Въпрос относно зареждане

Дискусия в 'RedMi 2' започната от Panoramix, 7 Април 2016.

1. Panoramix

Panoramix Потребител

Регистриран:
    7 Април 2016
    Съобщения:
    2
    Харесвания:
    0
    Здравейте!

От няколко месеца имам Xiaomi Redmi 2 pro (закупен от китай разбира се). Телефона работи безупречно с изключение на нещо което немога да разбера. За това ми е и въпроса.

Когато поставя телефона на зарядно или да се зарежда от power bank индикаторът (малкият светодиод под home бутона) светва червено, след известно време преминава в нещо като тревисто зелено (което разбрах че е жълто) и накрая става наситено зелен. Този индикатор обаче не спира да свети дори когато батерията стане 100%.
    След известен дебъг останових, че телефона дори стигнал 100% продължава да черпи захранване през USB порта си (независимо дали е на зарядно или външна батерия).

Това нормално ли е?
    Този телефон не спира ли да се черпи захранване отвън след като си зареди батеирята?

Поздрави!

2. Nanev

Nanev Потребител

Регистриран:
    20 Септември 2014
    Съобщения:
    27
    Харесвания:
    1
    При мен е същото с разликата, че моята външна батерия има някакъв сензор когато се зареди телефона спира да подава ток.

3. ronin

ronin Потребител

Регистриран:
    12 Август 2014
    Съобщения:
    70
    Харесвания:
    3
    Точно така трябва да се държи,с тая разлика че на 100℅ спира да черпи ток,ако му подадеш кабела,дърпа ток за малко и спира,това се мери с такова,стои ми до главата,а не с пауърбанка

Сподели