Gearbest - MIUIBG

Проблем SD card

Дискусия в 'RedMi Note 2 (Xelio X10)' започната от androidchobg, 13 Септември 2016.

1. androidchobg

androidchobg Потребител

Регистриран:
    19 Февруари 2016
    Съобщения:
    2
    Харесвания:
    1
    Здравейте, купих си micro SD card 32 GB (клас 10) за телефона (Xiaomi redmi note 2), но снимките които правя продължават да се записват на вътрешната памет.
    Промених в настройките на телефона "Избор на хранилище" "Външно хранилище", но снимките и музиката не се записват на micro SD card.
    Въпроса ми е как да накарам снимки и музика да се записват на външната памет?
    Пробвах с приложения ES Fili Explorer и други подобни, но не не ми дава да прехвърля нищо на SD картата.

Stefo харесва това.
  2. Vass

Vass Модератор Staff Member Модератор

Регистриран:
    1 Февруари 2015
    Съобщения:
    189
    Харесвания:
    58
    Не съм запознат с конкретния телефон, но знам, че са важни версията на Андроид и конкретния МИУИ ром.. Гаражен китайски ли е, официален, или къстом ром?! В последните версии на МИУИ (не използвам още 8-ицата) съм чул за проблеми с приложението Documents, например, което "отговаря" за тези неща. Иначе, по-тривиални проблеми от този род се решават с приложения като 3c Toolbox или SD Maid, които обаче изискват руут.

3. androidchobg

androidchobg Потребител

Регистриран:
    19 Февруари 2016
    Съобщения:
    2
    Харесвания:
    1
    Версията на Андроида е 5.0.2 LRX22G, a версията на MIUI 7.0 Стабилен - 7.0.6.0.0 (LHMCNCI).
    Купих си го от български магазин с гаранция - Multi-language ROM има български език.

4. Vass

Vass Модератор Staff Member Модератор

Регистриран:
    1 Февруари 2015
    Съобщения:
    189
    Харесвания:
    58
    Пак казвам, не съм запознат конкретно с този телефон, но петте цифри във версията на ром-а/МИУИ силно ме усъмняват, че това е "гаражен" ром на търговеца китаец, от когото нашите търговци са го купили. Оттам и проблемите...

5. Emil Filew

Emil Filew Потребител Staff Member

Регистриран:
    29 Юни 2014
    Съобщения:
    322
    Харесвания:
    79
    Здравей! Махай колкото се може, по -бързо този ром. Колегата по-горе правилно ти е казал - гаражен и проблемен. Има много подробни и хубави теми тук кое как става, мисля, че ще се справиш. Но - просто го махай тоя ром!

6. Rub4o

Rub4o Ръбчо

Регистриран:
    10 Март 2016
    Съобщения:
    39
    Харесвания:
    8
    Провери от настройките на камера да зададеш местоположението за съхранение (освен от настройките за хранилище по подразбиране), като е на снимката.

Attached Files:

Сподели