ZOPO ZP810 (ZP800H) / Hero H7500+ (CAESAR H7500+) с MIUI v5 4.8.29 на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК

Дискусия в 'Други марки' започната от Стоян Колев, 27 Декември 2013.

1. Стоян Колев

Стоян Колев MIUI DEV MIUI DEV

Регистриран:
    15 Декември 2013
    Съобщения:
    90
    Харесвания:
    44
    ZOPO ZP810 = ZOPO ZP800H = Hero H7500+ = CAESAR H7500 - всичко е въпрос на брандинг, а хардуерът е един и същ.

Изтегли последна версия на MIUI РОМ
    ХАРАКТЕРИСТИКИ:
    • - 5 inch IPS multi-touchscreen 1280X720 PIXEL.
    • - MTK MT6589 Quad-Core ARMv7 Processor, 1.2GHz
    • - GPU: PowerVR SGX 544MP
    • - Dual SIM card dual standby, WCDMA/GSM+GMS network
    • - Support 3G WCDMA (HSDPA) network
    • - 8.0MP back, 2.0MP front camera, with LED flashlight
    • NETWORKING
      • Dual sim dual standby, WCDMA/GSM+GSM
      • 2G: GSM 850/900/1800/1900 MHz
      • 3G: WCDMA 2100 MHz
      • Data Technology: GPRS, Edge, HSPDA, HSDPA
      • http://maps.mobileworldlive.com
      • CAMERA and VIDEO
      • Rear camera: 8MP, AF, LED Flash
      • Front-facing cam: 2MP
      • Video capture: 1080P(1920*1080, 30FPS)
      • Video Play:1080P(1920*1080, 30FPS)
      • USB support: Micro USB v2.0
      • WiFi:Wi-Fi IEEE 802.11 b/g/n
      • Synchronization via Exchange ActiveSync
      • Bluetooth technology: Bluetooth v4.0
      • VPN
      • GPS satellites: GPS,A-GPS
      • Sensor: Gravity Sensor, Compass, proximity sensor
      DISPLAY
      • Screen Size: 5-inch
      • Color Support: 16 Million Colors
      • Screen Technology: IPS TFT Multi-touch capacitive Screen
      • Display resolution: DH 720*1280 pixels
      MEMORY
      • Internal phone storage: 4GBMB EMMC
      • RAM: 1GB
      • Memory card support : MicroSD Card up to 64gb

BATTERY
      • Battery:Li-Polymer, 2000mAh / Liion 2800mAh
    TWRP
    CWM
    FLASHTOOL
    ROM

ИНСТРУКЦИИ:

1. С Flashtool инсталирате TWRP и Preloader (ако вече имате инсталирано мод. рекавъри пропускате тази стъпка);
    2. Копирате ром файла в SDCARD;
    3. Влизате в recovery (стартирате, като задържате power и vol+ бутони) ;
    4. Избирате Install / sdcard / име на rom - файла, след това swipe;
    5. Изчаквате инсталацията, след това следва рестарт;
    6. След рестарта бъдете търпеливи за около 2-5 мин. докато си направи дата раздел;
    7. Ползвате ;).

Ако ромът не иска да се инсталира през TWRP, с Flashtool инсталирате CWM и пробвате стъпки 2 до 7.

Screenshots:
    На български, благодарение на местното MIUI общество.

Ресурси:
    На Руски ЦЪК, ЦЪК И ЦЪК
    НА китайски ТУК
    На Английски ТУК

Последно редактирано: 2 Септември 2014
    Be6i4 и admin харесват това.
  2. admin

admin Администратор Staff Member Администратор Модератор MIUIBG-VIP

Регистриран:
    27 Септември 2013
    Съобщения:
    1,546
    Харесвания:
    1,339
    Браво!!!:agnesoverjoyed

3. Стоян Колев

Регистриран:
    15 Декември 2013
    Съобщения:
    90
    Харесвания:
    44
    ZOPO ZP810 (ZP800H) / Hero H7500+ (CAESAR H7500+) MIUI 3.12.27
    С интерфейс на български - благодарение на местната MIUI общност
    Инсталация тествана с CarlivTouchCWM_6.0.4.4

Инструкции:
    1. Копирате ром файла в SDCARD;
    2. Влизате в recovery (стартирате, като задържате power и vol+ бутони) ;
    3. Правите всички вайпове (форматирате всички раздели);
    4. Избирате Install / sdcard / име на rom - файла, след това swipe;
    5. Изчаквате инсталацията, след това следва рестарт;
    6. След рестарта бъдете търпеливи за около 2-5 мин. докато си направи dаtа раздел;
    7. Ползвате ;).

Препоръчително е преди инсталация да се направи резервно копие с мод. рекавъри.
    Ако е инсталирана предишната версия на MIUI 3.12.20, от Max Tee може да пропуснете точка 3.

Подходящ е и за Zopo ZP950 и G'Five G9, като за да се появи лентата за навигация, в buildprop следва да се промени qemu.hw.mainkeys от 1 на 0. Ако пък искате да махнете лентата с бутони (nexus style) а в buildprop липсва ред qemu.hw.mainkeys, можете да го добавите с android tuner или с buildprop editor (има ги в маркета).

Последно редактирано: 29 Декември 2013
    dp4u4umi6ev харесва това.
  4. Стоян Колев

Регистриран:
    15 Декември 2013
    Съобщения:
    90
    Харесвания:
    44
    @Power User (който ми писа ЛС), а и към всеки който го интересува!
    Дано не ми се разсърди колегата от руския форум МиниЯ aGREE, че слагам неговия ром в този ресурс (всъщност разчитам на това, че той изрично не е заявил несъгласие да не се публикува неговата "прошивка" другаде, освен в http://forum.china-iphone.ru). Така или иначе въпросният колега е портнал от G`five G9 един чудесен и стабилен ром на базата на MIUI 3.12.17, на който успях доста успешно да вмъкна превода на български. За разлика от ромовете на MAX TEE, където някои от менютата не успяха да се преведат успешно ромовете на aGREE са изключително благодатни в това отношение. Поздравления за труда на aGREE, освен българския превод нищо друго не съм променял или добавял.

DOWNLOAD MIUI 3.12.27 NEW

В сравнение от предишния вариант на MIUI 3.12.27, който публикувах преди, са преведени всички менюта, преведени са също радиото, музиката и камерата.

Инструкции за инсталация:
    1. С флаштуул инсталирате CarlivTouchCWM_6.0.4.4 - можете да го изтеглите от първия пост;
    2. Копирате ром файла в sdkard;
    3. Влизате в режим recovery правите всички вайпове вкл. и на далвик раздела;
    4. Инсталирате MIUI 3.12.27 NEW от sdkard.
    5. Когато инсталацията приключи рестартирате и изчаквате да си направи дата раздел;
    6. Ползвате.

Преди инсталация препоръчвам в рекавъри да си направите резервно копие на системата.
    Ако вече сте ползвател на MIUI препоръчвам преди инсталация да направите резервно копие на програмите и настройките с великолепния инструмент "Резервно копие" (аз го наричам сбогом Titanium backup), които да възстановите след инсталация на новия ром.

Предлагам преведен ъпдейт до MIUI 4.1.4 (същото е като 4.1.3 но излязло на другия ден). Отново прекрасно свършена работа от колегата aGREE. Освен българския превод, съм сменил музиката с по-стария вариант от MIUI 3.12.27, т.к. тази на 4.1.4 крашваше, иначе нищо друго не съм променял или добавял.
    ВАЖНО !!!! Необходимо е да имате вече инсталиран MIUI 3.12.27 NEW.
    Инсталация с CarlivTouchCWM_6.0.4.4, вайпове не са необходими, за всеки случай - резервни копия.

Преведен на български ъпдейт до MIUI 4.1.10 от руския форум - за да го инсталирате е необходимо да имате вече инсталиран MIUI 4.1.4.

Преведен на български ъпдейт до MIUI 4.1.10 от руския форум - за да го инсталирате е необходимо да имате вече инсталиран MIUI 3.12.27 .

Преведен на български Custom ROM - MIUI 4.1.10 - портнал съм го от G`five G9 - сега съм с него, не забелязвам проблеми, ако някой забележи такива - да пише.

Последно редактирано: 12 Януари 2014
    matei4o харесва това.
  5. matei4o

matei4o Потребител

Регистриран:
    19 Януари 2014
    Съобщения:
    4
    Харесвания:
    0
    Дали ще има и миуи 4.1.17 скоро. Извинявам се ако съм бил нахлен. agnessad

6. Стоян Колев

Регистриран:
    15 Декември 2013
    Съобщения:
    90
    Харесвания:
    44
    MIUI 4.1.17 - портнал съм го от G`five g9 - работи стабилно и "харчи" сравнително малко памет.

MIUI 4.1.17 by aGREE - от мен само българския - работи стабилно, но има някакъв проблем с възстановяването на преди архивирани с програмата "резервно копие" програми.

Инсталация с CWM recovery.

Можете да ги инсталирате направо върху преди инсталирани версии на MIUI, без да се налага формат на дата и кеш и по този начин само си обновявате системата.

Върху други видове андроид - инсталация след всички вайпове.

Отново напомням - преди инсталация е най-добре е да си архивирате цялата система с recovery, така че ако не ви допадне нещо или нещо се омаже да си възстановите телефона.!!!

Be6i4 и dp4u4umi6ev харесват това.
  7. matei4o

matei4o Потребител

Регистриран:
    19 Януари 2014
    Съобщения:
    4
    Харесвания:
    0
    Може ли да помогне някой. На работа шефът нещо пипа на рутера и сега не могга да се свържа с локалната мрежа. Всъщност въобще не я виждам, изписва ми mvram warning и някакъв код . Със Miui ot 17.01.2014 г. съм телефонът ми е Зопо 810.

8. Стоян Колев

Регистриран:
    15 Декември 2013
    Съобщения:
    90
    Харесвания:
    44
    Ето хапче, сложи го на сдкартата и инсталирай през рекавъри. Преди това бекъп. ;).

Ако проработи, ще виждаш мрежата на работата си, но ако шефът ти е настроил мак-филтъра на модема или рутера, няма да можеш да влезеш, без той (шефът) да ти разреши (да ти добави мак адреса в изключенията на макфилтъра).

matei4o харесва това.
  9. defender359

defender359 Потребител

Регистриран:
    25 Януари 2014
    Съобщения:
    7
    Харесвания:
    0
    здр .Дали ще стане на zp980 32/2гб

10. Стоян Колев

Регистриран:
    15 Декември 2013
    Съобщения:
    90
    Харесвания:
    44
    С тези ромове не, zp810 и zp980 са със съвсем различен хардуер - различен чипсет и резолюция на екрана.
    ZOPO ZP980 е еднакъв със ZOPO C2.
    За твоя телефон пробвай с това, най новия MIUI 4.1.17 e, сложил съм и БГ. Инсталираш с clockworkmod recovery, Преди това бекъп.
    Не съм го тествал лично (нямам такъв телефон под ръка o_O), но руснаците са доволни. Ако се решиш да го сложиш, моля те пиши как са БГ менютата, има ли недопреведени менюта и т.н.

11. Стоян Колев

Регистриран:
    15 Декември 2013
    Съобщения:
    90
    Харесвания:
    44
    MIUI 4.1.24 - портнат от G`five g9 - работи стабилно и "харчи" сравнително малко памет. Пипнал съм updater-script-а, така, че да може да се инсталира както с CWM, така и с TWRP recovery.

admin харесва това.
  12. defender359

defender359 Потребител

Регистриран:
    25 Януари 2014
    Съобщения:
    7
    Харесвания:
    0
    [quote="За твоя телефон пробвай с това, най новия MIUI 4.1.17 e, сложил съм и БГ. Инсталираш с clockworkmod recovery, Преди това бекъп.
    Не съм го тествал лично (нямам такъв телефон под ръка o_O), но руснаците са доволни. Ако се решиш да го сложиш, моля те пиши как са БГ менютата, има ли недопреведени менюта и т.н.[/quote]

Разбира се че ще го тествам.После ще го сложа и ще дам резултати.

Последно редактирано: 26 Януари 2014
  13. Стоян Колев

Регистриран:
    15 Декември 2013
    Съобщения:
    90
    Харесвания:
    44
    ZP810_jb4.2.1_MIUI_v5_4.1.24_aroma

В затишието по китайската нова година и при освободилото се време през почивните дни, ме засърбяха ръцете и взех да чопля излезлите множество ромове с MIUI 4.1.24, както и по-стари такива. В края на краищата след редица проби, грешки и ровене по форумите, успях да сглобя един своеобразен Франкенщайн от модифицираните ромове, който се оказа, че вече трети ден работи доста добре на моята лопата.
    За разлика от качения по-горе, в този са преведени на български всички възможни менюта. В същност именно в това беше и идеята на цялата играчка - превод на всички преведени на български програми и менюта (имам предвид тези, които ги има в българското репо).
    Реших да сложа и арома инсталер, ама недостатъчното свободно време и мързела ме отказаха да пиша собствен, та изрових от нафталина няколко готови скрипта от руснаците и няколко от някакъв форум за Сони Експерия, малко копи и пейст, преведох на български (предварително се извинявам за неточности с превода или несъответствия с наложената терминология), натъпках с неща, които счетох за необходимо и се получи нещо, което върши работа. Заради многото неща, файлът се получи малко тлъстичък, ама няма как.

Съдържание на инсталатора:
    1. Три вида Рекавъри + работещ UBOOT (съвместими са само при ZOPO ZP810 (ZP800H); Hero H7500+; CAESAR H7500+; HKPhone Revo HD4);
    2. Няколко фикса - за по добра работа на GPS и на WI-FI;
    3. Преоразмеряване на ром паметта на телефона;
    4. Радиомодул по избор;
    5. Локскрийни по избор (на руски , английски и китайски, включил съм и няколко преведени на Български от Русинов);
    6. Лаунчъри - няколко такива по избор;
    7. Полезни (и не чак толкова полезни) програми в т.ч. и браузъри;
    8. WSM и MI Tools.

Съвместими телефони: ZOPO ZP810 (ZP800H); Hero H7500+; CAESAR H7500+; HKPhone Revo HD4;
    Zopo ZP950+/ZP950H Leader Max; G`Five G9.

Начин на инсталация:
    1. Поставяте РОМ файла на СД картата;
    2. Рестартирайте телефона в режим на рекавъри;
    3. Изберете инсталиране на ром файла;
    4. След стартиране на арома инсталера избирате каквото ви е необходимо да се инсталира. Ако преоразмерявате паметта, препоръчаният избор е 2,5 ГБ, като след операцията рестартирате телефона отново в рекавъри за да инсталирате системата, т.к. се форматират също и разделите на ситемата и дата раздела (все пак идеята е да разполагате с повече място за приложения).
    5. Рестартирате устройството и изчаквате няколко минути да си направи дата раздела.

Ако искате да се появи лента за навигация (софтуерни бутони), в buildprop следва да се промени qemu.hw.mainkeys от 1 на 0.

DOWNLOAD ZP810_jb4.2.1_MIUI_v5_4.1.24_aroma

matei4o, tmladenov, the_Jack и още 1 друг човек харесват това.
  14. defender359

defender359 Потребител

Регистриран:
    25 Януари 2014
    Съобщения:
    7
    Харесвания:
    0
    Браво перфектна работа.

15. matei4o

matei4o Потребител

Регистриран:
    19 Януари 2014
    Съобщения:
    4
    Харесвания:
    0
    Мерси, ще се пробва.
    minionbigt

16. Power User

Power User Потребител

Регистриран:
    31 Декември 2013
    Съобщения:
    13
    Харесвания:
    3
    При мен не иска да се флашне, изписва "Failed" още като му дам да инсталира файла...Малко преди това пише "Unable to open zip file"...Ползвам TWRP рекавъри, дали не е от това, ако файла е предвиден за CWM?

17. admin

admin Администратор Staff Member Администратор Модератор MIUIBG-VIP

Регистриран:
    27 Септември 2013
    Съобщения:
    1,546
    Харесвания:
    1,339
    Да мини го през CMW

18. Стоян Колев

Регистриран:
    15 Декември 2013
    Съобщения:
    90
    Харесвания:
    44
    @Power User
    Ако става въпрос за последния ром, при мен работи TWRP. При това арома инсталера трябва да работи с който и да е телефон и с което и да е рекавъри (на теория дори и със заводското, ако се преименува на ubdate.zip).
    Възможно е самият файл да се е прецакал при качването в облака. Ще го кача отново и виж дали става.
    EDIT!
    Свалих файла от линка и го пробвах с TWRP, инсталера си тръгва без проблем. Пробвай да го свалиш отново, може да стане.
    Качил съм файла и на това място. Успех!

Последно редактирано: 8 Февруари 2014
  19. matei4o

matei4o Потребител

Регистриран:
    19 Януари 2014
    Съобщения:
    4
    Харесвания:
    0
    При мен работи с тврп.

20. Power User

Power User Потребител

Регистриран:
    31 Декември 2013
    Съобщения:
    13
    Харесвания:
    3
    Сработи и при мен с TWRP, явно или файла не е бил качен както трябва в началото или при мен не се е свалил...Благодаря за положения труд, ако има проблеми - ще докладвам!

Сетих се да попитам - как мога да изключа проверката за седмично обновление на MIUI...Така, че ако съм с по-стара версия, да не ми повтаря при всяко включване на Wi-Fi, че има нова седмична версия?

Последно редактирано: 16 Февруари 2014
    Стоян Колев и admin харесват това.

Сподели