Проблем с микрофона при разговори

• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.

ambiguousguy

Потребител
17 Ноември 2017
2
0
1
22
Здравейте! Както виждате, нов съм в този форум и причината да съм тук е следната:

Вчера пристигна моят Redmi Note 4X, включих го, всичко вървеше нормално. Най-общо казано, бях изключително удивен от качествената изработка и бързина на телефона. НО когато стана време да тествам как стоят нещата и с разговорите, останах меко казано разочарован - от отсрещната страна ми казват, че или почти не ме чуват, или въобще не ме чуват (и това беше пробвано с няколко човека, резултатът - същият). Та, започнах да се ровя из форумите за евентуално решение на проблема и доколкото можех да си направя извод - въпросният проблем с микрофона е често срещан при много хора (и не само конкретно с този модел, а и с други), както и че най-вероятно причината се дължи повече на софтуерен проблем, отколкото на хардуерен. Като цяло бих искал да се допитам до вас дали някой със същия проблем като моя е намерил някакво постоянно решение за това, а дори и да не сте се сблъсквали с такъв, отворен съм за всякакви съвети. Пробвах всякакви опити като изключване на гласовата функция от "Ok Google", портретно записване на видеоклип, reboot-ване, factory reset и т.н. Тук бих искал да вметна и нещо любопитно: при запис на видео гласът ми се чува ясно, дори и когато говоря от известно разстояние, както и че при гласово търсене в Google Play (или някакво друго приложение) гласът ми бива автоматично разпознаван, като например при изговаряне на дадени ключови думи. Което ме навежда на мисълта (както споменах по-горе), че проблемът би трябвало да клони към софтуера.
Ъпдейтнах MIUI-то до последната версия MIUI Global 9.0 Stable, но пак проблемът си остава. Не знам дали е нужно и да спомена, че при тестване на микрофона стрелкичката почти не помръдва при говорене (за да помръдне, трябва едва ли не да залепя телефона за устата си), което е странно, защото, както казах, при записване на видеоклип гласът ми се чува идеално, както и при гласово търсене.
Телефонът не е ROOT-ван, а и не искам да го правя по възможност. Ще се радвам, ако някой даде съвет без да се налага да бърникам в устройството, защото мисля другата седмица да се обадя за евентуална подмяна, ако дотогава не оправя проблема. Благодаря.

djcd

Потребител
20 Август 2014
123
16
18
32
Същия проблем го имам и аз и на 2-те Note 4 едната ми е Дракон другата MTK. След рестарт е добре около ден после пак зле. Някой някви идей?

vanci

Потребител
27 Ноември 2017
16
0
1
30
И аз съм така с Xiaomi Redmi Note 4 Qualcomm Global от Vivacom, какво ли не правих, включително хард ресет, ама нъцки, вече се замислям за сервиз.

borko197

Потребител
7 Януари 2015
55
5
8
47
И мен не ме чуват , ама са само приятели, дето са с АйФон 7. Иначе другите са ок.
Аз съм с redmi note 4 и miui 9

vanci

Потребител
27 Ноември 2017
16
0
1
30
При мен са всички с които говоря, а и освен това този проблем е май глобален, навсякъде чета че го има.

borko197

Потребител
7 Януари 2015
55
5
8
47
Проблема ти е единичен случай. Четеш, че го има навсякъде, защото се опитват да оплюят разкошния модел на xiaomi. Със същите параметри samsung е двойно по скъп и двойно по тъп :)

vanci

Потребител
27 Ноември 2017
16
0
1
30
Проблема е че много си се заплеснал по марката подобно на други с Въй Фон и Саламсунг, аз на марки не роби вам, взимам това което ми харесва и доказано ми върши работа. Относно проблема, има го в поне още три мои познати със същия телефон и с двата вида процесори. Също така го има в доста български и чуждестранни форуми, както и във форума на Xiaomi. Кажи ми че искам да хей тя телефона? Взех го тъй като отдавна искам да пробвам модел от този производител, да наистина за парите които съм дал всичко е добре, даже получих повече отколкото съм очаквал но си има проблем и нямам намерение да го пренебрегна.

borko197

Потребител
7 Януари 2015
55
5
8
47
Проблема е че много си се заплеснал по марката подобно на други с Въй Фон и Саламсунг, аз на марки не роби вам, взимам това което ми харесва и доказано ми върши работа. Относно проблема, има го в поне още три мои познати със същия телефон и с двата вида процесори. Също така го има в доста български и чуждестранни форуми, както и във форума на Xiaomi. Кажи ми че искам да хей тя телефона? Взех го тъй като отдавна искам да пробвам модел от този производител, да наистина за парите които съм дал всичко е добре, даже получих повече отколкото съм очаквал но си има проблем и нямам намерение да го пренебрегна.
Да не си запушваш дупките, дето са за микрофона де, че телефона е големичък и в един форум това се установи за причина :)

borko197

Потребител
7 Януари 2015
55
5
8
47
Дупките в дясно са за говорителя, а в ляво за микрофона. Нарочно така е направено, има доста идея и за да се чува добре и тн. Обаче така пасва на ръката, че без да искаш при разговор запушваш микрофона с малкия пръст...

vanci

Потребител
27 Ноември 2017
16
0
1
30
Аз имам Lumia 1520, имах и 950, определено ми е удобен, не и голям, знам къде са му микрофони те и не ги запушвам.

18 Юни 2014
149
8
18
Сливен
Колега да не го купи и ти от Виваком. Ще преподписвам след 15 дена и мисля да го отнасям, поне ако имат дефектни бройки да вземам А1

Изпратено от моят Xiaomi Mi5s, с помощта на Tapatalk

MilenDonev

Потребител
11 Декември 2013
100
26
28
41
Аз съм с Mi3 от 3 години и нещо.
Проблема се появи при мен някъде около MIUI 7. Когато си го взех беше с MIUI 5, сега съм с MIUI 9.1 (винаги последен dev)
Това, което мога да кажа е, че няма значение от кой оператор ти звънят, с какъв телефон са или къде се намират.
Случвало ми се е да не ме чуват като говоря с някой, след това да ми се обдят пак след няколко минути и да ме чуват перфектно. Също така един и същ човек като ми звъни в различни дни, понякога да ме чува добре, друг път - не. На мен не ми пречи, защото не обичам да говоря по телефон много и го ползвам глявно да слушам музика и да снимам :) Също така ми е ок, защото аз ги чувам перфектно, най-често ми звънят хора, за да искат услуга или пари и това, че аз ги чувам, а те мен не ми идва добре, защото се отказват. :D

18 Юни 2014
149
8
18
Сливен
Милене, за друг телефон става дума в темата, и да хората си купуват телефони да говорят по тях. Било малко или много искам да ме чуят.

Изпратено от моят Xiaomi Mi5s, с помощта на Tapatalk

Top Bottom