Gearbest - MIUIBG

MIUI 9.6 - 8.4.26/8.5.3/8.5.4/8.5.8/8.5.17/8.5.24

Дискусия в 'Developer MIUI ROM (седмичен ъпдейт)' започната от Dzhevelekov, 25 Април 2018.

1. Dzhevelekov

Dzhevelekov Администратор Staff Member Администратор

Регистриран:
    2 Септември 2015
    Съобщения:
    443
    Харесвания:
    76
    Дев ром-а miui9.6 - 8.4.26 е последен за miui 9 ,следващия ще бъде юни месец с miui 10.
    Стабилните ще приключат на miui 9.6

Adjustment for The Update of MIUI 9 China Developer/Alpha ROM - MIUI General - Xiaomi MIUI Official Forum

MI6 и MIX2 направете си бекъп преди ъппдейта,изчистете кеш и дата в случай на bootloop
    8.5.3 MI5, MIX, HMNote5Pro, MiNote2

https://sourceforge.net/projects/xi...ms/files/xiaomi.eu/MIUI-WEEKLY-RELEASES/8.5.3
    8.5.4 MIX2
    https://sourceforge.net/projects/xi...ms/files/xiaomi.eu/MIUI-WEEKLY-RELEASES/8.5.4
    8.5.8 MI6, MIX2
    https://sourceforge.net/projects/xi...s/files/xiaomi.eu/MIUI-WEEKLY-RELEASES/8.5.8/
    8.5.10 MIX2S, MI5, MIX, HMNote5Pro, MiNote2,MI6X
    Xiaomi.eu Multilang MIUI ROMs - Browse /xiaomi.eu/MIUI-WEEKLY-RELEASES/8.5.10 at SourceForge.net
    8.5.17 MIX2S, MI5, MIX, MiNote2, MI6X
    Xiaomi.eu Multilang MIUI ROMs - Browse /xiaomi.eu/MIUI-WEEKLY-RELEASES/8.5.17 at SourceForge.net
    8.5.24 MI5, MIX, MiNote2
    Xiaomi.eu Multilang MIUI ROMs - Browse /xiaomi.eu/MIUI-WEEKLY-RELEASES/8.5.24 at SourceForge.net

Седмичен ъпдейт Изтегли 8.4.26

Имена на моделите:

Инсталиране:

Инсталирате TWRP recovery през fastboot режим като ползвате командите от кода,инсталирате мултиром

Код:fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img TWRP recovery zip

Инсталиране през TWRP:
    Изтеглете софтуера и поставете на вътрешна памет,
    избирате ъпдейтър и от него влизате в рековъри (изключвате апарата,задържате пауър бутоназаедно с усилване на звука)
    Избирате инсталиране и посочвате зип файла(препоръчително е да изтриете кеш и далвик кеш)
    след завървашне на инсталиранетоизбирате рестарт

Относно ромовете със заключен буутлоудър:
    - ако вече имате от устройствата при вас може да пратите заявка за отключване на bootloader-а на този адрес: Apply for unlocking Mi devices - след отключване наустройствотоинсталирате TWRP през fastboot режим като ползватекомандите от кода горе
    - инсталирате мултиром

За root достъп инсталирате SuperSU 2.82 или Magisk през TWRP recovery
    За root достъп на Mi Pad2инсталирате SuperSU v2.46 през TWRP recovery

CHANGELOG
    Notifications

Fix - Fixed Gmail notification LED settings (thanks @@Igor Eisberg)

Последно редактирано: 25 Май 2018
    Deyan Denev и vlado харесват това.
  2. Dzhevelekov

Регистриран:
    2 Септември 2015
    Съобщения:
    443
    Харесвания:
    76
    При MI6 ъпдейта си мина гладко,изтеглих файла,изчистих кеш и далвик кеш и инсталирах.След завърване на инсталацията,отново изчистих кеш и зададох рестарт,след 2-3 мин. зареди системата.

vlado харесва това.
  3. Deyan Denev

Deyan Denev Потребител

Регистриран:
    2 Септември 2016
    Съобщения:
    3
    Харесвания:
    0
    На RedMi note 3 pro вече има разделяне на екрана. Т.е. две приложения стартирани едновременно на екрана. Добра опция ! Ползвах го за музика и навигация в колата :)

4. ipolit

ipolit Потребител

Регистриран:
    18 Ноември 2014
    Съобщения:
    148
    Харесвания:
    9
    Имате ли някаква идея какво стана с рома за Ми3/Ми4? Изтеглих го и го инсталирах в събота, нямах никакви проблеми. Днес обаче ми се прииска да си сложа Flyme. След като се наиграх с него реших да си върна Миуи-то. Възстанових от нандроид бекъп, ама ми е от миналата седмица и вече няма 8.4.26.

5. freako

freako Потребител

Регистриран:
    17 Ноември 2014
    Съобщения:
    145
    Харесвания:
    8
    Дали върнаха опцията за икони или миниатюри при натискане на левия бутон? Мн ме дразни, че махнаха иконите

6. Dzhevelekov

Регистриран:
    2 Септември 2015
    Съобщения:
    443
    Харесвания:
    76
    Няма я при мен

Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk

7. Dzhevelekov

Регистриран:
    2 Септември 2015
    Съобщения:
    443
    Харесвания:
    76
    MI6 ,има проблем с алармата,при изключване дава грешка и на следващия ден няма да се включи,решението е да я спрете и стартирате на ново.В безшумен режим не вибрира,а опциятя е включена.

Сподели