Проблем със заключен телефон

• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.

cristely

Потребител
9 Януари 2015
46
0
8
56
Здравейте,

имам огромен проблем. ВЛязаох си в Ми акаунта, не бях го правил от много време и реших да разгледам опцията с откриване на устройство. Видях, че има опция за откраднат телефон и реших, че е добра идея да я активирам. В интерактивен режим ме попита какво съобщение да излиза и аз се съгласих да изписва следното: Това у-во е изгубено. Моля който го намери да се обади на телефон... В полето въведиох телефона на жена ми. И... телефонът се заключи.
Има бутон "Активирай устройството" и като го натисна се отваря страница. Изписва, че тел. е асоцииран с Ми акаунт номер..... и да въведа паролата на акаунта. Лошото е, че не я приема. ДСава грешка и телефонът остава заключен. Може ли някой да ми помогне?
Много Ви моля!

tmladenov

Администратор
Staff Member
Администратор
Модератор
MIUI DEV
MIUIBG-VIP
1 Октомври 2013
716
535
93
40
Варна
Здравейте,

имам огромен проблем. ВЛязаох си в Ми акаунта, не бях го правил от много време и реших да разгледам опцията с откриване на устройство. Видях, че има опция за откраднат телефон и реших, че е добра идея да я активирам. В интерактивен режим ме попита какво съобщение да излиза и аз се съгласих да изписва следното: Това у-во е изгубено. Моля който го намери да се обади на телефон... В полето въведиох телефона на жена ми. И... телефонът се заключи.
Има бутон "Активирай устройството" и като го натисна се отваря страница. Изписва, че тел. е асоцииран с Ми акаунт номер..... и да въведа паролата на акаунта. Лошото е, че не я приема. ДСава грешка и телефонът остава заключен. Може ли някой да ми помогне?
Много Ви моля!
Грешиш паролата или имат проблеми със връзката в момента от Xiaomi. Нещо пропускаш в историята ми се струва, няма как от настройките за загубен телефон без да дадеш да се закл, той да се закл. Влез в ми профила от компютър и виж какво става. Ако е обвързан с твоя, може временно да го махнеш и би трябвало да се откл след рестарт.

Изпратено от MI 2S

cristely

Потребител
9 Януари 2015
46
0
8
56
Благодаря за бързия отговор. Всъщност, след около 10 опита прие паролата и се отключи. Може би е имало проблем с връзката със сървъра им. От сайта, колкото и да е странно не може да се деактивира функцията.
В крайна сметка разбрах, че функцията е хубава, но трябва да се използва едва когато телефона е изгубен. Може би е добре да се пусне и един wipe дистанционно ако това се случи.

tmladenov

Администратор
Staff Member
Администратор
Модератор
MIUI DEV
MIUIBG-VIP
1 Октомври 2013
716
535
93
40
Варна
Благодаря за бързия отговор. Всъщност, след около 10 опита прие паролата и се отключи. Може би е имало проблем с връзката със сървъра им. От сайта, колкото и да е странно не може да се деактивира функцията.
В крайна сметка разбрах, че функцията е хубава, но трябва да се използва едва когато телефона е изгубен. Може би е добре да се пусне и един wipe дистанционно ако това се случи.
Всичко е добре, когато завършва добре [emoji4]
Пожелавам ти оттук нататък да нямаш нерешими проблеми с телефона.

Изпратено от MI 2S

petar ivanov

Потребител
MIUIBG-VIP
10 Октомври 2014
68
3
8
66
Пловдив
Иаз се вкарах същия филм , около половин час телефона ми пиукаше докато го отключа, между другото локацията на телефона е грешна и не се променя

cristely

Потребител
9 Януари 2015
46
0
8
56
Това за локацията и аз го забелязах. Не знам дали няма значение местоположението и броя и мястото на клетките в района. Показа ми, че съм на 300 м. от реалното място.

cristely

Потребител
9 Януари 2015
46
0
8
56
Имам едно питане, а не ми се ще да отварям нова тема и ще го постна тук. Ако не е правилно, нека админа да го изтрие и ще го пусна по надлежния ред. Става въпрос за следното:
Контактите в телефона ми (Ми4) са три вида: Ми акаунт, Гугъл акаунт и Вайбър акаунт. По-старите ми контакти са вързани и за трите вида, но забелязах, че когато въведа нов контакт и ме пита какъв да бъде - вързвам го обикновено към Ми акаунта. После този контакт не мога да го вържа към Гугъл акаунта и всъщност когато синхронизирам контактите си не се запаметява там. Някой знае ли как мога да направя така, че един контакт да е вързан и към двата акаунта едновременно и да се синхронизира и в двата акаунта за да мога да го възстановя евентуално и от двете места?.
Благодаря.

Top Bottom