Възстановяване на IMEI при MTK чипове

• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
С

Сашев

Гости
Здравейте!
Тук ще обясня как се възстановяват IMEI в случай, че сте ги изгубили при смяна на ROM.
1. Влизате в инженерното меню със следният код *#*#3646633#*#*
2. Плъзнете настрани на таба Connectivity
3. Тук избирате CDS Information
4. От това меню трябва изберете Radio Information
5. Тук избирате кой от двата IMEI номера ще възстановявате съответно Phone 1 за първият или Phone 2 за втория.
6. След като сте избрали една от двете опции вече виждате на екрана меню, в което трябва да въведете следната команда.
AT+ EGMR=1,7,"тук IMEI"
Важно: След знак + (плюс) трябва да има интервал!
След като сте въвели командата с IMEI-я натискане бутона SEND AT COMMAND.
7. Рестартиране телефона.

Когато възстановявате IMEI 2 командата трябва да бъде с аргумент 1,10 или (AT+ EGMR=1,10,"тук IMEI").

Поздрави!

petiostoianov

Потребител
12 Януари 2015
106
12
18
40
Съживих апарата, снощи успях пак да го убия и пак го върнах към живот но днес установих ,че съм затрил имей.
Някои можели да помогне с актуални линкове и съвети как да възтановя имей и мак ? Апарата е в подписа ми. Благодаря.

karakoleto

Потребител
26 Октомври 2014
77
4
8
38
Съживих апарата, снощи успях пак да го убия и пак го върнах към живот но днес установих ,че съм затрил имей.
Някои можели да помогне с актуални линкове и съвети как да възтановя имей и мак ? Апарата е в подписа ми. Благодаря.
така беше станало и при мене щом го съживих беше се изгубил имей и ми даваше също няква грешка и при уифи но с малко ровене из youtube оправих нещата

petiostoianov

Потребител
12 Януари 2015
106
12
18
40
Здравей. При мен "CDS Information" не е активна, полето е сиво.
За други с този проблем ще опиша как успях да се справя.
Успях да възстановя имей с безплатна програма от маркета, необходимо е обаче телефона да е рутна.
Програмата е Chamelephon Chamelephon – Приложения за Android в Google Play
Отне не повече от пет минути, след като приключи изключвате телефона, вадите батерията за около минута две, слагате сим картата и това е. Аз използвах имея от кутията за първата сим карта за втората го генерирах с помощта на програмата за сега няма проблеми.

alaa-balaa

Потребител
21 Ноември 2016
29
1
8
28
Метода е изпробван на xiaomi redmi note 2 работи на 100% ако телефона е роотнат с програмата chameleon става също много лесно от google play магазина !

Top Bottom