Xiaomi Piston Earphone - сравнение между първата и втората версия

Дискусия в 'Аксесоари' започната от the_Jack, 11 Януари 2014.

1. the_Jack

the_Jack Потребител

Регистриран:
    8 Ноември 2013
    Съобщения:
    424
    Харесвания:
    203
    Здравейте,
    Понеже имах късмета да се сдобия и с двете версии на слушалките на Xiaomi - Piston Earphone, по - долу ще се опитам да направя сравнение между двете модификации.
    Колкото и странно да звучи има две версии на втората модификация - разликата е в щипката за кабела а иммено
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    Лявата кутия е за втората версия, а дясната на първата. Първите две снимки са също на втората версия, но колкото и странно да звучи има малка разлика в окомплектацията. Моите слушалки от втората версия са без щипката.
    Отстрани размерите са еднакви. Разликата е само цветово.
    [​IMG] [​IMG]
    Основната разлика се явява размера на отвора на слушалката изглежда поне 2 пъти по голям на новата версия. Както и разположението на допълнителния отвор - на първата версия е до кабела, на втората е срещуположно на основния на гръба.
    Нямам идея защо горната част (над микрофона до слушалките) на новата версия не е с кевларена оплетка, а са със силикон.
    Като дължина са абсолютно идентични. Има и още други дребни разлики, но не смятам да изпадам в детайли.
    Сега към представянето. Има фрапираща разлика между двете модификации. Не зная какво са направили с втората модификация Xiaomi, НО са са се справили отлично.
    1. Първото сравнение беше на представянето на петъчния ъпдейт и беше много ясна разликата между двете модификации.
    2. След това слушах клип от тубата (кратко представяне на възможностите на един софтуер) звука на плеъра и на компа беше 50%, но с 2 - рата версия когато пишеше човека на клавиатурата имах чувството, че не натиска бутони, а бие барабани.
    3. А за музика - нямам думи
    Просто слушалките са невероятни. Сега втората версия ми е любимата и ползвам основно нея, но ползвам и първата чат пат. А за други слушалки не искам и да чувам. Само ми е любопитно да ги сравня с Дре или други за 100 - 200 или повече лева. Очаквам същото ако и по - добро представяне спрямо скъпите модели. В заключение мога само да препоръчам всеки, който има намерение да си купува слушалки просто да си поръча едни и съм сигурен, че няма да съжалява.

nenovskip, rogue, Be6i4 и 6 други харесват това.
  2. dedo pop

dedo pop Потребител

Регистриран:
    1 Декември 2013
    Съобщения:
    134
    Харесвания:
    70
    Аз чакам да дойдат слушалките в магазина на MIUI БГ и взимам едни. Любопитен съм доколко ще ми харесат, или обратното. Имам личен кусур - трудно ме впечатляват аудио компоненти.

admin харесва това.
  3. the_Jack

the_Jack Потребител

Регистриран:
    8 Ноември 2013
    Съобщения:
    424
    Харесвания:
    203
    Ще чакам отзиви, но трябва да си призная кевларената оплетка е много добро решение и създава усещане за високо качество

4. Joro

Joro Потребител

Регистриран:
    4 Януари 2014
    Съобщения:
    27
    Харесвания:
    19
    Най-вероято това е разликата
    https://www.dropbox.com/s/ntdd3bxs8twuzvh/Xiaomi Piston Earphone.jpg

5. cnupy

cnupy Потребител

Регистриран:
    6 Декември 2013
    Съобщения:
    23
    Харесвания:
    10
    Аз пък не съм доволен от звука. Не съм имал от първото поколение и не мога да сравня, но ги сравнявам със старите ми тапи - sony MH1-BL (за съжаление sony са ги направили съвместими само с техните телефони и с друг телефон не могат да се ползват като hendsfree) - четно казано не намирам показател в който X-Piston да са по-добри, а както се вижда модела е съвсем непретенциозен в същия ценови клас. Купих ги от **** и не вярвам да са ми пратили "ментелива" бройка.

6. Joro

Joro Потребител

Регистриран:
    4 Януари 2014
    Съобщения:
    27
    Харесвания:
    19
    И аз сравних втората версия на X-Piston с едни Sony MH650c. Ами ... нищо не е в полза на сонито, а ги имах за добри тапи. X-Piston възпроизвеждат по-ясно високите честоти и баса е по-плътен и обемен. Повече няма да пиша за сравнението, защото няма смисъл :) И определено с X-Piston се чуват звуци, които със сони са недоловими. Сравнението е правено на FLAC 1007kbps.

Attached Files:

7. dedo pop

dedo pop Потребител

Регистриран:
    1 Декември 2013
    Съобщения:
    134
    Харесвания:
    70
    Имам вече слушалчици. Оказа се, че трябва да сложа най-малките тапички. Очаквах усещане за дискомфорт, но такова няма.
    По мое мнение под 45 херца няма никой. Над 16000 не знам, щото не чувам от там нагоре.
    В сравнение с AKG K55 са много по-добри. В сравнение с домашните ми тонколони отстъпват сериозно и в ниските и във високите честоти.
    Обаче, звукът е неповторим. Мога да го определя като благ и изключително верен. Ненатрапващ се. Музиката се лее напълно естествено.
    Бях на класически концерт. Роял и филхармония. Направих запис със саунд рекордер. Този. След това сложих записа в телефона и почнах да слушам. Изключително реално. Както каза жената, все едно си там.
    Отлична покупка за 40 лева.
    Интересува ме дали може да се ползват като обикновени стереослушалки, като се включват към други устройства - усилвател, дак и други подобни, или може да стане беля.

8. the_Jack

the_Jack Потребител

Регистриран:
    8 Ноември 2013
    Съобщения:
    424
    Харесвания:
    203
    Аз ги ползвам и на компютъра и няма проблем

9. dedo pop

dedo pop Потребител

Регистриран:
    1 Декември 2013
    Съобщения:
    134
    Харесвания:
    70
    Пробвах и на други източници. Слушалките се представиха отлично.
    Разликите - на телефона са много тихи. Явно слушалковия усилвател в телефона просто толкоз си може. За сметка на което звукът е много по-приятен и линеен. На компютъра с външен дак излязоха много среди, на CD плеър също.
    Мисля че инженерите са се справили със задачата да направят слушалки, които да пасват с Xiaomi.

10. CaRd

CaRd Потребител

Регистриран:
    20 Август 2014
    Съобщения:
    37
    Харесвания:
    12
    А някой правил ли е сравнение с обикновените им, пластмасови слушалки? Много ми е интересно каква ще е разликата ...

11. Kokosoft

Kokosoft Потребител

Регистриран:
    1 Декември 2013
    Съобщения:
    263
    Харесвания:
    157
    Най-обикновените им пластмасови слушалки не струват пред Piston-ките ;) Даже на мен ми се прецакаха след усилване на звука до края и сега дясната пластмасова пука и ги ползвам само за хендсфри в колата, а Piston updated за всикчо останало :)

12. CaRd

CaRd Потребител

Регистриран:
    20 Август 2014
    Съобщения:
    37
    Харесвания:
    12
    Благодаря за отговора! Просто ми беше интересно дали качеството на звука е коренно различно. Сега ми е ясно :)

13. ruil4o

ruil4o Потребител

Регистриран:
    1 Февруари 2014
    Съобщения:
    229
    Харесвания:
    38
    Уточни за кой точно пластмасови питаш. Xiaomi имат 4-5 пластмасови модела

14. Kokosoft

Kokosoft Потребител

Регистриран:
    1 Декември 2013
    Съобщения:
    263
    Харесвания:
    157
    Моят пост е за най-евтините пластмасови на Xiaomi, те дори вече не се продават мисля. Иначе сега имат някакви пластмасови с претенции да са Piston но от **** ме увериха по live chat, че далеч не били същите (въпреки, че след това в един от коментарите във facebook, твърдяха че едва ли не не отстъпвали по качество на updated version, но говореха за цветния пластмасов модел). От последните нямам преки впечатления.

15. CaRd

CaRd Потребител

Регистриран:
    20 Август 2014
    Съобщения:
    37
    Харесвания:
    12
    Ами аз гледам в китайския сайт и там видях само 1 вид(говоря за най-евтините от 49 юана), които го има в няколко цвята. Другите пластмаси са всичките по-скъпи и от updated version. Аз premium quallity не търся, понеже имам неприятния навик да губя подобни работи, а метала честно казано ме дразни като материал за слушалки. Ето и ЛИНК към официалния сайт(може малко/много бавно да се зарежда).

16. Nathraichean

Nathraichean Потребител

Регистриран:
    26 Август 2014
    Съобщения:
    1
    Харесвания:
    0
    Здравейте момчета ,

Искам да ви попитам от къде мога да си ги закупя тези слушалки защото моите на SteelSeries умират и си търся нови които могат да се сравняват с тях или да ги надминат.Те не че бяха нещо кой знае какво ама не мога да се върна на обикновени слушалки които слагат в кутиите на телефоните.Търся златната версия 2.1, но както прочетох разликата между 2.0 и 2.1 е щипката за кабела която мога да преживея (предполагам).Другият ми въпрос е дали ще работят на OnePlus One както работят и на Xiaomi телефоните?Аз лично обмислях да си купя Mi3 обаче излезе по добра възможност за мен и закупих друг смарфон и се надявам да работят също толкова добре колкото хората казват.

17. cerasimi

cerasimi Потребител

Регистриран:
    29 Април 2014
    Съобщения:
    80
    Харесвания:
    15
    Слушалки има в магазина- виж най-горе. Има стария и новия модел, там може да попиташ дали ще станат за този телефон.

18. dimov82

dimov82 Потребител

Регистриран:
    10 Ноември 2014
    Съобщения:
    17
    Харесвания:
    2
    Искам да споделя как се бях заблудил за звука от Piston-инте и така доста дълго време не се усещах, че допускам грешка. Като ги купих пробвах как са с тапите които бяха сложени, после сложих един размер по малки и мислих, че са ми добре и не пробвах най-малките. Като слушах музика нямаше силен бас, направо никакъв бас - туп туп туп, ама като нямам база за сравнение и си викам явно това е нормално за такива слушалки, но ми се стори много странно. На мен ми трябваха най-вече за хендсфрий.

По късно реших да пробвам най-малките тапи и за разговорите не съм видял разлика, но веднъж пуснах някаква музика и добре си набутах тапите в ушагите и оо чудо чух истинските възможности на тези слушалки и останах много впечатлен и баса беше вече както трябва и си направих експеримент, само с минимално отместване навън 1-2мм и звука няма нищо общо с този ако тапите са напухани много плътно в ухото.

Това обаче не го знаех преди мислих си, че ако ми стоят в ушите без да ми падат значи съм ги пъхнал достатъчно, а за да се чуят всички звуци трябва да са много плътно напъхани и то това е ясно, но аз не съм очаквал, че ще има чат толкова огромна разлика. Мислил съм си, че просто ще се чува по слабо ако не са напъхани добре, но разликата е много голяма.

Сигурен съм, че и друг може да има подобен проблем и за това споделям тези неща. Едва ли има такива други слушалки с такова качество за тези пари. Със сигурност тези се конкурират със модели по 100+ лева.

19. CaRd

CaRd Потребител

Регистриран:
    20 Август 2014
    Съобщения:
    37
    Харесвания:
    12
    За Updated версията ли става дума?

20. dimov82

dimov82 Потребител

Регистриран:
    10 Ноември 2014
    Съобщения:
    17
    Харесвания:
    2
    Да тази със щипката ! Полазва, ги на RedMi 1S, не знам как ще e на различни телефони от Xiaomi !

CaRd харесва това.

Сподели