Redmi Note 4 заключен

• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.

ipolit

Потребител
18 Ноември 2014
149
9
18
Здравейте,
един колега си е взел Redmi Note 4 от Мтел. Още като го е пускал, баща му нещо се заиграл със скенера за отпечатъци и респективно телефонът е тотално заключен. Не помнят пина, с отпечатък не ще да се отключи.
Както и да е.
Опитах да го ресетна от recovery, оказа се, че няма recovery, излиза кабел за връзка с компютър.
Опитах да го ресетна с adb, казва че е заключен.
Опитах да го ресетна с fastboot -w, казва че е заключен.
Опитах да му сложа fastboot ром - казва, чe e OEM locked. Това последното най- ме шокира, защото му слагам Global Stable, не е някакъв друг ром.
Не съм пробвал само с deep flash cable, щото не знам да не са сложили нещо от мтел и да го прецакам, че да не му зачетат гаранцията.
Той си го взе да го носи на мтел, но ми стана интересно защо не мога да му сложа стабилен официален fastboot rom.
Някакви коментари?

Dzhevelekov

Администратор
Staff Member
Администратор
2 Септември 2015
569
81
28
37
Здравейте,
в какъв режим се опитвате да инсталирате глобалния софтуер,и за Куалком модела ли говорим

ipolit

Потребител
18 Ноември 2014
149
9
18
Моделът е на мтел, според техния сайт е Snapdragon, т.е, Qualcom.
Иначе го пускам във fastboot, телефонът се появява в Mi Flash Tool, избирам папката с рома, избирам flash_all или нещо подобно и натискам Flash. Тръгва зелен прогрес бар за 1 секунда, пише success, но в лога пише OEM locked.
Пък и няма как 3 ГБ РОМ да се флашне за 1 секунда.

Dzhevelekov

Администратор
Staff Member
Администратор
2 Септември 2015
569
81
28
37
значи с дийп флаш кабела ще стане?
Или с него или с команди в едл,по принцип трябва да ви пуска в стоковото рековъри и от там да изтриете данните

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk

ipolit

Потребител
18 Ноември 2014
149
9
18
Благодаря много,
няма стоково рекавъри, четох че redmi note 4 няма.
Пробвах с волуме ъп и пауър, вади онова с кабелчето за компютър.
Пробвах с fastboot reboot recovery - пак така.
Предполагам, че ще стане с дийп флаш кабела, но няма да пробвам, щото му е чисто нов телефона, да му го оправят в мтел.
Но винаги съм мислел, че колкото и заключен да е bootloader-a, може да се флашват оригинални fastboot ромове с mi flash тула от фастбуут.
Поздрави.

Dzhevelekov

Администратор
Staff Member
Администратор
2 Септември 2015
569
81
28
37
Благодаря много,
няма стоково рекавъри, четох че redmi note 4 няма.
Пробвах с волуме ъп и пауър, вади онова с кабелчето за компютър.
Пробвах с fastboot reboot recovery - пак така.
Предполагам, че ще стане с дийп флаш кабела, но няма да пробвам, щото му е чисто нов телефона, да му го оправят в мтел.
Но винаги съм мислел, че колкото и заключен да е bootloader-a, може да се флашват оригинални fastboot ромове с mi flash тула от фастбуут.
Поздрави.
Може но има значение от режима :)

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk

pvylkov

Потребител
24 Януари 2017
13
0
1
34
Здравейте всички. Моят редми ноте 4 е с МТК днес както си чувъркам из нета се рестартира сам. След това не ми приема кода за отключване. И сега...(още една подробност все още съм с "гаражен" ром)

Последно редактирано:
Top Bottom