MI NOTE зарежда до fastboot

Дискусия в 'Mi Note / Mi Note Pro / Mi Note 2' започната от Thunder81, 9 Март 2016.

1. Thunder81

Thunder81 Потребител

Регистриран:
    4 Декември 2013
    Съобщения:
    109
    Харесвания:
    31
    Здравейте! Доживях да си брикна и аз телефона-mi note или поне аз така си мисля, че се е брикнал. Реших да флашна stable rom v7.1.5.0 през mi flash и някъде по средата на процеса на флашване ми изписа "неопределена грешка" и до там. Пробвах и с друг ром, но ми изписва същото. Дори и с натискане на Power бутона телефона не се включва, а си стои на fastboot. Мога да влизам само в рекавъри и фастбут. Телефона не може да се включи по никакъв начин! Ако някой е изпадал в същата ситуация и е решил проблема нека да сподели, че останах без телефон. Пробвах разни методи описани в en.miui.com, но нищо не помага.

Attached Files:

2. masterping

masterping Администратор Staff Member Администратор NEWS TEAM MIUIBG-VIP

Регистриран:
    26 Януари 2014
    Съобщения:
    1,265
    Харесвания:
    640
    С кой ром в бил тела преди.

TaP@taLl< M̬͕̹̮͎͇̳̬̯̥̉̈́̆̊̍̎͋͊̕̕ȉ̧͕̱͓̹͕͖̩̮̒̈́̉̃͂́̏͂̕ͅ ̡͍̻̬̦̙͙̮͚͊͌̔͊͑̅͒͗̐̔͜3̧̢̨̡̛̞̥̝͙̘̘̂̑̔̀̌̓͘̕͝w̙͖̳͙͔̫̺̘̭̯͒̓̽͋̅̿̈́̅͝͠

Thunder81 харесва това.
  3. Филип Петев

Филип Петев Модератор Staff Member Модератор MIUIBG-VIP

Регистриран:
    5 Декември 2013
    Съобщения:
    578
    Харесвания:
    232
    Сещам се за един метод, който вероятно не си пробвал: през Qualcomm HS-USB 9008 порта. Тази процедура се ползва принципно само като последна мярка, но в случая по-зле няма накъде да стане. Телефона какъв е точно, Note или Note Pro?

Edit: Сещам се и за още няколко неща, които можеш да направиш преди това:
    1. Увери се, че ползваш последната версия на MiFlash оттук:
    http://bigota.d.miui.com/tools/MiPhone20151028.exe
    2. Увери се, че папката, в която се намира fastboot рома (както и пълния път до нея) не съдържа интервали или символи, различни от латиница, тъй като MiFlash не се разбира добре с такива.

Последно редактирано: 10 Март 2016
    skeleto и Thunder81 харесват това.
  4. Thunder81

Thunder81 Потребител

Регистриран:
    4 Декември 2013
    Съобщения:
    109
    Харесвания:
    31
    @masterping, предишния ром беше stable v7.1.5.0. След като се върнах на 7.1.1.0 от тогава започнаха някои проблеми и реших отново да флашна 7.1.5.0, но се получи това на скрийншота и тела превключваше само от рекавъри и фастбут. @Филип Петев, благодаря за инфото! Това наистина не съм го пробвал и м/у другото miflash ми е стара версия. Може и това да има значение.

5. Thunder81

Thunder81 Потребител

Регистриран:
    4 Декември 2013
    Съобщения:
    109
    Харесвания:
    31
    Успях да "съживя" телефона. За разархивиране на рома използвах WinRar; сложих рома в :C и флашнах с последната версия на MiFlash - 2015.10.28.0. Използвах последния dev. rom 6.3.3 и телефона стартира успешно. Някъде по средата на процеса се замисли и реших, че отново ще изпише "неустановена грешка", но всичко мина успешно. @Филип Петев, телефона е MI NOTE. Благодаря за помоща!

Сподели