IBUYGOU

Проблем с батерията

Дискусия в 'RedMi Note 4 / X' започната от Bastata98, 1 Март 2017.

1. Bastata98

Bastata98 Потребител

Регистриран:
    1 Март 2017
    Съобщения:
    11
    Харесвания:
    0
    От близо има няма 2 месеца ползвам Redmi Note 4 и наскоро забелязах,че батерията започна да пада по-бързо и под това имам предвид,че преди телефона караше около 16 17 с включено 4g,а сега около 9-10 часа.Та искам да попитам дали това е бъг или батерията се е прецакала.Дори когато телефона да е заключен за 2 часа сигурно батерията пада с 6 7℅ батерия.Според мен нещо се случва и не е нормално за една 4100 ma батерия.Дпоред мен е от 4г-то защото винаги като го пусна и за 7 8 минути и вече няма 4 5 ℅ от батерията

Attached Files:

2. Vass

Vass Модератор Staff Member Модератор

Регистриран:
    1 Февруари 2015
    Съобщения:
    185
    Харесвания:
    57
    Мисля, че Ви отговориха на същия въпрос и в друга близка тема, но аз ще се опитам да Ви отговоря и тук по-подробно.
    Досега не съм чул батерия на месец-два да се прецаква. Не знам, може пък при Вас това да е уникален случай, но не ми се вярва.
    Наскоро сигурно сте сложили приложение, което през мобилни данни търси нещо в мрежата и така държи телефона и съответно батерията в постоянно напрежение (дрейн - източване). Може и да не сте слагали ново приложение, но някое старо да се е бъгнало при някоя настройка и да прави същото. Търси си постоянно включени мобилни данни и когато ги види пуснати, започва по-усилен дрейн...
    Проблемът обикновено се решава по следният начин:
    1. Слага се руут на телефона, примерно инсталирате СуперСу - има теми как да се направи това. Ако трябва, инсталирате и Глобал девелоперски ром, вместо този Глобален стабилен.
    2. Инсталирате Wakelock Detector от Гугъл Плей Маркета и му давате руут-права.
    3. От статистиката, която Ви дава това приложение, ще видите кое приложение черпи с пълни шепи от батерията на телефона.
    4. Като знаете вече кой е основният виновник за това (кое приложение или системен процес), решавате дали да го отстраните, или не.
    Успех!

3. Bastata98

Bastata98 Потребител

Регистриран:
    1 Март 2017
    Съобщения:
    11
    Харесвания:
    0
    Благодаря!Преди малко пуснах молба за отключване на телефона и ще сложа руута пък дано стане.

4. luckyboy

luckyboy Потребител

Регистриран:
    18 Февруари 2017
    Съобщения:
    9
    Харесвания:
    1
    Ако имате рутнат телефон горещо препоръчвам kernel adiutor - тази програма върши чудеса що се отнася до оптимизация на процесора, а от там и в пъти по-издръжжлива батерия.

5. Марин Дончев

Марин Дончев Потребител

Регистриран:
    19 Януари 2017
    Съобщения:
    44
    Харесвания:
    1
    Здравейте!Моята батерия също пада бързо-телефонът ми е на 4 месеца-Redmi Note 4.Не зная дали е нормално,с DEV РОМ съм-7.3.30 Global.Не съм наясно как се слага РУУТ и ако може малко помощ!Благодаря предварително!

6. Марин Дончев

Марин Дончев Потребител

Регистриран:
    19 Януари 2017
    Съобщения:
    44
    Харесвания:
    1
    Открих нещо-"В режим на готовност-батерия,използвана от клетачно радио."Какво ли е това?

7. Emil Filew

Emil Filew Потребител Staff Member

Регистриран:
    29 Юни 2014
    Съобщения:
    321
    Харесвания:
    74
    Здравей! Това е енергията, която е изразходена за приемане на сигнал от мрежата - 4/3/2 G мрежи. При мен при напълно неизползван за седмица Ноут 4 кетъчното радио топи цялата батерия за 3 дни / всичко изкл./ в 3G режим. Ако го извадя от съответния шкаф и го преместя в друга стая близо до прозорец, пак оставен за седмица в режим 3G /всички комуникации изкл/ батерията си отива за 6 дни. Тъй че много при този модел според мен зависи какво е покритието, дори и пълно да е, пак не значи, че е добро /!/ и в какъв режим. Аз и един опит си направих - пак заредих напълно телефона, минах в самолетен режим и пак го оставих за седмица в покой - за това време САМО 8% / 7дни!/ се изразходиха, като си говорим за МТК Xelio 20. Ако сложа нова сим, тъй като вътре има от старите, рязана, вероятно ще се подобри разхода на енергия към по-икономичен. Като извод мога да кажа, че в 3/4G мрежи ден и половина нормално ползване изкарва.

8. Марин Дончев

Марин Дончев Потребител

Регистриран:
    19 Януари 2017
    Съобщения:
    44
    Харесвания:
    1
    Благодаря за отзивчивостта!Надявам се проблема да е точно такъв!

Emil Filew харесва това.
  9. Emil Filew

Регистриран:
    29 Юни 2014
    Съобщения:
    321
    Харесвания:
    74
    И все пак, можеш да побутнеш някои неща, които не искат рут и не пречат на ота ъпдейтите. Например, спиране на Google now, ако не го ползваш или го ползваш твърде рядко. Спиране на запис на "историята на местоположение". Спиране на писане на логове от процесора /MTKLogger off/. Тези дребни неща са напълно безвредни за "стоп" и биха удължили /малко / живота на батерията, както и не биха будили спящ телефон за трасе на местоположение или други. Аз съм ги спрял. Има и други, още по - агресивни методи за пестене на батерията, но за тях се иска рут и други познания. Мисля, че един ден /от 6 сутринта до 11 вечерта / с много ръчкане, е добър резултат за тази батерия и процесор. Или почти два дни и една нощ, ако не го цъкаш много много. Обаче не го съпоставяй с другия, предишен Ноут 3 Snapdragon, там батерията е в пъти по-добре представяща се. Абе казано на кратко - много е хубав NOTE 4 MTK Xelio 20. :)

10. Марин Дончев

Марин Дончев Потребител

Регистриран:
    19 Януари 2017
    Съобщения:
    44
    Харесвания:
    1
    През Великденските празници бях в Румъния.Понеже телефонът е с две СИМ-карти,аз при влизане в Румъния деактивирах едната и оставих тази с роуминга.След това преминах в "самолетен режим,ей така за проба.Получи се следното-от 100% заредена в началото на деня,около 8:30 ча до 19:00 часа на същия ден бяха останали 78% заряд в батерията.Това мисля че е добре!

11. Emil Filew

Регистриран:
    29 Юни 2014
    Съобщения:
    321
    Харесвания:
    74
    Вариант, който тази седмица направих: подмених сим - картата с нова, 128К, от тия, дето са 3в1 и нещата са съвсем различни сега. В спящ режим, на 3G мрежа, но без включен мобилен не и wifi, glsr, Bluetooth, като всичко друго е включено, за 24 часа падна батерията от 100% на 98%. Да, знам, не е за вярване, но е факт. За Мтел става дума.

12. Bastata98

Bastata98 Потребител

Регистриран:
    1 Март 2017
    Съобщения:
    11
    Харесвания:
    0
    Това въобще нормално ли е за 4 часа 60%......за 4100 батерия

Attached Files:

13. Bastata98

Bastata98 Потребител

Регистриран:
    1 Март 2017
    Съобщения:
    11
    Харесвания:
    0
    Батерията се зарежда за има няма 2 часа а преди беше минимум 2 и половина

14. Марин Дончев

Марин Дончев Потребител

Регистриран:
    19 Януари 2017
    Съобщения:
    44
    Харесвания:
    1
    Има ли значение,че съм с две сим-карти?Възможно ли е м-тел картата,която е стара и за съжаление служебна,в смисъл че не мога да я подменя, да оказва влияние върху батерията?

Сподели