проблем с Viber и Watsapp при RedMi 2

Дискусия в 'RedMi 2' започната от georgi delchev, 5 Октомври 2016.

1. georgi delchev

georgi delchev Потребител

Регистриран:
    24 Октомври 2015
    Съобщения:
    12
    Харесвания:
    0
    Инсталирал съм двете приложения на телефона Redmi 2 2014813 (2 TD). Проблема е че когато телeфона е "заспал" не получавам известия и на двете приложeния. Трябва да го активирам и да го отключа и чак тогава може и да получа известие, а по някога дори се налага да отворя самите приложения.От настройките съм разрешил да изскачат прозорци и да се активира, но въпреки това не се получава. Рома ми е MIUI 8.0.2.0, някакви предложения защото приложенията ми трябват.Някъде във форумите тук бях чел, че има забрана в самия РОМ, дали е така и как да реша проблема

Последно редактирано: 6 Октомври 2016
  2. Vass

Vass Модератор Staff Member Модератор

Регистриран:
    1 Февруари 2015
    Съобщения:
    189
    Харесвания:
    58
    Имам същия телефон. Но не ползвам тези приложения. А и съм на МИУИ 7, седмична версия от края на март...
    Това, с което мога да помогна е да споделя, че при такива случаи съветват да се изключат оптимизациите на МИУИ и да се даде автостарт на конкретните две приложения, като също се заключат и в паметта на телефона. Практически, това би трябвало да държи телефона буден през повечето време, обаче. Което автоматически означава, че ще харчи и повече батерия. Но не пречи да се пробва... А ако това не помогне, другата мярка е смяна на ром-а.
    Но, преди да се пробва всичко това, ако рекавери-то на телефона е TWRP, а не оригиналното MIUI Recovery, не е лошо чрез TWRP да изтриете натрупаните каше и далвик-каше на телефона (има си меню за това в TWRP - Wipe/Advanced). Много често тази "операция" помага за изчистване на натрупани грешки в поведението на софтуера - не само за конкретния проблем.
    Успех!
    P.S. Ако не разбирате нещо от горното, или не Ви е ясно как се слага TWRP или се сменя ром, заповядайте в групата на MIUI.BG в Telegram! Там постоянно има хора, които ще Ви помогнат... Има линк към тази група тук някъде на форума.

3. ronin

ronin Потребител

Регистриран:
    12 Август 2014
    Съобщения:
    70
    Харесвания:
    3
    Аз имах същия проблем със същия телефон,на жена ми също HM2014811 през оптимизацията направи(спри) плаващите известия ,и във вайбъра ,махни звуци на системата. Направи ги точно така,и ще работи вайбъра,другото приложение не го ползвам

Последно редактирано: 9 Октомври 2016
  4. georgi delchev

georgi delchev Потребител

Регистриран:
    24 Октомври 2015
    Съобщения:
    12
    Харесвания:
    0
    Благодаря за съвета нещата се получиха и сега поне за вайбър нещата си дойдоха на мястото. появи се отново звуковия сигнал и и нотификацията при "заспал" телефон, благодарности за упътването

5. Joro711

Joro711 Потребител

Регистриран:
    25 Февруари 2014
    Съобщения:
    14
    Харесвания:
    2
    Имах проблем с известяването на месинджъра на Фейсбук и го реших единствено чрез деинсталация на приложението и нова инсталация.

Сподели