Въпроси за mi note 3

Дискусия в 'Mi Note / Mi Note Pro / Mi Note 2' започната от ivan76, 7 Януари 2018.

1. ivan76

ivan76 Потребител

Регистриран:
    19 Януари 2016
    Съобщения:
    9
    Харесвания:
    0
    Здравейте, купих си mi note 3 с глобален ром е, има си меню на Български, но като го свържа с компютър за да си кача снимки или нещо друго не може. Компютъра го разпознава, но нямам достъп до съдържанието и паметта на телефона. Инсталирах и програмата mi suite pc, но пак не става. Изписва ми но дивайс. Къде бъркам и как да го свържа, Имам и друг проблем светлинната нотификация за съобщение или пропуснат разговор не работи, също така и бутоните в ляво и дясно от централния светят едва забележимо в тъмното. Моля ако някой има опит с този модел да сподели.

2. gipso81

gipso81 Потребител

Регистриран:
    30 Септември 2017
    Съобщения:
    40
    Харесвания:
    2
    От Опции на програмиста включил ли си USB Debugging?!

3. pazdir

pazdir Потребител

Регистриран:
    7 Март 2015
    Съобщения:
    49
    Харесвания:
    5
    Първо честито за телефона - страхотен избор!
    Като включите телефона с usb-кабел към компа и плъзнете екрана надолу, би трябвало да излизат опции за избор между: 1. Зареждане 2. Прехвърляне на файлове 3. Прехвърляне на снимки
    Ако няма и не ви излиза тази опция, включете си "Опции на програмиста" и usb debugging.у пак пробвайте.

Има и още една опция за връзка между комп и телефон (не ви трябва дори кабел!!!): сваляте си приложението Mi Drop (може би го имате инсталирано вече на телефона си). Отваряте го и избирате трите точки горе в дясно - най-горната опция е "Connect to computer". Натискате тази опция и следвате стъпките - свързването става бързо, лесно и без usb-кабел!

Attached Files:

• 1.jpg
      1.jpg
      File size:
      31.8 KB
      Прегледи:
      11
    • 2.jpg
      2.jpg
      File size:
      40.8 KB
      Прегледи:
      11
    • 3.jpg
      3.jpg
      File size:
      54.8 KB
      Прегледи:
      11
  4. ivan76

ivan76 Потребител

Регистриран:
    19 Януари 2016
    Съобщения:
    9
    Харесвания:
    0
    Благодаря за бързите и точни отговори. Успях да го свържа към компютъра. Сега остана да разбера как да регулитам осветеността на бутоните-продължават да светят едва доловимо в тъмна стая, а също и светлинната индикация горе в дясно на телефона за пропуснати повиквания и съобщенията. Имал съм redmi note 2 и там има настройка дори и за цвета на мигащия диод в зависимост от известието. Тук не мога да намеря такива настройки. Намерих само опция за включване на светлинно известие, но мига в много слаба бяла светлина за всички известия. Моля ако някой има повече информация да помогне.

5. Kanchev

Kanchev Потребител

Регистриран:
    23 Август 2016
    Съобщения:
    10
    Харесвания:
    0
    Здравейте колеги,

Мисля да добавя към колекцията един Xiaomi Mi note 3 или Xiaomi redmi note 5 pro /макар, че вторият идва доста голям по размер/.

Какви са Ви впечатленията от практическа гледна точка на притежателите - подходящ ли би бил за съпругата?
    Освен стандартните функции като смартфон ме интересува и качеството на снимките, които правят?

Приемам и съвет от къде може да бъде закупен.

Поздрави.

6. pazdir

pazdir Потребител

Регистриран:
    7 Март 2015
    Съобщения:
    49
    Харесвания:
    5
    Mi note 3 прави много добри снимки. Редми ноте 5 про още няма от къде да закупите и е твърде рано за мнения.

7. Kanchev

Kanchev Потребител

Регистриран:
    23 Август 2016
    Съобщения:
    10
    Харесвания:
    0
    Благодаря Ви за информацията.
    От къде бихте ме посъветвали да се оглеждам за покупка?

8. pazdir

pazdir Потребител

Регистриран:
    7 Март 2015
    Съобщения:
    49
    Харесвания:
    5
    Това не е толкова просто. Някои предпочитат да си ги внасят от китайски сайтове като **** например, защото излиза малко по-евтино. Други предпочитат от български търговци заради гаранцията. Ако искате, влезте в телеграм канала на форума и там ще ви отговорят в реално време на повечето питания. @mibulgaria

Сподели