IBUYGOU

XiaoMi Mi4S - информация и снимки

Дискусия в 'Mi 4S' започната от admin, 6 Март 2016.

1. admin

admin Администратор Staff Member Администратор Модератор MIUIBG-VIP

Регистриран:
    27 Септември 2013
    Съобщения:
    1,543
    Харесвания:
    1,353
    Новия член към семейството на Mi4 е тук!.
    Дизайна на Mi4S е метал и стъкло а сърцето Qualcomm Snapdragon 808. Екрана е 5-инча full HD (1920 x 1080). Рам памета е 3GB двуканална LPDDR3 RAM, а вградената е до 64GB eMMC 5.0 и може да бъде разширявана чрез микро сд крата.
    За фото-любителите Mi 4S има 13-megapixels сензор на гърба на телефона който е изграден от 5-елемента f/2.0 лещи и phase detection auto-focus технология заедно със 1080p и 120fps motion видео заснемане. Отпред на телефона има 5-megapixels камера със f/2.0 85-градуса широкоъгълни лещи.

Новата добавка в този модел е пръстовия отпечатък на гърба на телефонакойто е неразделна част от всички нови модели днес.Защита на личните данни е осигурена на ARM TrustZone технология за сигурност.
    На върха на пръстите ви е и инфрачервен сензор чрез който може да превърнете телефона си универсално дистанционно за всички ваши уреди в дома Ви. Двете вградени антени са 802.11ac Wi-Fi които работят в режим MU-MIMO . също така на разположение е и LTE Cat 9 за поддръжка на VoLTE.
    Новия стандарт USB Type-C поддържа и 9V/1.2A Quick Charge 2.0 зареждане. Всичко това се поддръжа от новата 3,260 mAh батерия за Mi 4s.
    Какво мислите за новия модел Mi4S?

VipKokata, nenovskip и icescream харесват това.
  2. harukaze

harukaze Потребител

Регистриран:
    3 Януари 2014
    Съобщения:
    21
    Харесвания:
    6
    Определено това е следващият ми телефон. Само не знам дали ще е златен или черен, но това са дребни проблеми. Чакам да потвърдят наличности.

Viktor и admin харесват това.
  3. Viktor

Viktor Потребител

Регистриран:
    7 Май 2014
    Съобщения:
    29
    Харесвания:
    3
    И на мен ми харесва повече от Mi5, а като цяло отдавна съм разбрал, че процесорите са стигнали до едно ниво, което освен ако не рендурваш видео на телефона няма и да ти трабват по-мощни

4. harukaze

harukaze Потребител

Регистриран:
    3 Януари 2014
    Съобщения:
    21
    Харесвания:
    6
    До края на следващата седмица ще е при мен. Златен+протектор и кейс. Щях да чакам малко, но уви, милото m2s съвсем се побърка. Надявам се да се побере в ръката ми и да е удобен.

Viktor харесва това.
  5. Viktor

Viktor Потребител

Регистриран:
    7 Май 2014
    Съобщения:
    29
    Харесвания:
    3
    Супер, дай feedback като го разцъкаш

6. harukaze

harukaze Потребител

Регистриран:
    3 Януари 2014
    Съобщения:
    21
    Харесвания:
    6
    Първите ми впечатления са, че е страшно красив и удобен телефон. Разпознава бързо пръстовите отпечатъци. Понеже си чакам кода за отключване засега няма да го ползвам активно, защото и без това всичко ще се затрие.
    ----
    Инсталирах дев рома и веднага забелязах разлика. Нотификациите имат ОГРОМНО подобрение. Музикалният плеър горе е разкаран за сметка на датата и часа. За някои хора е малко, но мен ме дразнеше ужасно в шестицата. Времето веднага разбра в кой град съм.

Последно редактирано: 22 Март 2016
    VipKokata и Viktor харесват това.
  7. Viktor

Viktor Потребител

Регистриран:
    7 Май 2014
    Съобщения:
    29
    Харесвания:
    3
    Подозирам нямаш забележки за работата с телефончето? Много ли е хлъзгаво или само на мен така ми се струва?

8. harukaze

harukaze Потребител

Регистриран:
    3 Януари 2014
    Съобщения:
    21
    Харесвания:
    6
    Самият капак е хлъзгав, не мога да преценя от какво е направен, но определено не е стъкло. Когато го държа металната рамка помага да не се изхлъзне, но е доста по - добре когато го сложа в кейс - с прозрачния в комплекта ми нямам проблеми.

9. masterping

masterping Администратор Staff Member Администратор NEWS TEAM MIUIBG-VIP

Регистриран:
    26 Януари 2014
    Съобщения:
    1,214
    Харесвания:
    630
    Когато го отключиш и ако слагаш мулти пиши как се държи.

TaP@taLl< M̬͕̹̮͎͇̳̬̯̥̉̈́̆̊̍̎͋͊̕̕ȉ̧͕̱͓̹͕͖̩̮̒̈́̉̃͂́̏͂̕ͅ ̡͍̻̬̦̙͙̮͚͊͌̔͊͑̅͒͗̐̔͜3̧̢̨̡̛̞̥̝͙̘̘̂̑̔̀̌̓͘̕͝w̙͖̳͙͔̫̺̘̭̯͒̓̽͋̅̿̈́̅͝͠

10. Viktor

Viktor Потребител

Регистриран:
    7 Май 2014
    Съобщения:
    29
    Харесвания:
    3
    И кажи как е performance-ът

11. harukaze

harukaze Потребител

Регистриран:
    3 Януари 2014
    Съобщения:
    21
    Харесвания:
    6
    Колеги, аз го отключих. но не мога да флашна мулти. Ако може някой на лс да окаже помощ за рекавърито ще съм много благодарна.
    Когато си прехвърля нещата ще мога да направя сравнение при еднаква употреба.

12. masterping

Регистриран:
    26 Януари 2014
    Съобщения:
    1,214
    Харесвания:
    630
    Опиши малко по-подробно нещата с кой ром си в момента какво се получава при опит за инсталация и тн.Рекавърито и рома можеш да намериш в последната тема за седмичните ъпдейти.Освен това ако не се инсталира през ъпдейтър зип пакета и дава грешка,можеш да го пуснеш през adb.Ако имаш Mi Flash ползвай него,програмата при самото инсталиране си инсталира и adb драйвери.

13. harukaze

harukaze Потребител

Регистриран:
    3 Януари 2014
    Съобщения:
    21
    Харесвания:
    6
    Сега съм с 6.3.17 china dev. Когато се опитам да вляза в рекавъри ми дава това. Изтеглих twrp рекавърито от седмичната тема, пробвах през flashfy като зип, екранът потъмнява и това е.

14. masterping

Регистриран:
    26 Януари 2014
    Съобщения:
    1,214
    Харесвания:
    630
    Дай една снимка като тапнеш 5 пъти в/у kernel version от about phone на check version info.
    През adb пробва ли?

15. masterping

Регистриран:
    26 Януари 2014
    Съобщения:
    1,214
    Харесвания:
    630
    Какво се получава има ли развитие при теб,не пишеш какво става при опит на инсталация през adb/fastboot.

TaP@taLl< M̬͕̹̮͎͇̳̬̯̥̉̈́̆̊̍̎͋͊̕̕ȉ̧͕̱͓̹͕͖̩̮̒̈́̉̃͂́̏͂̕ͅ ̡͍̻̬̦̙͙̮͚͊͌̔͊͑̅͒͗̐̔͜3̧̢̨̡̛̞̥̝͙̘̘̂̑̔̀̌̓͘̕͝w̙͖̳͙͔̫̺̘̭̯͒̓̽͋̅̿̈́̅͝͠

16. harukaze

harukaze Потребител

Регистриран:
    3 Януари 2014
    Съобщения:
    21
    Харесвания:
    6
    Не стана нищо, пробвах всички варианти. Видях, че и други след мен са се оплакали с рекавърито, просто ще се чака известно време.
    Взех си сим карта, има огромно подобрение в качеството на звука в сравнение с Mi 2s. Тази седмица ще редактирам с впечатления и реални снимки.

Понеже вече мина известно време откакто съм с телефона реших да напиша впечатленията си. Идвам от два Mi2s, единият с V5, а другият с V6 още от ранните бети и това си е един голям скок.
    Първо за дизайна:
    [​IMG][​IMG]
    Умишлено взех златен заради гърба и не съжалявам. Имам база за сравнение с Z1 - и по двете остават петна, но трябва доста да се пулиш, за да се забележи. На някои може да им е безразлично, но определено за мен е бонус.
    [​IMG][​IMG]
    Забелязах, че другите форуми някои се оплакваха, че краищата на телефона са зле направени и нащърбени. При моят този проблем го няма, всичко е изпипано и гладко.
    [​IMG][​IMG]
    За човек с доста малки ръце, което ме е карало да избягвам дълго време телефони над 4,3 инча Mi 4S е доста приятна изненада, защото въпреки, че е по - голям стои страшно удобно в ръка. В сравнение с Redmi, който на хартия е по - малък, Mi4S печели.

Камера:
    Нещото, което ме изненада страшно неприятно е менюто на камерата. При Mi2S да снимаш снимки в режим макро е удоволствие, всичко си е настроено. Докато при Mi4s отначало се чудех дали изобщо не са го премахнали. Като изключа това камерата снима прилично, реагира бързо.
    Примерни снимки:
    http://i.imgur.com/M9NDFUI.jpg ; http://i.imgur.com/QF3CE1j.jpg ; http://i.imgur.com/EOuRBRW.jpg ; http://i.imgur.com/wcCIz7Q.jpg ; http://i.imgur.com/Cv1LeHG.jpg

Батерия:
    Батерията издържа около ден и половина, при положение, че ползвам телефона с максимална яркост на дисплея, Wifi сутрин, 4g вечер, постоянно цъкане в нета, месинджър, тъмблър, ровене из пдф-и и играене на игри. Докато пиша това са минали 6 часа откакто съм на батерия и е на 66%.

Други малки неща:
    - 6.3.17 беше по - добра версия на рома, с 6.3.24 системните звуци станаха страшно тихи
    - пръстовите отпечатъци са нещо страхотно, с което свикнах страшно бързо, но се случва ако телефонът е бил дълго време заключен просто скенера да откаже. Тогава трябва да се влиза стандартно.
    - MIUI7 определено не е правен за левичари, мъка е да се махат известия, това е стъпка назад от 5
    - Някои от любимите ми приложения отказаха да тръгнат: TV portal и Ad Away. За последните намерих успешен заместител в лицето на Block this!
    - Не успях да подкарам twrp по всички възможни начини, ще пробвам на по - късен етап
    - Системните приложения не могат да се махнат. Пробвах с Titanium backup, който винаги е работил, но сега дава, че всичко е чудесно и когато изляза Music, Games, Virtual sim си седят.
    - Инсталирането на gapps първият път e мъка. С тези от ми маркета ми даваше грешка, за изтеглени от друго място директно ме изхвърляше. Но пък накрая стана.
    - Липсата на Гугъл в браузъра е минус.

Последно редактирано: 1 Април 2016
    plamon харесва това.
  17. harukaze

harukaze Потребител

Регистриран:
    3 Януари 2014
    Съобщения:
    21
    Харесвания:
    6
    Така, успях от няколко пъти.
    С How to install any TWRP recovery on your Xiaomi device - MIUI General - Xiaomi MIUI Official Forum и [RECOVERY][TWRP 3.0.x][4c - libra][4s - aqua&hellip; | Xiaomi Mi 4C
    След това инсталирах xposed с линковете от [MIUI 6/7 ALL DEVICES SUPPORTED] Xposed / WSM tools with lot of modules! - Beta Team - Xiaomi MIUI Official Forum -MIUI 6/7 BASED ON Android 5.1.X only

Търсих мод, който да махне досадната сянка в нотификейшъните и единствения работещ е - PerfectColorBar.
    central clock на sMIUI, но за момента не работи.
    Dolby Atmos - ‎[Latest] Guides to Experience Dolby Atmos on MIUI! [RECOVERY & FLASH] - App - Xiaomi MIUI Official Forum R6.5 върви без проблеми.

Adblock заработи, шрифта се оправи. Documents пак изгърмяха, бъг на тази версия - замразяват се автоматично, а когато ги размразя ми дава грешка. Засега съм без тях.

18. dingila

dingila Потребител

Регистриран:
    15 Декември 2013
    Съобщения:
    259
    Харесвания:
    41
    Колко дисплей ти прави батерито?

Сподели