Отключване на bootloader(официален метод MiFlashUnlock)

• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.

masterping

Администратор
Staff Member
Администратор
NEWS TEAM
MIUIBG-VIP
26 Януари 2014
1,267
617
113
40
Русе
Както вече много от вас знаят,а и за новите и бъдещи собственици на марката Xiaomi които все още не знаят,китайският производител на смартфони предприе мярка за по-голяма сигурност на техните устройства и това е заключването на буутлоудъра.Това не позволява официално инсталирането на къстъм рекавъри и съответно софтуер (ром)различен от стоков.Всичко това става след дев актуализацията 6.1.14,към настояща дата са заключени моделите Redmi3/Pro,Redmi Note3/Pro,Mi4c/s,Mi5,MiNote Pro,MiMax/Pro,като това ще ги очаква и всички други нови модели.Моделите Mi4c и MINote Pro имат стари ромове които не заключват буутлоудър,тези от вас които са с тях могат да си инсталират TWRP и да инсталират мултиром до последната актуализация,без тела да се заключи(мултиром няма да заключи вашето устройство)Ако по някаква причина от стар ром флашнете нов стоков със сигурност ще се заключите,така че умната.Хубавата част от всичко това е,че XIAOMI позволяват отключването на апаратите чрез техен софтуер именно това ще опишем тук.За целта ще ви е нужен активен MI акаунт настроен с актуален телефонен,страна и т.н.

Първо трябва да посетите този адрес Apply for unlocking Mi devices

Кликвате на бутона Unlock Now now,веднага ще бъдете пренасочен за вход към вашия MI акаунт.

След успешен вход се отваря страницата за попълване на заявката за отключване.

В полето 1 попълвате вашето име.
В полето 2 избирате страната.
В поле номер 3 попълвате мобилен номер без кода за BG(+359)който е свързан с вашия MI акаунт.
За поле номер 4, причината поради която желаете да отключите телефона (на английски !!!).

ВАЖНО!!! Преди отключването ставаше, като причината за отключване се подаваше на китайски. Това е променено от известно време и причините се пишат на английски. Желателно е да не ползвате повече причина, написана на китайски (каквато може да се намери на доста места в нета), защото има голяма вероятност заявката да бъде отказана и дори потребителя да бъде блокиран !!!

Не забравяйте да сложите тикче в квадратчето(стрелката),с което се съгласявате с условията за отключване на устройството и кликвате на бутона aplly immediately..

В рамките на няколко секунди след натискането на бутона трябва да получите смс с код на телефона който е валиден само 5 мин.

Този код ще трябва да го запишете в страницата за смс проверката.

Важно,ако не получите такъв код изчакайте поне 5 мин преди да натиснете resend бутона за изпращане на нов смс.
Ппродължаваме,имате вече получен 6 цифрен код записвате го и натискате бутона Next.
След успешно подадена заявка ще се наложи да почакате около 15-20 дни,до самото одобрение.

След този или по-дълъг период в зависимост брой заявки които трябва да се обработят ще получите нов смс с който ще бъдете уведомен,че вашата заявка е одобрена и ще получите линк за сваляне на софтуера за отключване на телефона.

Има случаи в които такъв код не се получава,някои потребители сменят операторите за да получат този код,за тези които дълго време не са получили по една или друга причина ще дам линк към MiFlashUnlock,
MiFlashUnlock_1.1.0317.1_en
Така могат да проверят статуса за тяхното одобрение при стартиране на програмата.
Следваща стъпка,сваляте и стартирате програмата.

Кликвате на бутона Agree.

Логвате се в MI профила.
Отново преминава проверка на профила за разрешние за отключване.

При първо пускане на MiFlashUnlock тези които не са получили смс-а за одобрение и са късметлии ще видят екран с линк за сваляне на приложението.

Следва важната част.

Вкарвате телефона във fastboot режим,от изключен телефон чрез задържане едновременно на бутоните за изключване и намаляване звука докато не се покаже логото със заека.Свързвате телефона към компютъра,ще се появи съобщение че телефона е свързан и разпознат.

Много от търговците които предлагат марката продават телефоните с инсталиран ром който не е официален.Желателно е ако имате опция телефона да бъде поръчан със стоков ром (dev,stable),това е изискването при процедурата за отключване.Друго важно нещо е,че трябва да сте логнат на тела и на MI профила (за който имате одобрение за отключване) в програмата за отключване с един акаунт.В противен случай може при достигане на 50% от процеса да се появи грешка.Добре е преди процедурата по-самото отключване да си проверите акаунта включете и опцията за откриване на устройството.След всичко спазено до тук натискате бутона Unlock.

Стартира се самия процес на проверка на устройството и отключването му.

Ако всичко е наред процеса по-отключването ще завърши успешно.Рестартирате телефона като кликнете на бутона Reboot phone и устройството ви е отключено.

Пожелавам успех на всички с отключването.

Нова версия на тула:
Changelog:
New
- Added "clean all user data" option during unlocking process
New - Added device driver detection option under "About "
New - Added "check for update" for Mi Unlock App under "About "
New - Optimize device detection and connectivity issue
miflash_unlock-en-2.2.406.5

Последно редактирано:

Lucky_kn

Потребител
8 Ноември 2014
10
0
1
30
Здравейте незнам дали тук е мястото, но имам проблем с едно Redmi Note 3 забравен шаблон за отключване и след ъпдейт до MIUI 8 не може да се влезе в recovery mode има ли начин да се ресетне по някакъв начин, устройството няма mi account. Благодаря предварително.

Attachments

rumenrsd

Потребител
MIUIBG-VIP
15 Март 2014
59
4
8
43
Valencia
И, успя ли?
Нещо не правиш както трябва явно
Ако питаш мен не съм успял... Не знам какво не правя както трябва... То няма и нищо сложно, при логването в програмата директно ми дава това съобщение..

lukather

Потребител
17 Януари 2014
46
5
8
plus.google.com
Добре де как стана при мен без да пускам никакви заявки,никакви кодове и никакво чакане направо ми даде линка за сваляне на програмата mi unlock и за 5 минути си отключих буутлоадера ( след като махнах гадоста която ми бяха качили от Гиарбест де....

galev_90

Потребител
25 Януари 2014
82
12
8
29
Bistrica, Sofiya, Bulgaria
Някой има ли идея, как да си потвърдя скапаната заявка да ми отключат буутлоадера.Като се опитам да влезна от опера, интернет експлорер или мозила в сайта за отключване, ми излиза съобщение с някаква грешка "
Discuz! System Error
SQLSTATE[23000]: Integrity constraint violation: 1062 Duplicate entry '259589792' for key 'PRIMARY'"
След много опити най-накрая от някой от линковете ми се отвори апликацията за попълване.Попълних я, и смс за потвърждение не идва.Пробвано от 2 различни компютъра, резултата 1 към 1.Пробвах през мобилния нет на телефона, пак същото съобщение.Почвам да се изнервям с тия глупости и заключвания.Някой ако може да удари едно рамо да отключа буутлоадера някак и да му сложа къстъм рековери да мога да си кача ром, който искам, ще му бъда много благодарен.

dzwer

Потребител
21 Март 2016
106
19
18
42
Някой има ли идея, как да си потвърдя скапаната заявка да ми отключат буутлоадера.Като се опитам да влезна от опера, интернет експлорер или мозила в сайта за отключване, ми излиза съобщение с някаква грешка "
Discuz! System Error
SQLSTATE[23000]: Integrity constraint violation: 1062 Duplicate entry '259589792' for key 'PRIMARY'"
След много опити най-накрая от някой от линковете ми се отвори апликацията за попълване.Попълних я, и смс за потвърждение не идва.Пробвано от 2 различни компютъра, резултата 1 към 1.Пробвах през мобилния нет на телефона, пак същото съобщение.Почвам да се изнервям с тия глупости и заключвания.Някой ако може да удари едно рамо да отключа буутлоадера някак и да му сложа къстъм рековери да мога да си кача ром, който искам, ще му бъда много благодарен.
Ако бях модератор щях да ти изтрия поста. За да ти се помогне дай необходимата информация, модел телефон, версия на циганина, който са ти качили от магазина и т.н. Иначе моя отговор е - Боко е от Бистрица, звънни му да ти прати две мутри да му ударят един пердах на тоя телефон, да видиш как набързо ще си отключи сам бутлоудъра!

dzwer

Потребител
21 Март 2016
106
19
18
42
Сега не трябва да имаш проблем с получаването на смс. До 3-4 дни ще получиш разрешение за отключване!

bobi

Потребител
11 Март 2014
207
67
28
31
Ако бях модератор щях да ти изтрия поста. За да ти се помогне дай необходимата информация, модел телефон, версия на циганина, който са ти качили от магазина и т.н. Иначе моя отговор е - Боко е от Бистрица, звънни му да ти прати две мутри да му ударят един пердах на тоя телефон, да видиш как набързо ще си отключи сам бутлоудъра!
Димо, защо се нервираш толкова много. Все пак нали форума е за да си помагаме.

dzwer

Потребител
21 Март 2016
106
19
18
42
Все още не мога да получа кода, с който да си потвърдя заявката.Пусках го и към теленорски номера, и към мтелски, резултат няма..
Смс се пуска от номера с който си се регистрирал, така няма да получиш нищо!

galev_90

Потребител
25 Януари 2014
82
12
8
29
Единствено от някакъв китайски сайт стигам до попълване на данните.Попълвам номера, който е към акаунта ми, и няма смс.А от сайта
Apply for unlocking Mi devices катобдам ънлок и си попълня данните ми излиза ето това
Screenshot_2016-11-03-16-56-08-839_com.android.browser.png
Пробвано от различно компове, с различни браузъри и пак това...

bobi

Потребител
11 Март 2014
207
67
28
31
Единствено от някакъв китайски сайт стигам до попълване на данните.Попълвам номера, който е към акаунта ми, и няма смс.А от сайта
Apply for unlocking Mi devices катобдам ънлок и си попълня данните ми излиза ето това
View attachment 3443
Пробвано от различно компове, с различни браузъри и пак това...
Това ме изненадва. По принцип редът е обяснявам много пъти и не би трябвало да има проблем, ако го следваш. Задължително условие е номерът да бъде вързан за акаунта. Имаше период, когато номерата на Мтел имаха проблеми с получаването на смс. Моят съвет е да се логнеш в телефона с акаунт на някой познат, да сложиш неговата карта и да отключите телефона. Ако пък този човек веднъж е изпращал заявка и близкият един месец не е отключва телефон, ще може да отключите буутлоудъра веднага. Не забравяйте само да се логнете с неговия акаунт. В противен случай, няма да се получи.

galev_90

Потребител
25 Януари 2014
82
12
8
29
В момента в който въведох друг акаунт на телефона, веднага след като дам ънлок си ми отвори апликацията за данните, и си подадох заявката за отключване.Сега чакаме смс кога да започна процедурата :)
Въпроса, е защо с моят акаунт не се получи..

bobi

Потребител
11 Март 2014
207
67
28
31
В момента в който въведох друг акаунт на телефона, веднага след като дам ънлок си ми отвори апликацията за данните, и си подадох заявката за отключване.Сега чакаме смс кога да започна процедурата :)
Въпроса, е защо с моят акаунт не се получи..
Нямам идея, но това изобщо не трябва да ти е проблем (освен ако не мислиш някой ден да флашнеш стабилен ром). Отключи си го, флашни си какъвто ром искаш и ако ти се занимава може за проба да пуснеш една заявка.

galev_90

Потребител
25 Януари 2014
82
12
8
29
Искам да благодаря на всички дали адекватна помощ, и най-вече на Боби.Телефона е отключен, качен му е Рома от форума, и всичко засега е супер.С какво трябва да внимавам за да не се заключи буутлоадера?

Top Bottom