IBUYGOU

Update на MI3

Дискусия в 'MI 3' започната от hr1sto, 30 Март 2017.

1. hr1sto

hr1sto Христо MI3W

Регистриран:
    14 Май 2014
    Съобщения:
    2
    Харесвания:
    0
    Здравейте, от няколко дни всячески се опитвам да си ъпдейтна телефона и не става. Пробвах с:
    - xiaomi.eu_multi_MI3WMI4W_V8.2.1.0.MXDCNDL_v8-6.0.zip
    - miui_MI3WMI4WGlobal_V8.2.1.0.MXDMIDL_3bc7c657b8_6.0.zip
    - miui_MI3WMI4WGlobal_7.3.23_ebbdfeed27_6.0.zip

През приложението за актуализация ми дава грешка след като изпбера пакета за ъпдейт, през "Recovery" стига почти до края като проценти и после ми дава, че е неуспешен ъпдейта.

Моля за съдействие!

About phone
    - Model number -> MI 3W
    - Android version -> 4.4.4 KTU84P
    - Android security patch level -> 2015-12-01
    - MIUI version -> MIUI 7 by xiaomi.eu 5.12.11 | Beta

2. Vass

Vass Модератор Staff Member Модератор

Регистриран:
    1 Февруари 2015
    Съобщения:
    185
    Харесвания:
    57
    От версия Киткат на Андроид 4.4.4 искате да скочите на версия Анроид Маршмалоу 6.0.
    За целта, трябва да инсталирате първо съответен TWRP за андроид 6.0 (който да наложите връз сегашния) и чрез него да направите флаш с пълно изчистване на данни с новия ром на Маршмалоу. Такава е стандартната процедура, по принцип. Въпреки това, за всеки модел си има още особености (заключване на буутлоудър при някои телефони и т.н.). Затова, най-чисто е слагане на официален глобален ром (под андроид 6.0), или ако искате xiaomi.eu ром - китайски официален ром чрез Ми-Флаш с изчистване на всички данни и едва след това да слагате TWRP и отново xiaomi.eu ром, ако държите на него. Процедурата не е сложна за запознатите, но ако нямате опит, по-добре да намерите човек, който ще се справи.
    Успех!

3. vanko1

vanko1 Потребител

Регистриран:
    19 Януари 2015
    Съобщения:
    41
    Харесвания:
    0
    Не може да минеш директно с ъпдейт от 4.4.4 до андроид 6. Преди това трябва да се обединят двата дяла.
    Най-добре е да използваш ми флаш, да си изтеглиш фасбоот ром и да флашнеш с флаш алл. В шапката на ми3 е описано стъпка по стъпка, как се прави. Инсталиране на MIUI ROM (официални методи). | MIUI България - Official site for Bulgaria
    п.п. изпреварили са ме с отговора

4. Vass

Vass Модератор Staff Member Модератор

Регистриран:
    1 Февруари 2015
    Съобщения:
    185
    Харесвания:
    57
    Нищо де! Вашият отговор е по-точен и е конкретно за този телефон с линк и т.н. ;)
    Аз писах само за основните принципи. Като седне човек да се занимава, тогава ще открие особеностите за всеки конкретен модел телефон, стига да се поразрови малко. Че станаха много модели вече и нямаме честта да ги притежаваме всичките.. :)

5. petar ivanov

petar ivanov Потребител MIUIBG-VIP

Регистриран:
    10 Октомври 2014
    Съобщения:
    65
    Харесвания:
    4
    Някой знае ли защо вече 3 месеца няма ОТА актуализация

6. Petar Palatoff

Petar Palatoff Потребител

Регистриран: