Xiaomi Smart Home система

Дискусия в 'Аксесоари' започната от Sharky Shark, 19 Декември 2015.

1. Sharky Shark

Sharky Shark Потребител

Регистриран:
    19 Декември 2015
    Съобщения:
    16
    Харесвания:
    2
    Не намерих тема за този продукт , ако случайно някой има тази система може да коментираме тук , настройки ,проблеми и т.н

П.С Да не отварям нова тема , някой дали знае смарт контакта ако му се задат часове за стартиране и спиране , но по някаква причина му спре връзката към интернет , дали ще изпълни зададените му часове за вкл и изкл.
    Защото имам от едно време такъв смарт контакт на друга марка и ако няма връзка до интернет не включва нищо!

2. bobi

bobi Потребител

Регистриран:
    11 Март 2014
    Съобщения:
    223
    Харесвания:
    70
    Интересен въпрос за смарт контакта ? Другатата седмица ще пробвам и ще ти кажа. А колкото до умния дом - има различни опции и настройки в зависимост от желанието на потребителя. Не зная точно какво искаш да се активира при какви условия. Ако дадеш пример - ще е по-лесно. (например активиране на камерата при отваряне на входната врата). Аз бих ползвал по-скоро камерата да си се активира от движение и да записва директно на рутера, но това е само пример. Друг пример - при движение пред камерата може да се активира смарт контакта, на който е закачена сирена. Има стотици- да не кажа хиляди варианти. Едва ли тези примери са най-подходящи, но все пак са някакви примери. Така, че ако дадеш изходни данни....

3. Sharky Shark

Sharky Shark Потребител

Регистриран:
    19 Декември 2015
    Съобщения:
    16
    Харесвания:
    2
    Еее браво, тъкмо си мислех, че тази тема така и ще си остане :)
    Радвам се, че ще дадеш резултат за контакта, защото до момента дори от съпорта на xiaomi не ми връщат нищо.
    Контакта ми трябва за една лампа на криво място, а там също ми е закачена и камерата... искам да си направя с безжичния бутон от смарт хоума да си светвам и гася лампата, но сега докато ти пиша се замислих с тоя бутон дали няма да гаси тока на целия сокет, защото ще гаси и камерата като изгася лампата, въпреки че на манюъла има таймери които са разделени за 220 и за юсб-то.... незнам с бутона какво ще направи.
    Иначе смарт хоума всичко е 6, настройки и т. н всичко е ясно, където не е, правя скрийншот и превеждам с транслатора, проблема е че не винаги ме известява за отворената врата примерно, а системата си е адекватна през това време, има нет, телефона ми също има нет. рестартирам главното устройство и се оправя, ама 1-2 дена и пак така, дано е въпрос на следващ фърмуер. Првнасочих всички портове към системата, но пак е така.... така че чакам ъпдейт. отвреме на време ми губи връзка с някой от датчиците, оправя се само или с рестарт.иначе системата е мн добре измислена, незнам също дали не е грижата че като аз правя команди или то праща до мен всичко минава през китай.... мн лошо. камерата пак е така, гледаме си камерите като всичкия трафик върви през китай,което пак никак не е добре.
    Като цяло засега е това, ако се сетиш нещо пиши... и без това едва ли има много хора с такива джаджи :)

4. bobi

bobi Потребител

Регистриран:
    11 Март 2014
    Съобщения:
    223
    Харесвания:
    70
    За смарт контакта: лично аз съм закачил нощна лампа, която се включва и изключва в определено време. Камерата ми е закачена към усб на същия контакт и изключването на едното не влияе на другото. Информацията минава през сърварите в китай, защото там е акаунта, и за да се изгради vpn връзка няма как да е от другаде. Ако ти е нужна информация мога да ти кажа как да си настроиш камерата да ти показва и записва в бг време. Относно смарт хоума, направи ресет и вържи всички датчици отново, би трябвало да се оправи забиването. Има възможност чрез real time streaming protokol (rtsp) да си гледаш камерата на компа в локалната мрежа. Ако не можеш да сесправиш ще помогна.

Последно редактирано: 21 Декември 2015
  5. Sharky Shark

Sharky Shark Потребител

Регистриран:
    19 Декември 2015
    Съобщения:
    16
    Харесвания:
    2
    Като имам време ще ти драсна да видим с камерата дали ще се оправя, че сега като цяло немога да уцеля нищо да прегледам назад.
    А за сокета се чудех дали са разделени правилата... примерно if бутон, then пусни само 220, или пусни само юсб, иначе от приложението видях че може отделно управление

6. bobi

bobi Потребител

Регистриран:
    11 Март 2014
    Съобщения:
    223
    Харесвания:
    70
    За пробра преди време направих следния сценарий:движение пред камерата -включване на контакта (нощната лампа) . всичко работеше коректно. Определено може да командваш двете неща без да са зависими или да са зависими едно от друго. Ако срещаш проблем сезика-пиши къде срещаш трудности и ще питам един приятел (китаец).

7. Dimitar Rupanov

Dimitar Rupanov Потребител

Регистриран:
    18 Юни 2014
    Съобщения:
    169
    Харесвания:
    11
    Здравейте, този контакт с преходник ли е към нашата мрежа. Има ли контакт или директен за стената който си е за нашите стандарти и да има УСБ вход за зареждане. Не мога да намеря, все някви китайски. От някоя известна марка не съм виждал с УСБ.

Sent from my MI 3W using Tapatalk

8. bobi

bobi Потребител

Регистриран:
    11 Март 2014
    Съобщения:
    223
    Харесвания:
    70
    Контакта си е с китайски стандарт - необходимо е да си купиш преходник за европейски такъв. Лично аз не съм срещал такъв, който да си е с европейски стандарт и да има УСБ, но може и някъде да има (кой знае). Ако успееш да си вземеш директно от Китай излиза около 18 лв., което е супер цена. За препоръчване са и продуктите на broadlink, но там няма УСБ и стандарта отново е китайски. Цена от китайските сайтове - около 20 лв. Цена от официален представител в БГ - 70 лв. - (не е за вярване каква малка надценка). Положителното е, че менюто е изцяло на английски, за разлика от шаомито. Но пък с този бум на китайска и вече качествена стока......ще научим техния език :). Ако те интересува нещо допълнително - питай. Ще помагаме с колегите до колкото можем.

9. Dimitar Rupanov

Регистриран:
    18 Юни 2014
    Съобщения:
    169
    Харесвания:
    11
    Сложете някоя снимка с преходника, да видя как изглежда. Намирам и китайски с усб за европейския стандарт. Ама нещо ме съмнява качеството. От Хиаоми и те не пускат с друг стандарт, разклонителя и той хубав ама...

10. bobi

bobi Потребител

Регистриран:
    11 Март 2014
    Съобщения:
    223
    Харесвания:
    70
    Този със сигурност става. Дори някои продавачи слагат такъв, когато си поръчаш от тях. Въпреки че е малко по-голям, предпочитам него, защото е сигурен. Колкото до разклонителя на Шаоми - вземи си няма да съжаляваш. Ползвам такъв от близо половин година и най-удобното предимство са УСБ портовете. Ако искаш пък разклонител, който да управляваш през WI-FI - добър вариант е моделът на broadlink. За всички е необходим преходник, но това лично мен не ме притеснява.

Attached Files:

11. bobi

bobi Потребител

Регистриран:
    11 Март 2014
    Съобщения:
    223
    Харесвания:
    70
    Забравих да добавя, че разклонителя на шиоми е съвмести с европеските щепсели. Можеш да си го ползваш, както с китайски, така също и с английски и с европейски щепсели.

12. Dimitar Rupanov

Регистриран:
    18 Юни 2014
    Съобщения:
    169
    Харесвания:
    11
    За този става въпрос, нали? Ако се включва без проблем нашата техника е супер. Тоест ще ми трябва един адаптор да го включа в мрежата. Така ли? То даже и там може да му се сложи наш щепсел.

13. Светослав Иванов

Светослав Иванов Потребител

Регистриран:
    11 Септември 2015
    Съобщения:
    2
    Харесвания:
    2
    Точно така. Аз имам няколко такива, работят си без проблеми. Иначе в Бг на Legrand съм виждал с usb портове.
    А Xiaomi имат и един по-различен разклонител, можеш и него да погледнеш. Разликата е, че той няма usb, но може да се управлява през wifi.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Последно редактирано: 1 Март 2016
    Dimitar Rupanov и bobi харесват това.
  14. bobi

bobi Потребител

Регистриран:
    11 Март 2014
    Съобщения:
    223
    Харесвания:
    70
    Колегата е много изчерпателен. Няма място за притеснения относно стандартите .

15. the_Jack

the_Jack Потребител

Регистриран:
    8 Ноември 2013
    Съобщения:
    424
    Харесвания:
    203
    Малко да съживим темата, който иска да купува

16. bobi

bobi Потребител

Регистриран:
    11 Март 2014
    Съобщения:
    223
    Харесвания:
    70
    Ако можеше и да се отвори линка............

17. petiostoianov

petiostoianov Потребител

Регистриран:
    12 Януари 2015
    Съобщения:
    109
    Харесвания:
    12
    Форума автоматично редактира линковете, има магазин който е партньор и всички външни линкове който не са към този магазин се редактират. Има начин да се отвори http://ru.**********.com/item/Free-...809444.html?spm=2114.10010208.100010.1.dYEeXw
    изтрии %2A%2A%2A%2A%2A%2A%2A%2A%2A%2A от линка и го замести с името на сайта изписано правилно на английски "али експресс"

18. Dimitar Rupanov

Регистриран:
    18 Юни 2014
    Съобщения:
    169
    Харесвания:
    11
    Къв тоя тв хост, има и доставка 100 долара. Какво прави това чудо, и защо все на руски ги изкарва тея сайтове. Английски не разбирате ли, колеги!

19. the_Jack

the_Jack Потребител

Регистриран:
    8 Ноември 2013
    Съобщения:
    424
    Харесвания:
    203
    Може да се смени езика от самата страница отгоре в дясно

Sent from my MI NOTE Pro

20. Dimitar Rupanov

Регистриран:
    18 Юни 2014
    Съобщения:
    169
    Харесвания:
    11
    То ясно за езика, въпроса ми беше, как така ви е по-лесен руския език. Кактп и да е. Гледам в ****, има някаква нова камера за запис от автомобил. Някой да е поръчвал?

nenovskip харесва това.

Сподели