Проблем с контактите на Redmi 4x

Дискусия в 'RedMi 4 / Pro / X /' започната от alia_hope, 8 Април 2018.

1. alia_hope

alia_hope Потребител

Регистриран:
    8 Април 2018
    Съобщения:
    1
    Харесвания:
    0
    Здравейте! От скоро имам Redmi 4x и бях много щастлива докато не се сблъсках с един основен проблем. Първо - когато се опитвам да запиша номера на някой нов контакт, телефонът има супер ограничени брой символи, с които да го запиша. Не мога дори да запиша кратко име и фамилия. Пише ми, че името е много дълго (за пример "Мар. Димитр - това е смешно. Човек, който работи с ужасно много хора съм и имам нужда да мога да записвам поне пълното име на човек, за да се подсещам кой е).
    Второ - телефонът групира номерата ми във всевъзможни групи (гугъл акаунти, вайбър, СИМ карти и т.н.) и когато търся някое име, номерът ми излиза по 4-5 пъти, показвайки ми го във всички акаунти. Супер объркващо.
    Трето - Когато въвеждам нечие име, дори да го въведа цялото, точно така както съм го записала, телефонът ми показва всички имена, започващи или съдържащи първите букви от търсеното от мен име и аз трябва да скролвам докато стигна до него. Това съвсем не е нормално според мен. Ще дам пример: пиша в полето за търсене ”др т.димитрова” и отдолу ми излизат всички контакти започващи с ”др”, аз съответно скролвам през 10-15 номера, докато стигна до търсеното от мен, което креативно е оцветено в синьо (а.к.а. ”това е търсеният от вас номер).
    Моля всеки, който е имал подобен проблем или знае как да се справя поне с някой от трите, да пише. Искам да мога както на всеки нормален телефон, да мога да си въведа име и то да ми излезе директно, а не да трябва да го издирвам м/у 50 хил акаунта и други абонати....

2. Атанас Георгиев

Атанас Георгиев Потребител

Регистриран:
    4 Март 2018
    Съобщения:
    4
    Харесвания:
    2
    Здравей,

За да не ти дава да записваш дълги имена, които най-вероятно ги записваш на Сим картата.

А за да се е ти показва контактите от всички акаунти, че трябва да идеш на контакти, че от там на настройки/преглед на контакти/контакти за показване и от там си избираш от кой профил контактите да се показват.

Dzhevelekov харесва това.
  3. Dzhevelekov

Dzhevelekov Администратор Staff Member Администратор

Регистриран:
    2 Септември 2015
    Съобщения:
    491
    Харесвания:
    85
    Записвайте контактите в ми акаунта или гугъл,така няма да изгубите същите,а при ново устройство ще са винаги налични

Сподели