Gearbest - MIUIBG

Телефона звъни с закъснение два сигнала (3-5сек) - Redmi 4, MIUI8

Дискусия в 'Въпроси и Отговори' започната от Joreto, 15 Януари 2017.

1. Joreto

Joreto Потребител

Регистриран:
    12 Януари 2017
    Съобщения:
    4
    Харесвания:
    1
    Телефон: Redmi 4, MIUI 8.1.2.0

Когато някой ми звъни му дава свободно 2 пъти - 3-4 секунди поне - и телефона ми чак тогава светва и почва да звъни. Пробвах и с моите други два телефона да си звънна и е така. Чувам свободно 2 пъти и чак след това звъни. Много забавено.
    Смених и ROM-а че май бе някакво "гаражно", както му казвате 8.0.3.0. Сложих тук от форума каквото има в темите 8.1.2.0. Но относно звъненето нищо не се промени. Същото забавяне.
    Четох и за настройките на непознати номера и т.н. но това ми е изключено, а и си звъня от записано/познати номера.

Някой с подобен проблем ... и решение ?

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

2. ruil4o

ruil4o Потребител

Регистриран:
    1 Февруари 2014
    Съобщения:
    229
    Харесвания:
    37
    Пробвай без светкавица при звънене.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

3. Joreto

Joreto Потребител

Регистриран:
    12 Януари 2017
    Съобщения:
    4
    Харесвания:
    1
    Той беше без светкавица и пак не работеше.

Сега случайно забелязах евентуалния проблем. Телефона е зададен на предпочитано 4G/LTE. но когато получавам обаждане иконката 4G в бара горе изчезва, замисля се и минава на Е (2G) и чак тогава почва да звъни, което отнема тези 3-4 секунди.
    Зададох предпочитана мрежа: 2G ... и няма никакво забавяне, звъни веднага.
    Естествено реших да опитам междинен вариант: 3G като предпочитан. Но нищо. Телефона продължава да работи в E (2G). Не минава на 3G въобще. Докато другия ми телефон също на Теленор на масата до този си показва H+ (3G) и работи и звъни веднага.
    Нещо чупено има с 3G режима на този Redmi 4 или в операционната (но и със старата беше така, не звънеше, и с новата пак).
    Не мога да го държа на 2G, Понеже нета е ужасен така, на 4G пък звъни със забавяне ... ако 3G работеше - ме устройва като скорост на интернет и ако няма забавяне ...

Някой има ли проблем като този ? Забавено звънене на 4G ? Да не може да влезе в 3G режим ?

PS: махнах SD картата и сложих SIM на втория слот. Там 3G работи. Слагам на 4G и като звънна забавянето е почти незабележимо, около половин секунда. Телефона превключва от 4G -> 3G и почва да звъни.
    Явно проблем с първия слот, където не може да превключи и не работи 3G и се бави докато премине на 2G :(
    Сега или картата на 2-ри слот и няма как да си сложа SD, а ми трябва ... или с SD и на първи и с 3 сек забавяне при звънене ...
    Друг с проблем да няма 3G на първи слот ? Хардуерен или софтуерен проблем и да е намерил решение ?

Последно редактирано: 16 Януари 2017
    babata харесва това.
  4. dokobg

dokobg Потребител

Регистриран:
    27 Януари 2016
    Съобщения:
    2
    Харесвания:
    0
    съвсем случайно видях темата и реших да пиша. Проблема не е в телефона или рома. Проблема е в оператора, в твоя и моя случай Telenor. Моят телефон е различен от твоя и имам същият проблем. Предполагам, че имаме заключена честота в Band mode и затова става така. Ако някой може да помогне.

Последно редактирано: 2 Март 2017
  5. pvylkov

pvylkov Потребител

Регистриран:
    24 Януари 2017
    Съобщения:
    12
    Харесвания:
    0
    Не съм си правил такива експерименти но и при мен го има тоя проблем (и аз съм на Теленор). Та ако някой го решил по някакъв начин нека сподели

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

Сподели