите в папката файлове се задават разрешения -rw-r--r-- , следва рестарт и телефонът би трябвало да живне и да харчи по малко ток.

Аз ползвам същите скриптове и телефонът ми при екран около час на ден, час разговори дневно и постоянно включен 3ж ме изкарва близо три дни. Същевремено интерфейсът му работи по плавно и отзивчиво.

17. defender359

defender359 Потребител

Регистриран:
    25 Януари 2014
    Съобщения:
    7
    Харесвания:
    0
    Рома е перфектен 4.4.25 до сега единствения бъг който съм видял е на бутоните ,не работи опцията да светят Винаги .6+ за екипа .

Последно редактирано: 24 Май 2014
  18. buferato

buferato Потребител

Регистриран:
    14 Април 2014
    Съобщения:
    93
    Харесвания:
    7
    След като инсталирах този ром,а и независимо кой друг инсталирам при стартиране-включване на телефона или рестартиране ми зарежда преди логото на новия ром логото на стария!Може ли това да се оправи,не че е болка за умиране,но все пак!Предишния ром беше на самсунг и сега като инсталирах рома на миуи първоначално ми изпише самсунг и след това се появява логото на миуи и зарежда телефона.През рекавърито ли трябва да направя нещо.Преди да инсталирам нов ром правя стандартните процедури през рекавърито- давам фактори ресет и изчиствам кеша.

19. Стоян Колев

Регистриран:
    15 Декември 2013
    Съобщения:
    90
    Харесвания:
    44
    @buferato
    Виж в този сайт има много ресурси за телефона. Ако не ме лъже паметта в ромовете на Vinnntalik има арома инсталер, който включва промяна на логото на телефона с миуи лого. Пробвай да инсталираш само логото без останалото. Ето този ром например.

20. defender359

defender359 Потребител

Регистриран:
    25 Януари 2014
    Съобщения:
    7
    Харесвания:
    0
    Време е за 4.5.30 има доста подобрения чакаме го с нетърпение.

Сподели