Redmi 2 нов и ми забива....

Дискусия в 'RedMi 2' започната от iko44, 24 Февруари 2016.

1. iko44

iko44 Потребител

Регистриран:
    24 Февруари 2016
    Съобщения:
    7
    Харесвания:
    0
    Здравейте приятели, в4ера си взех Redmi 2 от магазина на Оборище - София, ето и сайта: Xiaomi Redmi 2, SLOT MOBILE ::: електронен магазин
    И какво да ви кажа, взех си го, защото мъжът на сестра ми, ми препоръ4а Xiaomi и защото търсех 4,7" екран. Харесва ми телефон4ето, но ми възникнаха няколко неща, които не знам как се отстраняват. Мога да кажа общи работи за телефона, но не знам нищо друго. Има 1Ram, което ми обясниха в магазина, 4е ще искам телефон с пове4е Ram след време и така.....
    Сега за странностите, които ми се слу4ват. Примерно телефонът зацикля доста 4есто, едно на ръка. Другото, примерно ми изписва като си отварям Facebook, 4е има някакъв проблем и не може да се отвори, следователно дали да затворя или да из4акам. И така пак зацикля и не се отваря. Или пък в Youtube клиповете ми ги отваря с много ниска резолюция. Нещо, което от на4алото не се слу4ваше. И това дето забива е много неприятно, защото днес като го показвах на приятели ми забиваше постоянно. Много се 4удя каква може да бъде при4ината, защото телефон4ета от сорта на Lenovo или Samsung с 512Ram вървят без никакви забележки. Утре отивам в магазина, ако е възможно да се настрои нещо или да се инсталира по-нова или по-стабилна версия на операционната система, знам ли???
    Не знам дали при вас възникват същите неща. Ако е възможно да споделите и да ми дадете насоки за проблемите.

2. masterping

masterping Администратор Staff Member Администратор NEWS TEAM MIUIBG-VIP

Регистриран:
    26 Януари 2014
    Съобщения:
    1,265
    Харесвания:
    640
    Телефона има ли български език,коя версия на софтуера е?Можеш да върнеш фабричните настройки или да инсталираш първо fastboot ром после ако желаеш слагаш мултирома от форума,като ти препоръчвам второто(fastboot ром->мултиром)

TaP@taLl< M̬͕̹̮͎͇̳̬̯̥̉̈́̆̊̍̎͋͊̕̕ȉ̧͕̱͓̹͕͖̩̮̒̈́̉̃͂́̏͂̕ͅ ̡͍̻̬̦̙͙̮͚͊͌̔͊͑̅͒͗̐̔͜3̧̢̨̡̛̞̥̝͙̘̘̂̑̔̀̌̓͘̕͝w̙͖̳͙͔̫̺̘̭̯͒̓̽͋̅̿̈́̅͝͠

iko44 и smutenbg харесват това.
  3. ipolit

ipolit Потребител

Регистриран:
    18 Ноември 2014
    Съобщения:
    149
    Харесвания:
    9
    Тоя ром е гаден. Моят също го взех от слот. Слагай stable. Пак няма да литне, но ще е по-добре. Моят беше някакъв полски май.

Sent from my Redmi 2 using Tapatalk

iko44 харесва това.
  4. iko44

iko44 Потребител

Регистриран:
    24 Февруари 2016
    Съобщения:
    7
    Харесвания:
    0
    А това, което ми се слу4ва също така е, когато отварям телефона и натискам страни4ното коп4е, за да се разблокира.......много 4есто ми забива и остава на 4ерно - тоест не ми отваря на4алната страница. Слу4ва ли се и при вас това. Много странно толкова хвален телефон да забива по този на4ин. Много е неприятно по този на4ин да забива...
    ПС: Ина4е и на мен ми смениха рома и сложиха STABLE.

5. ipolit

ipolit Потребител

Регистриран:
    18 Ноември 2014
    Съобщения:
    149
    Харесвания:
    9
    С отключването нямам проблем. Иначе не му стига RAM. Но не е болка за умиране. Ако му разкараш Facebook, ще е по-добре. Аз ползвам ФБ в един браузър и' има отлична интеграция - UC Browser. Не че не върви и нормалния, но ако отвориш линк от пост, после като се върнеш във ФБ те връща на най-новия пост.

Sent from my Redmi 2 using Tapatalk

Между другото имам и Самсунг А3, който е с абсолютно същия хардуер като РедМи2, но има 1.5 ГБ рам. Та колкото и да обясняват, че MIUI менажира кофти паметта, при Самсунг нещата са по-зле. А3 го спасява само, че има половин гигабайт повече. Иначе обикновено ми е глътнал 1.3 ГБ, докато РедМи е на 800 МБ. И всичко това при положние, че РедМи2 струва 200 лв, а тъпия Самсунг беше почти 500. Че даже и екранът му е с кофти резолюция. Ама понеже е служебен, много не му търся кусури.

Последно редактирано от модератор: 10 Март 2016
    iko44 харесва това.
  6. iko44

iko44 Потребител

Регистриран:
    24 Февруари 2016
    Съобщения:
    7
    Харесвания:
    0
    Приятели, телефон4ето върви ве4е съсвем прили4но. За face и youtube, ползвам cool navegator, в който са вградени горните 2 и нямам проблеми. Това е за сега. Искам и whats app да инсталирам и толкова за сега. Ако може някой да каже как да десинсталирам некви си: Opera, Ускорители, DC share и т.н. Изобщо как се маха нещо, което дойде с телефон4ето и въобще не ползвам......Поздрави!
    PS: Искам няква музика да сложа за това (питам?), трябва да сложа mini cd card - нали? И снимките, които правя къде се съхраняват в паметта на телефон4ето или в тази mini cd card? ....... от колко Gb да я взема 4Gb, 6Gb?

Последно редактирано: 10 Март 2016
  7. iko44

iko44 Потребител

Регистриран:
    24 Февруари 2016
    Съобщения:
    7
    Харесвания:
    0
    Имам следния въпрос. Може да звучи смешно, но можете ли да ми кажете, как се публикуват снимките, които са направени от телефона ви - примерно едно селфи? Не мога да открия нито една функция за това нещо. Поздрави!

8. tmladenov

tmladenov Администратор Staff Member Администратор MIUI DEV MIUIBG-VIP

Регистриран:
    1 Октомври 2013
    Съобщения:
    717
    Харесвания:
    542
    Има много начини. Например влизаш в галерията и като чукнеш на снимката долу излизат различни опции. Натискаш Изпрати и избираш с кое приложение точно.

Изпратено от Mi2S

iko44 харесва това.
  9. iko44

iko44 Потребител

Регистриран:
    24 Февруари 2016
    Съобщения:
    7
    Харесвания:
    0
    Мерси за отговора, но не знам по каква при4ина, на мен като натисна "изпрати" приложението на Facebook, не ми излиза :)

10. the_Jack

the_Jack Потребител

Регистриран:
    8 Ноември 2013
    Съобщения:
    424
    Харесвания:
    203
    А ако плъзнеш екрана в ляво? Понеже гледам, че на примера това е вторият екран с възможности за изпращане.

Sent from my MI NOTE Pro

11. iko44

iko44 Потребител

Регистриран:
    24 Февруари 2016
    Съобщения:
    7
    Харесвания:
    0
    Ве4е го оправих.....Мерси за отговора!
    Във форума се пише на български език !

Последно редактирано от модератор: 22 Март 2016
  12. dp4u4umi6ev

dp4u4umi6ev Модератор Staff Member Модератор

Регистриран:
    28 Септември 2013
    Съобщения:
    674
    Харесвания:
    349
    Колега това 4 вместо Ч запазена марка от никнейма ли ти е?

Ivan_Panayotov харесва това.
  13. iko44

iko44 Потребител

Регистриран:
    24 Февруари 2016
    Съобщения:
    7
    Харесвания:
    0
    Не, колега просто се мъ4а да пиша на клавиатурата, защото не ми излиза - няма " ч ". :))

14. anatol06

anatol06 Модератор Staff Member Модератор MIUIBG-VIP

Регистриран:
    1 Декември 2013
    Съобщения:
    326
    Харесвания:
    111
    Това е несериозно.

Сподели