Замръзва при четене на вътрешната памет

Дискусия в 'RedMi Note 3 / RedMi Note 3 Pro' започната от whotheff, 5 Февруари 2019.

1. whotheff

whotheff Потребител

Регистриран:
    19 Ноември 2016
    Съобщения:
    4
    Харесвания:
    0
    Здравейте, имам Redmi 3 със TWRP, който преди години ми помогнаха да
    руутна и настроя в този форум.

Версията е стара, от 2016-а.
    Преди месец телефона започна да бави, да се саморестартира при пускане на Мапс,
    след седмица изпадна в буут лууп.

Влязох през ТВРП и си ресторнах стар имидж. Всичко заработи след два дни играчка да възстановя
    контакти и т.н.

Вчера при пускане на интернет (независимо дали Wifi, data, 3g/4g/2g) телефона замръзва след около 7-8 секунди.
    Екрана спира да приема команди. Ако не пускам интернет, мога да го ползвам
    като обикновен телефон, провеждам разговори и т.н.

Ако опитам да трия кешове на програми, в момента в който изчислява колко МБ е заела
    коятои да е от тях, пак замръзва. Рестартирах в TWRP и той замръзна, което ме навежда
    на мисълта, че е проблем с вътрешната памет.

Опитах да заредя във Fastboot/АДБ с надеждата да намеря начин да пусна fsck,
    но и там ударих на камък. Пуснах USB дебъгинг, Фастбуут репортва устройство, а АДБ не го вижда.

Ако заредя АДБ без да вкарвам телефона във Fastboot, а директно през заредил Андроид,
    АДБ сработва и успявам да вляза и да разглеждам файловете, но понеже партишъните са маунтнати,
    не мога да ги сканирам за грешки (а и не знам кои и къде са).

Може ли някой да помогне да пусна fsck, с надеждата ако има грешки да ги оправи
    или направо да го хвърлям.

2. Miro2210

Miro2210 Потребител

Регистриран:
    3 Август 2016
    Съобщения:
    7
    Харесвания:
    0
    Здрасти.Какъв е тоя имидж който си възстановил през twrp?Защо просто не го преинсталира?

3. whotheff

whotheff Потребител

Регистриран:
    19 Ноември 2016
    Съобщения:
    4
    Харесвания:
    0
    имиджа е такъв, който сам съм си направил преди 2 години. Нещо като restore point. Не съм го преиснталирал, защото 1. ADB не го засича, 2. Restore to Factory само премигва и не сработва.

Сподели