[MI2/S] Преминаване към един системен дял

• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.

tmladenov

Администратор
Staff Member
Администратор
MIUI DEV
MIUIBG-VIP
1 Октомври 2013
716
535
93
39
Варна
Тази тема се отнася САМО И ЕДИНСТВЕНО за Xiaomi MI2 и Mi2S!

Забележка: Не нося отговорност за повредени телефони, правите всичко на ваш риск!
Считано от седмичния ъпдейт 5.11.19/20, Xiaomi решиха да обединят двата системни дяла, така познати ни до сега. Това се прави поради хроничния недостиг на място, когато използвате новите версии. Аз лично го забелязвах това в последните месеци. И така в изходно състояние телефона е със версия, по-стара от 5.11.19/20 разпределението на паметта изглежда така:
photo_2015-12-13_11-12-04.jpg

ПРОЦЕДУРАТА ПО-ДОЛУ ИЗТРИВА ВСИЧКИ ДАННИ ОТ УСТРОЙСТВОТО!!!
  • Проверете два пъти дали сте архивирали всички данни, които ще се изтрият.
  • Изтеглете fastboot ром за модела, които е на версия 5.11.19/20 или по-нова (например тази) и го разархивирайте в основната папка на компютъра си.
  • Следва инсталирането му на телефона:
Под Windows
    1. Изтегляте Miflash от ТУК и го инсталирате на компютъра. Стартирате .exe файла на Miflash (Miphone) и изчаквате инсталирането да завърши. Процеса е малко продължителен, защото се инсталират множество драйвери. Пренебрегнете всички предупредителни съобщения от Windows по време на инсталирането (Install anyway).
    2. На изключен телефон задържате едновременно бутоните за намаляне на звука и за захранване (все едно правите скрийншот на включен телефон), докато на екрана на телефона не се появи картинка с надпис FASTBOOT и свързвате телефона с компютъра.
    3. В прозореца на Miflash натискате бутона Refresh, за да може програмата да разпознае телефона ви.
    4. Отново в прозореца на Miflash натискате бутона Browse и посочвате папката, където вече сте разархивирали рома, след което натискате стрелкичката до Browse и отваряте Advanced. На най-горния ред променяте FastBoot Script на flash_all.bat. Той се намира в папката на разархивирания ром (трябва да посочите пътя до файла).
    5. Натискате Flash и изчаквате инсталацията да завърши, телефона се рестартира в новата версия.
Под Linux
    1. Отваряте терминала и инсталирате fastboot ако нямате с командата
      Код:
      sudo apt-get install android-tools-fastboot
    2. На изключен телефон задържате едновременно бутоните за намаляне на звука и за захранване (все едно правите скрийншот на включен телефон), докато на екрана на телефона не се появи картинка с надпис FASTBOOT и свързвате телефона с компютъра.
    3. Отваряте терминала в папката на разархивирания ром и проверявате дали телефона се вижда от компютъра, въвеждайки
      Код:
      sudo fastboot devices
      Ако видите устройството и номера му, продължавате. Правите скрипта, който е в папката на рома изпълним с командата
      Код:
      sudo chmod +x flash_all.sh
      и го стартирате с
      Код:
      sudo ./flash_all.sh
    4. Когато всичко завърши, телефона се рестартира сам.
  • На този етап имате вече телефон с китайски ром и един системен дял. Сега следва по познатия начин през Updater да инсталирате последната седмична версия на нашия ром.
  • След това рестартирайте в recovery и направете всички възможни wipe в реда отгоре-надолу, т.е. CACHE >DATA>SD>ALL DATA.
  • Това е всичко, вече може всяка седмица да си инсталирате мултиезичните версии без проблем. А системния дял е един, но е двойно по-голям:
photo_2015-12-13_11-12-24.jpg photo_2015-12-13_11-12-30.jpg
P.S.: Благодаря за линковете по-горе на graw2.

Харесвания: yanku, vlado, KOI_25 and 3 others

anatol06

Модератор
Staff Member
Модератор
MIUIBG-VIP
1 Декември 2013
326
110
43
Бургас
Има и още един начин. Ъпдейтвате по познатия начин с ъпдейтера до 5.11.19/20, но ако сте с мултиезичен ром преди този. След това ъпдейтвате още веднъж с 5.11.19/20. Двата дяла се обединяват. /изпробвано/

tmladenov

Администратор
Staff Member
Администратор
MIUI DEV
MIUIBG-VIP
1 Октомври 2013
716
535
93
39
Варна
Има и още един начин. Ъпдейтвате по познатия начин с ъпдейтера до 5.11.19/20, но ако сте с мултиезичен ром преди този. След това ъпдейтвате още веднъж с 5.11.19/20. Двата дяла се обединяват. /изпробвано/
Възможно е и да се получи така, но аз предпочитам при такива промени да започна на чисто.
А провери ли дали дяла е вече един?
Сложи си Terminal emulator и напиши df, да видиш колко е системния дял.

Sent from my MI 2S using Tapatalk

Харесвания: vlado and KOI_25

tmladenov

Администратор
Staff Member
Администратор
MIUI DEV
MIUIBG-VIP
1 Октомври 2013
716
535
93
39
Варна
Ок, надявам се да нямаш проблеми за в бъдеще.
Иначе сега телефона е осезаемо по-пъргав.
Добър ход на Xiaomi за нашето доста старо устройство.

Изпратено от Mi2S

Харесвания: vlado and Burzia

ruil4o

Потребител
1 Февруари 2014
223
38
28
С miui6 stable съм. Как да проверя, колко свободно място имам, за да преценя дали да направя горната промяна?

tmladenov

Администратор
Staff Member
Администратор
MIUI DEV
MIUIBG-VIP
1 Октомври 2013
716
535
93
39
Варна
С miui6 stable съм. Как да проверя, колко свободно място имам, за да преценя дали да направя горната промяна?
Сложи си Terminal emulator от Google play, отвори го, напиши df после натисни Enter и ще видиш как е положението.

Изпратено от Mi2S

Харесвания: vlado and ruil4o

ruil4o

Потребител
1 Февруари 2014
223
38
28
Ако трябва да гледам в system имам 6.2МВ свободни! Макар, че не усещам телефона да се бави, напротив -лети. Но ще действам...
Благодаря за темата!

tmladenov

Администратор
Staff Member
Администратор
MIUI DEV
MIUIBG-VIP
1 Октомври 2013
716
535
93
39
Варна
По скоро проблеми има когато паметта в /data свършва. Там също има промяна. Виж снимките преди и след в първия пост.
Все съм си мислил, че телефона ми е бърз, но сега определено е по-бърз.

Изпратено от Mi2S

Харесвания: vlado

tmladenov

Администратор
Staff Member
Администратор
MIUI DEV
MIUIBG-VIP
1 Октомври 2013
716
535
93
39
Варна
Не съм ползвал никога стабилни версии, може би е нормално. Реално ако харесваш работата на телефона и не смяташ да актуализираш, може и да си продължаваш така.

Изпратено от Mi2S

ruil4o

Потребител
1 Февруари 2014
223
38
28
Аха, явно при почти на 100% пълен system не бави телефона, а само в data?

Все пак мисля да обединя двата системни. На жена ми RedMi 1S е с един системен по рождение и си бачка не по зле от моя!

tmladenov

Администратор
Staff Member
Администратор
MIUI DEV
MIUIBG-VIP
1 Октомври 2013
716
535
93
39
Варна
след описаните стъпки сега не мога да си сложа ром на български
И защо? Всеки един от последните няколко седмични версии трябва да се инсталира без проблем.

Изпратено от Mi2S

Hrisro Ketev

Потребител
18 Февруари 2015
9
0
1
42
Костинброд
може би сега като е с един систем вече не става през ъпдейтера, а може би трябва през рекаварито като се промени името на фаила на update.zip

tmladenov

Администратор
Staff Member
Администратор
MIUI DEV
MIUIBG-VIP
1 Октомври 2013
716
535
93
39
Варна
Няма такива ограничения. С коя версия си сега (дай снимка) и каква грешка ти показва?

Изпратено от Mi2S

Top Bottom