Gearbest - MIUIBG

Въпрос за ъпдейт!

Дискусия в 'RedMi Note 2 (Xelio X10)' започната от Stefan1, 7 Март 2016.

1. Stefan1

Stefan1 Потребител

Регистриран:
    16 Септември 2015
    Съобщения:
    9
    Харесвания:
    0
    Здравейте! Собственик съм на XiaoMi RedMi Note 2 със MUI 7.0 \ стабилен 7.0.6.0(LHMCNCI)
    Направих му руут преди няколко месеца и искам да ъпдейтна телефона до най-новата версия.
    Въпроса ми към вас е как да подходя правилно със ъпдейтването, понеже телефона ми е руутнат не знам какви рискове има.
    Според актулизациите има версия MIUI V7.1.1.0. LHMCNCK.

2. Stefan Rizvanov

Stefan Rizvanov Потребител

Регистриран:
    19 Ноември 2015
    Съобщения:
    41
    Харесвания:
    4
    То има и версия 7.1.3 и се очаква в най-скоро време тук и версия 7.2 на български.

3. Stefan1

Stefan1 Потребител

Регистриран:
    16 Септември 2015
    Съобщения:
    9
    Харесвания:
    0
  4. Stefan Rizvanov

Stefan Rizvanov Потребител

Регистриран:
    19 Ноември 2015
    Съобщения:
    41
    Харесвания:
    4
    Преди да почнеш да правиш каквото и да е според мен трябва да си направиш backup,след това wipe all за да ти е мирна главата и след това качваш новия ром.Това е схематично казано,но тъй като съм аматьор в тази материя и не си позволявам да ти давам указания, а и има доста тънкости.Просто потърси тук във форума, има всичко подробно описано за твоя телефон и рома,който искаш да качиш.Прочети всичко внимателно няколко пъти и едва след това действай.Аз така направих и ми се получи.

5. Stefan1

Stefan1 Потребител

Регистриран:
    16 Септември 2015
    Съобщения:
    9
    Харесвания:
    0
    Здравейте пак! Сложих си Version: V7.2.2.0.LHMMIDА, обаче няма български език, аз нямам проблеми с английския, но проблема е в това, че приложенията разпознават английския като системен, часът не се сверява автоматично, приложенията не са на български, защото разпознава английския като системен и няколко други проблеми. Някой знае ли как да оправя този проблеми ?

6. masterping

masterping Администратор Staff Member Администратор NEWS TEAM MIUIBG-VIP

Регистриран:
    26 Януари 2014
    Съобщения:
    1,257
    Харесвания:
    637
    Няма 7.2 china,билдовете който актуализираме са на база китайските.

TaP@taLl< M̬͕̹̮͎͇̳̬̯̥̉̈́̆̊̍̎͋͊̕̕ȉ̧͕̱͓̹͕͖̩̮̒̈́̉̃͂́̏͂̕ͅ ̡͍̻̬̦̙͙̮͚͊͌̔͊͑̅͒͗̐̔͜3̧̢̨̡̛̞̥̝͙̘̘̂̑̔̀̌̓͘̕͝w̙͖̳͙͔̫̺̘̭̯͒̓̽͋̅̿̈́̅͝͠

7. DanDan

DanDan Потребител

Регистриран:
    29 Март 2016
    Съобщения:
    26
    Харесвания:
    1
    Коя е последната Stable версия, която има български език? Успях да го флашна с 7.1.3.0 Global, но няма български и дори няма България като държава. Ако може линк към официалния сайт /ако я има там/ или друг с .tgz, защото флашвам с MiFlash.

8. Филип Петев

Филип Петев Модератор Staff Member Модератор MIUIBG-VIP

Регистриран:
    5 Декември 2013
    Съобщения:
    578
    Харесвания:
    232
    Последно редактирано: 31 Март 2016
    DanDan харесва това.
  9. DanDan

DanDan Потребител

Регистриран:
    29 Март 2016
    Съобщения:
    26
    Харесвания:
    1
    Тоест няма вариант през MiFlash или през самия телефон? И това в темата, която ми даваш линк, не е ли всъщност China Version, в която има и български. Не съм много навътре с MIUI и затова питам.

10. Филип Петев

Регистриран:
    5 Декември 2013
    Съобщения:
    578
    Харесвания:
    232
    Мулти рома е базиран на китайската версия, като повечето китайски боклуци са изчистени и са добавени допълнителни езици. А ти рома пак през Updater можеш да го флашнеш, но не и преди да смениш MiRecovery с TWRP.

11. DanDan

DanDan Потребител

Регистриран:
    29 Март 2016
    Съобщения:
    26
    Харесвания:
    1
    А ако сваля китайския rom от тук, където свалих другия и беше пак с .tgz

12. Филип Петев

Регистриран:
    5 Декември 2013
    Съобщения:
    578
    Харесвания:
    232
    След като имаш вече инсталирана някаква версия, не виждам причина да минаваш през fastboot рома, още повече след като базата на рома, който мислиш да слагаш (7.2.1.0 мулти), е по-нова от базата на текущия ти ром (7.1.3.0 глобална). Това не е Mi4, където това е желателно да стане с минаване през fastboot заради разликите в таблиците с партишъните в KK и M ромовете (два system партишъна при KK и един при М). Просто инсталираш TWRP и след това флашваш зипа през recovery или Updater. След това е препоръчително да удариш един пълен wipe, като ако решиш да го правиш, първо си прехвърли файловете от вътрешната памет на SD карта или PC.

13. DanDan

DanDan Потребител

Регистриран:
    29 Март 2016
    Съобщения:
    26
    Харесвания:
    1
    Обяснявам - по-лесно ми е, защото флашвах по този начин вече. Не за друго. Една вечер си блъсках главата как да го флашна, защото е упорит и по никакъв начин не искаше да се флашне. Накрая го пречупих. Това TWRP откъде да го сваля и да го инсталирам през телефона или? Това е вид отключване или? Пак казвам, че не съм навътре в материята и ще трябва още да попрочета доста, което ще стане, само време да има, защото ми е кът.

14. Rub4o

Rub4o Ръбчо

Регистриран:
    10 Март 2016
    Съобщения:
    39
    Харесвания:
    8
    Здравей DanDan,
    И аз минах точно по твоите стъпки с моя Redmi Note 2 Prime: от китайски стоков, към глобален стабилен (предполагайки, че е мултиезичен и включва BG), а после на MIUI BG стабилния ром.
    Аз не успях да се справя с директно инсталиране на TWRP при руутнат телефон, затова използвах описанието в темата за стабилните ромове (като отвориш спойлера), изпълних маркирания със звезда пасаж и подчертан от мен:
    "Свалете и инсталирайте TWRP recovery zip за вашето устройство
    през приложението за актуализация,след което инсталирате мултиром.

*ако инсталацията на рекавърито през ъпдейтър даде грешка,разархивирайте пакета извадете самото рекавъри (twrp.img) и го инсталирайте през flashify или adb/fastboot"

Като съответно съобразих, че ROM-a за Redmi Note 2 e hermes (теглиш TWRP hermes), разархивираш и през flashify инсталираш. После ъпдейта протече нормално от паметта на телефона архива - MIUI OS 7.2 Redmi Note 2.

Не съм правил wipe, тъй като вече бях инсталирал някои приложения и към момента работи нормално и безгрижно. Единствено леко съжалявам, че по време на ъпдейта разреших SuperSu и руут, тъй като бях свикнал да работя с King Root, но при следващ ъпдейт ще имам едно на ум ако се наложи.
    Очаквам развитието на ситуацията с евентуална поява на стабилен ром базиран на Android 6.0 за Redmi Note 2, като до тогава ще ъпдейтвам само (ако се появи live update).

Забележка: flashify изисква root права.

P.S. Относно рекламите - решението е едно: root + adaway приложението

15. DanDan

DanDan Потребител

Регистриран:
    29 Март 2016
    Съобщения:
    26
    Харесвания:
    1
    Тоест да разбирам, че ако съм с китайския rom, който има български, ще имам реклами и трябва да качвам нещо допълнително, за да ги спра, така ли? Ако е така - ще си карам на руски/английски. Нормално ли е малко повече от половината RAM да точи?

16. Rub4o

Rub4o Ръбчо

Регистриран:
    10 Март 2016
    Съобщения:
    39
    Харесвания:
    8
    Няма нищо общо с Rom-а, повечето безплатни програми за андроид генерират реклами, от които се изхранват. С тази добавка се блокира на ниво хост зареждането на рекламни банери и някои реклами в браузърите, видях че си писал в друга тема относно рекламите и затова го включих, като допълнение към поста.

При мен консумацията на Ram е 1-1.1Gb при доста приложения вече с MIUI БГ версията 7.2.1.0, но телефона е супер пъргав и спрях да следя и чистя нон-стоп таск мениджъра.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

17. DanDan

DanDan Потребител

Регистриран:
    29 Март 2016
    Съобщения:
    26
    Харесвания:
    1
    И аз така си помислих, но все пак да питам.
    Тази версия 7.2.1.0 е Stable, нали?

18. Stefan1

Stefan1 Потребител

Регистриран:
    16 Септември 2015
    Съобщения:
    9
    Харесвания:
    0
    Да кажем, че скоро ще има Български за Version: V7.2.2.0.LHMMIDА, как се очаква да се появи в настройките ? Или нещо греша ?

п.п За Version: V7.1.3.0.LHMMICK има ли Български ?

19. Rub4o

Rub4o Ръбчо

Регистриран:
    10 Март 2016
    Съобщения:
    39
    Харесвания:
    8
    Отново се появи Global ROM 7.2.2.0 LHMMIDA от тук, след кратко изчезване, но никъде не съм намерил информация, че съдържа BG езиков пакет, а допълнително не знам дали може да се инсталира само езиков пакет при липсата на такъв. Май само китайски базираните ромове имат BG.
    Все още не публично публикувана на страницата China ROM 7.2.2.0 LHMCNDA

Changelog

Последно редактирано: 5 Април 2016
  20. Stefan1

Stefan1 Потребител

Регистриран:
    16 Септември 2015
    Съобщения:
    9
    Харесвания:
    0
    Има ли някакъв трик/хак да се сложи български език от по-старите версии ?

Сподели