Проблем с GPS

• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.

Emooo

Потребител
26 Април 2019
3
0
0
34
Здравейте!
Скоро си купих Redmi 5 Plus. Имам проблем с GPS. Използвам Strava и Endomondo Sport Trasker. Не винаги вижда от 1-вия път GPS сигнал, това да кажем не е толкова голям проблем. Обаче като пуска да траквам и след като сложа телефона в джоба трака спира. Пуска се пак при следващото отключване на телефона. Разгледах настройките но не видях къде и какво да променя. С други телефони не съм имал този проблем.
Помощ?

BoCap

Модератор
Staff Member
Модератор
5 Януари 2019
8
0
1
26
Здравейте!
За да работи дадено приложение коректно, докато телефона е със заключен екран, под MIUI трябва да му се разреши.
Това става като влезете в "Настройки -> Разрешения -> Автостарт". Намирате приложението и му разрешаватате като му съкнете отметката.
Другото което след това може да проверите дали е пуснато, то е такова по подразбиране, но все пак. То е в "Настройки -> Разрешения -> Разрешения".
В това меню ще видите точно какви разрешения има самото приложение. Тук трябва да е позволено "Стартиране на заден план".

Лек и спорен ден!

BoCap

Модератор
Staff Member
Модератор
5 Януари 2019
8
0
1
26
Тогава остава да заключите приложението в паметта, за да не се затваря.
Това става като натиснете бутона за последно използваните приложения ( квадратчето ), след което задръжте върху избраното от вас приложение.
Ще се появят три бутона, първият е с катинар. След като го натиснете, до името на приложението ще се появи катинар.
Дори да изчистите всички използвани приложения, заключеното ще се запази и няма да се затваря.
IMG_20190429_1.png IMG_20190429_2.jpg IMG_20190429_3.jpg

Emooo

Потребител
26 Април 2019
3
0
0
34
Не знаех за това със задържането, когато съм с списъка за затваряне на приложения. Утре ще тествам. Благодаря за пореден път!!!

Top Bottom