Root Redmi note7 pro

• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.

babata

Потребител
21 Февруари 2017
24
0
1
45
Здравейте,
Може ли процедура за руут на Redmi note7 pro.
Гледах клипчета в Ютуб и успях да инсталирамTWRP, да сложа Дев ром свален от връзка във форума, но след това, какво следва.
Опитах да инсталирам Supersu, с който бях рутнал Redmi pro, но когато отида в TWRP, са някакви "шльокавици" и до там.
Моля за помощ: стъпка по стъпка и линкове към необходимите файлове.
Телефона е с отключен буутлоадър.
Поздрави
Димитър

BoCap

Модератор
Staff Member
Модератор
5 Януари 2019
10
0
1
26
Здравейте!
Трябва да изтеглите Magisk v19.3, флашвате .ZIP-а през recovery.
За всеки случай изтеглете и Magisk Uninstaller, ако телефона не запали след като сте флашнали Magisk v19.3.
До сега не ми се е случвало, но все пак да сте подготвени и за това.
След това като стартирате телефона трябва да инсталирате MagiskManager v7.2.0.

Поздрави!

babata

Потребител
21 Февруари 2017
24
0
1
45
Благодаря за насоките.
В момента съм я докарал до тук: телефона е брикнат и със заключен буутлоадър. С Mi unlock не мога да го отключа/подам заявка за отключване, защото не е регистриран в "профила". През Фастбуут нищо не мога да направя. С Miflash също ми дава грешка, че е заключен. Отворих задния капак и опитах през EDL да му инсталирам Глобален ром за Индия, Eu, Китай - или дава грешка /вече не помня каква/ или зарежда до края и започва да расте времето, което остава до приключване до безкрай.
Плюс това, не знам как, падна бутона за вкл/изкл и като се опитах да го сложа обратно се "заклещи" и сега е постоянно натиснат, при което постоянно се включва и изключва.
Как се стига до този бутон е още въпрос за мен и съм му изключил буксата на батерията.
Ако има идеи: давайте.
Ако има развитие на каръщината: ще пиша.
Поздрави
Димитър

babata

Потребител
21 Февруари 2017
24
0
1
45
Така. Оправих бутона и:
Опитах да флашна през EDL, неуспешно.
Опитах с Miflash pro, но нещо не разбирам как се работи. Има опция Recovery, успях да намеря ром, който да се "верифицира" от сървъра и да го флашна. Програмата брои някакви проценти, телефона брои някакви проценти и...след като програмата каже ОК, телефона аха тръгва да зарежда, рестарт и влиза в Recovery-то на телефона. Пише нещо от сорта "this miui version can not install on this device" /не съм сигурен точно за текста, но като цяло е нещо от този сорт/
Давайте някакви идеи или упътване стъпка по стъпка, защото го правя предимно от клипчета в Ютуб и описания от чужди сайтове, които не разбирам напълно. Явно пропускам нещо!?
Поздрави
Димитър

пп: ако някой се наема да го оправи, нека пише на лично.

babata

Потребител
21 Февруари 2017
24
0
1
45
Опитах всякакви методи.
Чрез adb ми казва, че телефона е заключен и до там.
MiFlash /различни версии, по-нови и по-стари/ - различни грешки,
MiFlash Pro - през Recovery Flash завършва всичко с ОК, телефона се рестартира, показва логото с опит да буутне и ... пак във фабричното рековери.
MiFlash чрез EDL - последно май стигна до някаква оторизация, която уж я имам!?, защото се логвам с акаунта си в Мi, после пак иска юзър и парола за оторизация, казва че компютъра е "оторизиран и може да започвам", но приключва с грешка за 7, 8 ... 10 секунди.
Fastflash, програма от XiaoМi tool - точно като MiFlash Pro, завършва без грешки, но не става работата :(
XiaomiADBFastbootTools-6.5.1 - това го правих по указания от нета и не помня какво точно се случи, но резултата е отрицателен.
Minimal ADB and Fastboot - при опит за флаш направо ми казва, че телефона е заключен и до там.
Пробвах и с други методи: QPST.2.7.474 и още нещо, което вече забравих какво е ... и там греда.

В редките случаи, когато някоя от програмите завърши с ОК, телефона се рестартира, показва логото с опит да буутне и ... пак във фабричното рековери.

Давайте идеи или контакти на някой, който може да го съживи.
поздрави
Димитър

Дани Милев

Потребител
23 Декември 2017
7
0
1
36
Здравейте,
Може ли процедура за руут на Redmi note7 pro.
Гледах клипчета в Ютуб и успях да инсталирамTWRP, да сложа Дев ром свален от връзка във форума, но след това, какво следва.
Опитах да инсталирам Supersu, с който бях рутнал Redmi pro, но когато отида в TWRP, са някакви "шльокавици" и до там.
Моля за помощ: стъпка по стъпка и линкове към необходимите файлове.
Телефона е с отключен буутлоадър.
Поздрави
Димитър
Колега знаеш ли
телефона има ли функция умен калъф.На Note 4 е зная къде е но на 7 не я намирам ,и всеки път трябва да натискам копчето за да загася телефона .А той е с кейс тип тефтер и като го затворя не загасва
знаеш ли

babata

Потребител
21 Февруари 2017
24
0
1
45
Колега знаеш ли
телефона има ли функция умен калъф....
знаеш ли
Не знам. Още не не съм разглеждал менюто, поради писаното по горе.
А развитието е следното. Колега от друг форум ми помогна да се флашне стоков ром, но трябва да има "оторизиран акаунт" за MiFlash. Сега чакам да отключа буутлоадъра официално, за да не изпадам в кофти ситуация при смяна на ром-а.

пп: до ВоСар. Коя версия на TWRP трябва да сваля и инсталирам, защото там обърках нещо първия път.
Поздрави
Димитър

gazara74

Потребител
28 Октомври 2016
12
0
3
45
Не знам. Още не не съм разглеждал менюто, поради писаното по горе.
А развитието е следното. Колега от друг форум ми помогна да се флашне стоков ром, но трябва да има "оторизиран акаунт" за MiFlash. Сега чакам да отключа буутлоадъра официално, за да не изпадам в кофти ситуация при смяна на ром-а.

пп: до ВоСар. Коя версия на TWRP трябва да сваля и инсталирам, защото там обърках нещо първия път.
Поздрави
Димитър
TWRP за redmi note 7 pro - цък
За redmi note 7 все още няма официална версия на TWRP, но пък миналата седмица излезе официално recovery на Orange Fox. TWRP-то (неофициалното) пробвах по всякакъв начин да го флашна и не стана..няколко пъти изписа успешно, wipe data, cache и т.н и все пак заключва дяла и няма пускане. Orange Fox-a тръгна от първия път и е доста по-добро
За note 7 pro имаш официално TWRP (линка по-горе), но пък Orange Fox-a е в пробна версия още.

babata

Потребител
21 Февруари 2017
24
0
1
45
Телефона е с китайски ром. Пробвах върху него да инсталирам TWRP-то, но никаква реакция. С МиФлаш инсталирах Глобал за Индия и след това TWRP-то, но телефона заби на логото на TWRP. Отново с МиФлаш и ъпдейт до последната версия. Прочетох, че се инсталира и vbmeta.img. Само че телефона почна да се рестартира постоянно. Отново с МиФлаш до последната глобал за Индия и сега е така.
Сега не знам какво да предприема? Какво TWRP да ползвам, работещо или къде бъркам/пропускам?

babata

Потребител
21 Февруари 2017
24
0
1
45
Top Bottom