Gearbest - MIUIBG

Проблем с отключването на Redmi 3S

Дискусия в 'RedMi 3/S/X/Pro' започната от Hearty, 29 Януари 2017.

1. Hearty

Hearty Потребител

Регистриран:
    29 Януари 2017
    Съобщения:
    3
    Харесвания:
    0
    Здравейте,
    наскоро купих едно 3S за майка ми, аз имам същото и нямам никакви проблеми. Но в нейния случай, тя искаше отключване с отпечатък, което и аз ползвам (и също нямам проблем), както и парола. Проблема е, че не може да влезе нито с отпечатък, нито с парола в момента, като също така все още не е сложила сим карта, както и не е регистрирала никакъв акаунт MI или Google. Recovery Menu-то на 3S изглежда не върши нищо, има ли начин да отключа телефона за да мога да му направя един Reset по някакъв начин?

2. Vass

Vass Модератор Staff Member Модератор

Регистриран:
    1 Февруари 2015
    Съобщения:
    189
    Харесвания:
    58
    Вероятно телефонът е закупен с т.нар. "гаражен ром". Последният е и причината да се появи подобен бъг. Този бъг може да изчезне така, както се е появил, но това не означава, че няма да се случи друг бъг при ресет. Ако няма промяна, трябва да флашнете официален китайски или глобален ром (с разширение tar или tgz) на телефона в режим edl, чрез МиФлаш от компютър с 64-битов Уиндоус, на който сте инсталирали ADB , fastboot и qualcomm драйвери. Такъв флаш изтрива всичко от телефона. А по-късно да регистрирате на него и МиАкаунт - той не е случайно хрумване, а помага за получаване разрешение (след Ваше искане) за отключване на буутлоудъра на телефона. Например, сега, ако имахте регистриран акаунт, щяхте да поискате разрешение за отключване и след получаването му, да се пробвате да отключите буутлоудъра във фастбуут режим (без да е нужен флаш в edl режим на нов ром). И ако се получи, да инсталирате къстом рековери (TWRP), чрез което да инсталирате нов къстом ром с БГ език, или друг, ако пожелаете.

3. Hearty

Hearty Потребител

Регистриран:
    29 Януари 2017
    Съобщения:
    3
    Харесвания:
    0
    Разбирам, значи флашването изглежда е единствената възможност. :) Благодаря, ще започвам да действам по въпроса.

4. Hearty

Hearty Потребител

Регистриран:
    29 Януари 2017
    Съобщения:
    3
    Харесвания:
    0
    Така, няколко пъти опитах през последните дни да последвам гайда, спрях Driver Signature Enforcement на Windows и т.н., свалих Minimal ADB and Fastboot, MiFlash, всичко инсталирах както го пише и от това Recovery Menu, когато го пусна в Download режим и го закача с USB-то за компютъра и моментално ми показва просто Redmi 3S в Device Manager и не се променя на този QHUSB_BULK порт, който трябва да се види... Някакви идеи? Изглежда всичко друго си работи на телефона, когато си сложа SIM картата даже може да се провеждат разговори, но просто си седи на началния екран и си иска парола и въвеждане на правилната парола си го заключва за 120 минути. Струва ми се, че каквото и да направя в това Recovery меню Download/Recovery и т.н. просто не работи, единствено Fastboot си показва екрана със Заека. Прикачвам два screenshot-а, да покажа как излиза в Device Manager и MiFlash съответно. Когато му цъкна Download mode от Recovery менюто, телефона просто се рестартира, поне така ми се струва, защото си се връща на началната страница.
    И както върви за момента, изглежда сам няма да успея да го оправя, има ли сервиз в Пловдив или някъде другаде в България, където могат да ми оправят проблема? :)

Attached Files:

Последно редактирано: 3 Февруари 2017
  5. Vass

Vass Модератор Staff Member Модератор

Регистриран:
    1 Февруари 2015
    Съобщения:
    189
    Харесвания:
    58
    Ще успеете. Инсталирайте си десктоп версията на приложението Telegram на компютъра (както и някой лек софтуер за скрийншотове). Има го свободно и безплатно в мрежата. Влезте с него в чат t.me/mibulgaria (@mibulgaria). Там има достатъчно ентусиасти, някои от които и с Вашия телефон, които покрай множеството шеги и закачки, безрезервно ще Ви помогнат.
    Няма универсален гайд. Винаги има нещо, което може да се пропусне или да не стане от първия път и затова е необходим чат в реално време.

6. Rosina

Rosina Потребител

Регистриран:
    7 Февруари 2018
    Съобщения:
    1
    Харесвания:
    0
    Здравейте! Имам RedMi Note 3.Опитвам се от няколко дни да си отключа телефона
    Unlock Your Mi Device.. Въвеждам си името телефона всичко..но не ми приема името на акаунта изписва ми да въведа правлно име и не мога да да разбера защо. Някои може ли да ми помогне?

Сподели