Gearbest - MIUIBG

Бавно зареждане на Mi4c

Дискусия в 'Mi 4c' започната от ipolit, 27 Ноември 2016.

1. ipolit

ipolit Потребител

Регистриран:
    18 Ноември 2014
    Съобщения:
    149
    Харесвания:
    9
    Здравейте,
    от около месец имам Mi4c 2GB. Много бавно се зарежда. Някъде около 8 часа от 10 до 100℅.
    Зареждам го с оригиналното зарядно. Пробвах и друго оригинално, няколко други с 2 различни type C кабела, както и с всички изброени с микро USB кабели с преходник.
    Резултатът е един и същ. Сложих една програма, която отчита тока на зареждане и ми дава стойности около 150 mA.
    Телефонът е с китайски стабилен ром, като му правих и фактори резет.
    Има и други оплаквания по темата, но са без адекватни отговори.
    Та се обръщам за съвет и тук, понеже има доста запознати хора
    Предварително благодаря.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

2. ipolit

ipolit Потребител

Регистриран:
    18 Ноември 2014
    Съобщения:
    149
    Харесвания:
    9
    Работата се оказва по-сериозна.
    Досега не го бях включвал към компютър. Вчера пробвах и се оказа, че въобще не го отчита.
    Слагах го в нормален режим, с включен usb debug, слагах го във fastboot mode - нищо. Като го сложа във фастбуут, след десетина секунди просто изгасва. Тествах на няколко компютъра с различни кабели - никакъв event за плъгване на устройство.
    Преди малко му смених рома с китайски девелоперски през udate щото иначе няма как - същата работа. Тъпото е, че е със заключен bootloader и не мога да му зачистя кешовете.
    Писах на търговеца преди малко и чакам да видя какво ще предложи, но ако имате някоя идея, ще се радвам да я споделите.

3. Vass

Vass Модератор Staff Member Модератор

Регистриран:
    1 Февруари 2015
    Съобщения:
    189
    Харесвания:
    58
    Прилича на хардуерен проблем.
    Букса на тип С-порта на телефона?!
    Контролер за зареждане батерията на телефона?!
    (Ако има) Лентов кабел на платката, свързваща го с УСБ порта на телефона?!
    Все от тоя род...
    За това дали сте го включвали в друг УСБ-порт на компютъра, няма да питам. ;)

4. ipolit

ipolit Потребител

Регистриран:
    18 Ноември 2014
    Съобщения:
    149
    Харесвания:
    9
    И аз така ги виждам нещата, но реших да питам да няма едно тайно меню, от което се фиксват подобни проблеми.
    Най-гадното е, че като е изключен не се зарежда. Сложих един тестер, който мери тока и напрежението и като го изключа, тока пада на 4 мА.
    Което ме навежда на мисълта, че ако забравя да го заредя и умре, вероятно повече няма да мога да го пусна.
    Тия дано се съгласят да им го пратя.

5. ipolit

ipolit Потребител

Регистриран:
    18 Ноември 2014
    Съобщения:
    149
    Харесвания:
    9
    Нещо не мога да се разбера с китайците, направих им едно филмче, в което показвам, че зареждачката и кабела ми са здрави, както и че като пъхна в компютър нищо не се случва

а те ми пишат да флашвам РОМ през fastboot.
    Взех да се чудя ако си купя едно такова за 5 долара дали няма да се оправи.

6. ipolit

ipolit Потребител

Регистриран:
    18 Ноември 2014
    Съобщения:
    149
    Харесвания:
    9
    Мдам
    dear friend, pls take the phone to your local repairing store to repair the charging slot, the repairing fee will be very cheap, pls let us know about the repairing fee.

7. ipolit

ipolit Потребител

Регистриран:
    18 Ноември 2014
    Съобщения:
    149
    Харесвания:
    9
    Смених USB модула, без изменение. Явно ще го ползвам така колкото изкара.

8. Vass

Vass Модератор Staff Member Модератор

Регистриран:
    1 Февруари 2015
    Съобщения:
    189
    Харесвания:
    58
    Добре де, направете му един флаш чрез МиФлаш с официален китайски фастбут ром, с опцията "clean all" / "flash all", пък да видим какво ще стане. Това наистина се очертава като 'последна възможност' за оправяне.

9. ipolit

ipolit Потребител

Регистриран:
    18 Ноември 2014
    Съобщения:
    149
    Харесвания:
    9
    Ами ако кажете как става, без компютъра да подозира, че към него има закачен телефон, да му направим. И китайците само туй повтаряха, да флашвам.
    Обаче няма как, като го пъхнеш в компютър нищо не се случва.

10. MrJackson

MrJackson Потребител

Регистриран:
    21 Юни 2016
    Съобщения:
    4
    Харесвания:
    0
    Здравейте, ще споделя малко опит, който може да ви е от полза (ако не сте пробвали вече)
    Аз, както и няколко колеги от работа си купихме Mi4c кой от който shop си го хареса от ****. Общо 4 телефона 2 сиви и 2 бели.
    Понеже преди това имах Mi4 с бъгав гаражен ром, заради неволята и най-вече благодарение на този форум се научих как да флашвам. Та всички телефони минаха през мен за "чипосване". Сивите (моя е единият) нямаха никакъв проблем, следвам инструкциите от темата за стабилен ром и всичко става по мед и масло. Белите обаче не бяха така, и двата по един и същ начин. Закачам ги към компютъра и нищо (при положение, че преди това съм правил mi4c драйвърите трябва да са си инсталирани) не ги разпознава като устройства за споделяне и не мога да прехвърля рома в тях. След няколко часа борба, bootloader-а заключен не мога да сложа и twrp, намерих тази тема:
    [Guide] Unlocking the Mi4c Bootloader withou… | Xiaomi Mi 4C
    Чрез нея успях да ги отключа и да ги флашна нормално както другите. Вероятно сте пробвали, но ако не сте може да се получи. Бях озадачен, защо еднакви телефони само с различен панел едните стават другите не стават. Сякаш белите хардуерно са различни. Не знам, но в моя случай чрез тази тема реших проблема, надявам се и при вас да се получи.
    П.С да добавя и още нещо, miFlash трябва да е стара версия (мисля че в темата е такава) с новите версии не се получаваше при мен.

11. ipolit

ipolit Потребител

Регистриран:
    18 Ноември 2014
    Съобщения:
    149
    Харесвания:
    9
    Благодаря, колега. При мен изобщо не се случва нищо като включа телефона в компютъра. При включване на USB устройство операционната система прихваща събитието и решава какво се е случило и как да го обработи. На windowsa не му разбирам, но ако се ползва Мак, Линукс или подобно се следят kernel messages и се вижда как се обработва ивента с usb_modeswitch. На Уиндоус ако не знае какво е се появява балонче, че няма и не може да намери драйвър, но и там нещо се случва. Е аз като включа моя телефон нищо не се случва. Компютърът не вижда USB устройство.
    Сега взех да се чудя дали да не си поръчам deep flash кабел и да пробвам с него

Сподели