Проблем с микрофона при разговори

• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.

bobivg1

Потребител
2 Декември 2017
3
0
1
42
Колега да не го купи и ти от Виваком. Ще преподписвам след 15 дена и мисля да го отнасям, поне ако имат дефектни бройки да вземам А1
Не е от Виваком. Смарт функщите не ме вълнуват особено и рядко и ги ползвам. Взех го защото имам познати с Mi и са доволни. Сина ми също много харесва марката. Реално заради звука си разменихме телефоните за може да си цъка игри, а и е малък та рядко говори (само с нас). За сега аз ползвам неговия Пикси 3 :). Колкото и смешно да звучи докато аз го ползвах установих, че отсрещната странма ме чува малко по-добре, ако го държа в хоризонтално положение дори леко вирнат нагоре. В една линия спрямо ухото и очите. :) Чудя се дали да не занеса до магазина от който го взех, защото не съм много в час, а и се надявах като ъпдейтне да се оправи. Жена ми понеже я навивах миналата година за МI, но не ме послуша сега ме скъсва от бъзици. " Ти си взе страхотен телефон идеален за всичко, освен за говорене" :)

п.п Като го взимах още в магазина ги помолих да ми сложат стъклен протектор. Дали е възможно проблема да идва от него? Изглежда ми да монтиран правилно.

Последно редактирано:
18 Юни 2014
149
8
18
Сливен
Трудна работа от стъкления протектор да е. Все пак е на стъклото. Аз имах Ми3 и съм доволен. Не е перфектния телефон, но за парите си е доста над нивото. Сега ще взема тоя редми ноут 4, много го хвалят. Пък каквото стане...

Изпратено от моят Xiaomi Mi5s, с помощта на Tapatalk

milstan

Потребител
MIUIBG-VIP
10 Септември 2014
319
40
28
В горния край на телефона до IR излъчвателя е микрофона за подтискане на шума. Пробвайте да го запушите с парче тиксо. Също така тествайте известно време само на 2G.
На 4pda има няколко процедури за усилване на микрофона, но изискват root. Както казах по-горе, аз съм с xiaomi.eu и нямам такъв проблем. Телефона го ползва синът ми, и даже често се налага да си намалявам звука, защото го чувам много силно.

Харесвания: bobivg1

vanci

Потребител
27 Ноември 2017
16
0
1
30
Моят е от Vivacom, но като чета мнение за проблема - няма значение от къде е телефона. Това с позицията на държане на апарата при разговор го пробвах, определено има подобрение така... Много интересно защо е така но...

Jeni

Потребител
23 Декември 2017
3
0
1
38
Здравейте! Както виждате, нов съм в този форум и причината да съм тук е следната:

Вчера пристигна моят Redmi Note 4X, включих го, всичко вървеше нормално. Най-общо казано, бях изключително удивен от качествената изработка и бързина на телефона. НО когато стана време да тествам как стоят нещата и с разговорите, останах меко казано разочарован - от отсрещната страна ми казват, че или почти не ме чуват, или въобще не ме чуват (и това беше пробвано с няколко човека, резултатът - същият). Та, започнах да се ровя из форумите за евентуално решение на проблема и доколкото можех да си направя извод - въпросният проблем с микрофона е често срещан при много хора (и не само конкретно с този модел, а и с други), както и че най-вероятно причината се дължи повече на софтуерен проблем, отколкото на хардуерен. Като цяло бих искал да се допитам до вас дали някой със същия проблем като моя е намерил някакво постоянно решение за това, а дори и да не сте се сблъсквали с такъв, отворен съм за всякакви съвети. Пробвах всякакви опити като изключване на гласовата функция от "Ok Google", портретно записване на видеоклип, reboot-ване, factory reset и т.н. Тук бих искал да вметна и нещо любопитно: при запис на видео гласът ми се чува ясно, дори и когато говоря от известно разстояние, както и че при гласово търсене в Google Play (или някакво друго приложение) гласът ми бива автоматично разпознаван, като например при изговаряне на дадени ключови думи. Което ме навежда на мисълта (както споменах по-горе), че проблемът би трябвало да клони към софтуера.
Ъпдейтнах MIUI-то до последната версия MIUI Global 9.0 Stable, но пак проблемът си остава. Не знам дали е нужно и да спомена, че при тестване на микрофона стрелкичката почти не помръдва при говорене (за да помръдне, трябва едва ли не да залепя телефона за устата си), което е странно, защото, както казах, при записване на видеоклип гласът ми се чува идеално, както и при гласово търсене.
Телефонът не е ROOT-ван, а и не искам да го правя по възможност. Ще се радвам, ако някой даде съвет без да се налага да бърникам в устройството, защото мисля другата седмица да се обадя за евентуална подмяна, ако дотогава не оправя проблема. Благодаря.
Пробвай на 3g как ще е. И при мен имаше такъв проблем на 4g, сега е на 3g и е по добре. Звънях в сервиза казаха ако продължава така ще трябва да се сменя говоретеля

18 Юни 2014
149
8
18
Сливен
Ясно! Не схванах с това xiaomi.eu. Според мен тези ромове са най-добри. Developer и china, тези мулти и т.н. не са сполучливи.

debelaki

Потребител
6 Октомври 2016
8
0
1
40
Аз съм супер доволен от телефона и нямам горе посочения проблем
Моят е закупен от Виваком 4GB/64GB Global Version MIUI 9.0.5.0

cristely

Потребител
9 Януари 2015
46
0
8
56
Аз в рамките на 3 месеца купих 2 бр. 4/64 global - за жената и дъщерята, като единия е от Китай, а другия от Виваком. След пускане и двата се ъпдейтнаха автоматично до 9.0.5. Нито един от тях не е давал какъвто и да е проблем. Жена ми не му изключва 4G, BT, Wi-Fi и изкарва 2-3 дни с него без зареждане.
За съжаление моя Mi4 вчера започна да се рестартира и не може да зареди. Утре ще си поиграя с него и ако не се справя може да да се наложи да го изпратя по вечния му път. Все пак ми служи 3 г., падал е многократно (сменил съм му 3 калъфа и едно стъкло), но всяко нещо има край.

Dimitar Rupanov

Потребител
18 Юни 2014
149
8
18
Сливен
И аз взех един за шурея от Китай, 4/64. Като говорихме един път нещо почнах в един момент отдалечено да го чувам и да шуми. Питам го, да не да го мести или да не да слага пръст на микрофона. Каза, че и други са му го казвали за този проблем.. Не съм сигуррн дали е точно проблем или нещо натиска микрофона.

vanci

Потребител
27 Ноември 2017
16
0
1
30
Я ми кажете понеже вече тотално съм объркан моя Redmi Note 4 или 4х е? Като модел на кутията пише 4 като стиер на него модела е 2016102?

Ateto

Потребител
16 Февруари 2018
3
0
1
38
Здравейте. Имам същия проблем с микрофона на ciaomi redmi note 4x. Купен е от Китай и нямам как да търся гаранция. При разговор отсрещната страна въобще не ме чува. При запис на видео или звук се възпроизвежда без проблем. Проблема е само при разговор.
Четох коментарите ви, но не намирам решение.
Инсталирах sould araund и направих едно настройки, но няма ефект.
Дайте съвет какво да правя, дали и в сервиз ще могат да оправят проблема?

Ateto

Потребител
16 Февруари 2018
3
0
1
38
При всеки разговор. Сменях и на 3 и на 2 джи, не става. Сменях и слота, пак нищо. Смених и оператора, пак не става. Така и не разбирам проблема повреда в микрофона е или някаква софтуерна грешка. Днес ще го ресетна и ако нищо не стане ще звъня в един сервиз на xiaomi да видя какво ще кажат.
Много е зле разговора, почти нищо се не чува....

Top Bottom