Gearbest - MIUIBG

Странен проблем с енергийната консумация

Дискусия в 'RedMi Note 2 (Xelio X10)' започната от Rub4o, 20 Септември 2017.

1. Rub4o

Rub4o Ръбчо

Регистриран:
    10 Март 2016
    Съобщения:
    34
    Харесвания:
    8
    Здравейте колеги,
    Наблюдавам странно поведение на моя Redmi Note 2 (Prime/Pro) телефон. Ползвам телефона с две СИМ карти. Имам две батерии оригиналната на телефона (купен март 2016, 3060mAh) и преди повече от половин година си закупих втора батерия (превантивно) HSA 3650mAh. В общи линии и двете батерии стандартно при моя режим на ползване на устройството въпреки разликата в обявените капацитети и циклите на ползване на всяка една (напоследък периодично ги подменям) ме издържат около 12-16 часа. Зададен е предпочитан тип мрежа 3G (умишлено ползването на 4G е лимитирано).
    Относно проблемът: когато избера по-екзотични дестинации на разходка, почивка из планини и чукари (вероятно места с по-лош обхват) в комбинация с летните температури над 25гр., телефонът започва да индикира рязка загуба на енергия от 70-75% започва за минути да пада и в един момент изключва. Бих отдал проблема на забил процес или кофти батерия, но ако изкарам батерията за 10-15 секунди и отново я поставя в телефона и го включа, то тогава заряда се визуализира на обичайното ниво (примерно спад с 5-6%). След известно време при ползване на апарата за снимки отново се се проявява същия сценарий с рязко падане на батерията до изключване на апарата. След изваждане на батерия и повторно слагане отново отива на обичайните нива на консумация. Ситуацията е идентична и с двете батерии, които имам, като проблема го отдавам не на батериите, a по-скоро на софтуера (може би). Също така този проблем е наличен през различните версии MIUI от 7 до MIUI 8.5.2.0 (EU TWRP версиите) с който съм в момента. Още миналата година на Перперикон се прояви, като проблем, на Маслен Нос се повтори, тази година из Смолянските чукари се затвърди, като закономерност. През повечето време телефонът е с активиран GPS при този вид странствания, понякога и мобилни данни.
    Старая се да поддържам Start Up-а контролиран и ограничен от излишни процеси, когато се налага ползвам и схема за ограничена енергийна консумация.
    Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем на този модел телефон и евентуално намерил ли е решение, защото както писах по-горе минал съм през всички стабилни версии до последната към момента и се е проявявал закономерно.

Последно редактирано: 20 Септември 2017

Сподели