Redmi Note 2 Prime - 3G към Mtel

• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
8 Юни 2016
7
0
1
18
Здравейте. Ползвам Note 2 Prime от известно време, но се оказа, че като пусна данни докато съм на Mtel, имам (2000 MB интернет), нищо не става. Не съм пробвал с други оператори и други карти. Моята карта е на слот 1. Ако знаете нещо, или можете да ми помогнете с нещо ми кажете. Използвам най-новия стабилен ром от този сайт. Пробвах и с бетата MIUI 8, но и при него не ставаше.

8 Юни 2016
7
0
1
18
Ами, проверих си ги. Добавях и пробвах и с други APN-и споделени в Интернет но пак нямаше никаква промяна.

dicho

RedMi Note 2 Prime
21 Януари 2014
13
0
3
Я направи нова APN точка, следвайки следните стъпки:
Меню > Настройки > SIM карти и мобилни мрежи > Избираш си номера на картата ( в твоя случай "1") > Имена на точки за достъп > Най-долу: Нов APN

Име: напиши примерно Mtel Net
Име на точка за достъп: wap-gprs.mtel.bg (!!! за БОБ е: internet.bob.bg!!!)
Прокси: не се задава
Порт: не се задава
Име на потребител: не се задава
Парола: не се задава
Сървър: не се задава
MMSC: не се задава
MMS прокси: не се задава
MMS порт: не се задава
Мобилен код на държавата: 284
Код на мобилна мрежа: 01
Тип на удостоверяване: не се задава
Тип на точката APN: default,supl
APN протокол: IPv4/IPv6
Активиран/Деактивиран APN: APN активиран
Носител: неизвестен
Тип MMO: неизвестен
След това запаметяваш настройките на APN.

После от: Меню > Настройки > SIM карти и мобилни мрежи > Настройки: данните са активни: включваш бутончето надясно.
И накрая: Меню > Настройки > SIM карти и мобилни мрежи > Стандартни настройки Интернет: задаваш си картата с нета (в твоя случай 1-ва карта)
След това задължителен рестарт на телефона.
П.С. Нарочно ти ги пиша подробно, понеже не знам в каква степен си запознат къде-какво да пипаш. Поздрави!

dicho

RedMi Note 2 Prime
21 Януари 2014
13
0
3
А активиран gprs към сим- картата имаш ли? Я звънни на *88 да ги питаш. Че ми прилича като на блокирани отпреди данни.

8 Юни 2016
7
0
1
18
Зачи сега погледнах от стария си телефон настройките, на който работеше интернет. Те бяха следните:
APN: inet-gprs.mtel.bg
proxy: 213.226.006.065
port: 8080
MCC: 284
MNC: 01
APN тип - internet
След като ми се оключи телефона, ще ги пробвам. Явно ако имаш някоя бяла хартийка в джоба, опцията да блокира екрана докато телефона ти е в джоба не работи. Защото докато е бил в джоба ми, съм пробвал десетки начини да оключа телефона си, и сега е блокиран за 30 минути преди следващият опит :D

Top Bottom