Няма мрежа

• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.

Hrissto

Потребител
11 Април 2017
1
0
1
40
Здравейте, моля да ми помогнете,след флашване на телефона слагам СИМ и ми изписва няма мрежа.Какъв е проблема и как да го отстраня.Телефона е XIAOMI Redmi 4, версия miui 8.1.2.0

Последно редактирано:

felix

Потребител
23 Декември 2013
3
0
1
58
При инсталацията сим картата трябва да е в тела,на мен ми го направи веднъж и от тогава правя флаша с поставена сим карта.

Nikki Mandichewa

Потребител
30 Май 2017
1
0
1
32
Здравейте,

Бих искала да Ви помоля за помощ/съдействие относно моя телефон XIAOMI Redmi 4, версия miui ver: MIUI Global 8.0|Stable 8.0.5.0.0(MBECNDG); Android ver -6.0.1 MMB29M, закупен от gearbebst.com

Понякога телефона показва, че имам обхват, но реално ако някой ми се обади - "телефона на абоната е изключен". Това не е заради самото покритие, тъй като ми се случва и у нас от време на време. Още нещо, което ми прави впечетление, че повече от тези изключени моменти, са след като няколко часа не съм ползвала телефона - легна да спя и на сутринта докато аз не набера някой, тогава все едно и той се "събужда" и получавам смси кой ме е търсил.

Не разбирам много от всички технически детайли и ще съм Ви много благодарна за помощта :)

Vass

Модератор
Staff Member
Модератор
1 Февруари 2015
189
44
28
53
Здравейте,

Бих искала да Ви помоля за помощ/съдействие относно моя телефон XIAOMI Redmi 4, версия miui ver: MIUI Global 8.0|Stable 8.0.5.0.0(MBECNDG); Android ver -6.0.1 MMB29M, закупен от gearbebst.com

Понякога телефона показва, че имам обхват, но реално ако някой ми се обади - "телефона на абоната е изключен". Това не е заради самото покритие, тъй като ми се случва и у нас от време на време. Още нещо, което ми прави впечетление, че повече от тези изключени моменти, са след като няколко часа не съм ползвала телефона - легна да спя и на сутринта докато аз не набера някой, тогава все едно и той се "събужда" и получавам смси кой ме е търсил.

Не разбирам много от всички технически детайли и ще съм Ви много благодарна за помощта :)
Здравейте!
За съжаление, телефонът Ви е дошъл от Гиърбест с т.нар. гаражен ром, а не с официален Global Stable. познава се от цифрата (една нула) в повече и от това, че е комбинирано заглавието Global с абревиатурата MBECNDG. Няма такова нещо като Глобален ром съвместно с китайската абревиатура CN.
Тези т.нар. гаражни ромове са много "криви" и вероятно ще имате и други проблеми. Препоръката ми е да го смените с официален глобален ром или къстом ром, като този от форума тук. Изискват се някой познания, така че, ако нямате опит с мобилната техника, по-добре да потърсите човек от Вашия град, който ще се справи.
В чата на андроид приложението Телеграм Telegram: Contact @mibulgaria има доста знаещи по въпроса и могат да Ви насочат към кой да се обърнете, в зависимост от кой град сте.
Успех!

petar ivanov

Потребител
MIUIBG-VIP
10 Октомври 2014
68
3
8
66
Пловдив
Здравейте,

Рома ти е гаражен

Top Bottom