Gearbest - MIUIBG

ROM Version: CyanogenMod 12.1

Дискусия в 'RedMi Note 2 (Xelio X10)' започната от pehli4, 7 Септември 2016.

1. pehli4

pehli4 Потребител

Регистриран:
    9 Септември 2015
    Съобщения:
    16
    Харесвания:
    0
    Здравейте,
    Някой ползвал ли е този ROM от needrom.com и какви са отзивите. Интересно ми е дали след инсталацията, ще мога да се върна към MIUI 8. Вероятно, ще има бъгове, но батерията се държала доста прилично, а със сегашния ROM това е голям проблем.

2. krasio_79bs

krasio_79bs Потребител

Регистриран:
    8 Март 2016
    Съобщения:
    59
    Харесвания:
    6
    В момента съм със седмичният ром 6.8.18. Със него изкарвам по 3 часа на екран. На половинката телефона го взех втора радост от олелекса и момчето от което го взех беше инсталирал CyanogenMod. Изпрати ми го със инсталиран MIUI 8 с версия по мое желание. Работи без забележка.

3. Dzhevelekov

Dzhevelekov Администратор Staff Member Администратор

Регистриран:
    2 Септември 2015
    Съобщения:
    442
    Харесвания:
    76
    Здравей,пробвал съм различни ромове,но след това връщам miui,п рекалено постно е всичко останало,изтегли си на remix рома и тествай

4. pehli4

pehli4 Потребител

Регистриран:
    9 Септември 2015
    Съобщения:
    16
    Харесвания:
    0
    Здравей,
    Ясно е, че ще остана с miui. До момента съм инсталирал ROM само през recovery, а искам батерията да издържа повече. От всичко ползвано трябва да се върна на киткат. Но този метод по-долу ми е малко неразбираем, ако можеш дай малко по-подробни описания, че много трудно се оправя телефон от керпич както го пишат руснаците.

Само през fastboot:
    1. Сваляш KK базиран fastboot ром по избор.
    2. Сваляш ето този архив, който съдържа редактираните скриптове, необходими за флашване на KK рома.
    3. Разархивираш КК рома в папка по избор, вземаш двата файла от архива (flash_all.bat и flash_all.sh) и препокриваш съответните в папката на КК рома.
    4. Палиш MiFlash и флашваш през fastboot новополучения KK ром.
    Силно препоръчително е да ползваш опцията Flash All в MiFlash (долу радиобутоните на лентата) и нищо друго, като преди това копираш всичко важно (картинки, музика и т.н.) на компютъра.
    Техниката работи на всички Qualcomm-базирани телефони на Xiaomi, които имат съответните ромове (Mi3/4, Mi Note).

5. Dzhevelekov

Dzhevelekov Администратор Staff Member Администратор

Регистриран:
    2 Септември 2015
    Съобщения:
    442
    Харесвания:
    76
    Това е за фастбут ром,за см не ти е нужно,намираш си ром за модела,слагаш в паметта,влизаш в рековъри,чистиш всичко и флашваш

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

6. pehli4

pehli4 Потребител

Регистриран:
    9 Септември 2015
    Съобщения:
    16
    Харесвания:
    0
    Да знам, че е за фастбут. Искам да остана с miui, но киткат, защото батерията държи около 4 дни. От темите които съм прочел има такава за връщане към по-стара версия ( от Филип Петев е това което копирах), но аз не съм го правил и не можах да намеря нещо подробно по темата.

Сподели