Gearbest - MIUIBG

Redmi 3 Prime не иска да се ъпдейтне

Дискусия в 'RedMi 3/S/X/Pro' започната от Bukmop, 17 Декември 2017.

1. Bukmop

Bukmop Потребител

Регистриран:
    17 Декември 2017
    Съобщения:
    3
    Харесвания:
    0
    Здравейте, изчетох доста теми, но никъде не намерих решение на проблема. Та телефончето ми е Редми 3 Прайм с версия на андроид 6.0.1 MMB29M и версия на MIUI Global 7.3 Stable (7.3.10.0.0 MALCNDE). Получих официално разрешение да си отключа телефона за да мога да ъпдейтвам, отключих го успешно и след това следвах инструкциите от официалния форум на Xiaomi за ъпдейтване чрез MI Flash и Fastboot. Програмата вървеше около 17 часа.... батерията на телефона се изтощи и нищо не стана, след като го заредих си зареди отново старата система 7.3... Също така опитах да ъпдейта през самия телефон като изтегля ром-а и от менюто за ъпдейт му посоча рома ръчно, предупреждава ме че ще изтрие всичко, зарежда си някакви неща и може би 10 мин по късно се рестартира и отново е без никаква промяна... пак старата операционна система. Опитах с miui 8 stable и с miui 9 develop, но не се получава. След това разбрах че може да се флашне по друг начин, като се използва Download mode, но при този мод опитах на няколко различни компютри но ми казва устройството е неразпознато и не мога да инсталирам драйверите за да мога да флашна през download mode. Та, надявам се някой който разбира или някой който е минал през всичко това, да може да ме посъветва как да ъпдейтна :)

2. Dzhevelekov

Dzhevelekov Администратор Staff Member Администратор

Регистриран:
    2 Септември 2015
    Съобщения:
    412
    Харесвания:
    68
    Здравей,
    рома ти е менте,щом си отключил бутлодера(незнайно как с тази версия) можеш да флашнеш с ми флаш и във фастбут режим.Можеш също (ако е отключен бутлодера-провери) да сложиш рековъри и да флашнеш през него.
    за проверка дали бутлодера е отключен,вкарай телефона във фасбут,закачи за компа и в адб отвори команден промп,след това провери с команда fastboot oem device-info

3. Bukmop

Bukmop Потребител

Регистриран:
    17 Декември 2017
    Съобщения:
    3
    Харесвания:
    0
    Здравей, благодаря за бързото включване. Само ако може за малко повече насоки или поне какво да напиша в гугъл за да намеря стъпките по които да ходя :) Сега ще опитам да проверя дали наистина е отключен телефона. Иначе за софтуера, това си е софтуера с който съм купил телефона.

4. Dzhevelekov

Dzhevelekov Администратор Staff Member Администратор

Регистриран:
    2 Септември 2015
    Съобщения:
    412
    Харесвания:
    68
    Провери дали е отключен,а за софта ако потърсиш няма да го откриеш :)
    Напиши в гугъл mi flash ,отключен бутлодер във фастбут,заключен в EDL

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

5. Bukmop

Bukmop Потребител

Регистриран:
    17 Декември 2017
    Съобщения:
    3
    Харесвания:
    0
    Прикачвам снимка с проверката :) До колкото разбирам вече софтуера ми е менте както казваш, казват да се опита да се ъпдейтне и с китайските версии на рома, сега ще опитам, само се надявам да не всичко на китайски, или дори да е така, след това да мога да ъпдейтна на глобалния :)

Attached Files:

• 1.PNG
      1.PNG
      File size:
      13.8 KB
      Прегледи:
      5
    Последно редактирано: 17 Декември 2017

Сподели