Линк към 9.6.2.0?

Дискусия в 'RedMi Note 2 (Xelio X10)' започната от Alex83, 26 Юли 2018.

1. Alex83

Alex83 Потребител

Регистриран:
    26 Април 2016
    Съобщения:
    9
    Харесвания:
    0
    Може ли да дадете линк към последната актуализация, че нещо не намирам темите в които се пускаха тези неща тук? Не искам да си прецакам руута, като ъпдейтна телефона автоматично. Благодаря :)

2. Rub4o

Rub4o Ръбчо

Регистриран:
    10 Март 2016
    Съобщения:
    46
    Харесвания:
    9
    Ето линк към всички версии от 7 до 9.6.2.0 Global Stable: тук (OTA global for fastboot and recovery)
    Но това са ромове с оригиналния Boot Loader, не TWRP (OTA Global Stable)
    Уви явно xiaomi.eu версиите, вече не се разработват и поддържат, а предвид Европейската експанзия на марката последната година, явно се налага ползването само на Global Stable ромовете. За момента и MultiRom не са пуснали TWRP ъпдейт на последната версия.

3. Rub4o

Rub4o Ръбчо

Регистриран:
    10 Март 2016
    Съобщения:
    46
    Харесвания:
    9
    Явно XiaoMi вече ще развиват само Global версиите и няма да има Global Stable и Chinese Stable. Моделът вече е листнат в даунлоуд секцията и дори има нова обявена стабилна версия V9.6.3.0.LHMMIFD (MIUI9), за момента няма обявена бета на MIUI10. xiaomi.eu версиите бяха базирани на китайските стабилни версии и най-вероятно, повече няма да можем да разчитаме на този тип обновяване (през TWRP). Смятам, че превид "стария андроид" и незаключения буутлоудър на модела, Global версията да се поддаде на root.

Но понеже съм луда глава, ще експериментирам с Recovery Mode Global ъпдейта и ще споделя :)

P.S. Ъпдейта с Global версия се получи от MultiRom V9.5.2.0LHMCNFA през TWRP Recovery на версия Global V9.6.3.0.LHMMIFD, като веднага след качването на ъпдейта през TWRP, инсталирах SuperSU-v2.82. Преди зареждането, през TWRP направих Wipe на system, cache, dalvik, след инсталирането на обновлението на последните две (cache and dalvik). След рестартиране през TWRP започна успешно същинската инсталация на ъпдейта. При зареждане на обновения софтуер, root правата от SuperSu бяха запазени (наличие на binary пакета инсталиран през TWRP и наличния инсталиран apk). Проблем имах известно време с всички сървиси и програми на Google. Същите не искаха да се заредят (вероятно дължащо се на background процес на обновянане) след около 20 мин и 2-3 рестарта се стартираха и за момента всичко изглежда отлично. Наличен ми е само един проблем, че регионът е Китай и не може да бъде сменен, прозореца за избор на друг регион не се отваря изобщо. При мен се запази приложението за промяна и редакция на темите на MIUI (поне за момента за версия 9), което липсва в новите Global версии. Рестартирах в recovery mode за да съм сигурен дали bootloader-а е останал TWRP след ъпдейта и всичко е точно Global, но TWRP.
    Продължавам да имам AdAway и безрекламно и безгрижно да се радвам на outlet машинката си :)
    Ако излязат критични бъгове след този тип обновяване ще ги опиша.

P.S.
    Обновяването извърших през TWRP_3.2.1-_Redmi_Note_2 (hermes)
    След обновяването ми се загубиха две системни приложения QR Scanner и Browser (by Xiaomi), но същите си ги инсталирах ръчно от apk файл (последните версии се намират лесно в Google). В допълнение получавате бонус приложения от пактена на Google при Global версията (Disk, Google Play Video, Google Play Music, TalkBack, Duo).
    За момента, телефонът работи отлично.
    Забележка: Ако искате да е видимо приложението за редакция на темата на MIUI в Global версиите, трябва да промените Региона на: India / USA / China, за всички държави от ЕС е блокирано използването на приложението. Просто сменяте региона и приложението се визуализира (Тествано на RedMi Note 5 Global stable).
    Xiaomi apps - apk installers

Attached Files:

Последно редактирано: 19 Август 2018
  4. pehli4

pehli4 Потребител

Регистриран:
    9 Септември 2015
    Съобщения:
    18
    Харесвания:
    0
    Имам инсталиран MIUI 9.6 Global Stable ROM V9.6.3.0.LHMMIFD но проблема е, че когато включа телефона към компа, мога единствено да го зареждам. Прегледах настройките , но не ми позволява достъп до файловете. Телефона е невидим за компа.

5. Rub4o

Rub4o Ръбчо

Регистриран:
    10 Март 2016
    Съобщения:
    46
    Харесвания:
    9
    Познат ми е проблема и се дължи на факта, че Windows 10 слага друг драйвер при auto update. Ръчно от Device Manager, трябва да се посочи драйвер, който е с име: MTP USB Device (не MTP Device). прикачвам и снимки. Често ми се налага ръчно да сменям драйвера, когато бъде подменен.
    Стъпките са: Device Manager - Portable Device - Properties - Dirver - Update driver - Brows my computer for driver software - Let me pick up from the list of availаble driver ... - ръчен избор на дравера.

Attached Files:

• 1.jpg
      1.jpg
      File size:
      49.2 KB
      Прегледи:
      5
    • 2.jpg
      2.jpg
      File size:
      60.5 KB
      Прегледи:
      5
  6. pehli4

pehli4 Потребител

Регистриран:
    9 Септември 2015
    Съобщения:
    18
    Харесвания:
    0
    Лошото е, че аз нямам изобщо Portable Device

7. Rub4o

Rub4o Ръбчо

Регистриран:
    10 Март 2016
    Съобщения:
    46
    Харесвания:
    9
    А непознато устройство с жълта удивителна? Ако да, пак ръчно се добавя този драйвер. Пробвайте и с друг кабел, има кабели, които са само двужилни и могат да се ползват за зареждане и не са Data Cable. При мен се е случвало и да не се разпознава телефона, но дори и в този случай в Device Manager се индикира непознато устройство с жълта удивителна (не помня точно как се визуализираше, като Android Device, MTP device, Unknown Device или нещо друго), но дори и в този случай има опция ръчно да се посочи драйвера.

Последно редактирано: 28 Август 2018

Сподели