Проблем при смяна на фърмуеъра

Дискусия в 'RedMi 2' започната от cristely, 21 Ноември 2015.

1. cristely

cristely Потребител

Регистриран:
    9 Януари 2015
    Съобщения:
    48
    Харесвания:
    1
    Здравейте,

вчера ми пристигна телефона с версия на MIUI 66.55.22.00 KHJCNCD. Веднага изтеглих последната стабилна версия 7.0.5.0 и започнах инсталацията. Ъпдейтът започна и стигна до 12%, след което скочи направо на 25 и спря, като се появи следния надпис: Install update.zip failed. Error applying update. Back.
    Изтеглих предна версия 6.8.1.0. Повторих процедурата и резултатът беше абсолютно идентичен. Някой може ли да ми помогне?

Attached Files:

2. masterping

masterping Администратор Staff Member Администратор NEWS TEAM MIUIBG-VIP

Регистриран:
    26 Януари 2014
    Съобщения:
    1,261
    Харесвания:
    637
    Това ще се оправи с инсталация на fastboot rom през Miflash,коя версия е тела 2014811(1гб) или 2014813(2гб)

TaP@taLl<

3. cristely

cristely Потребител

Регистриран:
    9 Януари 2015
    Съобщения:
    48
    Харесвания:
    1
    2014813. Ako може да ме насочите къде да прочета или да ми напишете инструкция какво и как да направя ще съм много благодарен.

4. masterping

Регистриран:
    26 Януари 2014
    Съобщения:
    1,261
    Харесвания:
    637
    1.Четеш това Инсталиране на MIUI ROM (официални методи). | MIUI България - Official site for Bulgaria ,точка 3-та.Инсталация в режим Fastboot

2.От тази тема [MIUI Device Team] MIUI Rom Flashing Guide for Redmi 2/2A/Prime[Fastboot Method] - Redmi 2/2A/Prime - Xiaomi MIUI Official Forum ,ти предлагам да смъкнеш developer fastboot ром за 2014813(Redmi 2 China Developer ROM V 5.11.19),ако не започне да сваля от линка слагаш буквата "о" пред bigota

3.След инсталацията,от спойлера в тази тема MIUI ROM 5.11.19/20 на Български език | MIUI България - Official site for Bulgaria ,си теглиш седмичния за Redmi 2 TD/(2GB RAM),и го иснталираш през ъпдейтър.

5. cristely

cristely Потребител

Регистриран:
    9 Януари 2015
    Съобщения:
    48
    Харесвания:
    1
    Благодаря за поясненията, но предпочитам да си сложа стабилна версия и съм изтеглил 7.0.5.0, т ав тази връзка след т.1 какво следва да направя?

6. masterping

Регистриран:
    26 Януари 2014
    Съобщения:
    1,261
    Харесвания:
    637
    Трябва да си внимателен,в темата с fastboot ромовете за твоя тел (2014813) няма такъв ром 7.0.5.0,той е за версията 2014811,за твоя модел рома е 7.0.12.0.Прочете ли темата за инсталиране на ромове (официални методи т.3 инсталация в режим fastboot,тоест ще ти трябва и компютър).Внимавай да не инсталираш грешен ром.

TaP@taLl<

7. cristely

cristely Потребител

Регистриран:
    9 Януари 2015
    Съобщения:
    48
    Харесвания:
    1
    Четох, да. И там имам въпроси, но ще ги оставя за времето когато се хвана с преинсталирането. А за сега, ако правилно съм разбрал трябва да изтегля китайската версия 7.0.12 за фастбута и да изчакам да излезе и стабилна версия 7.0.12 на английски за да пристъпя към всичко, което сте написали?

8. masterping

Регистриран:
    26 Януари 2014
    Съобщения:
    1,261
    Харесвания:
    637
    Всички ромове независимо стабилни или дев имат английски език,за инсталацията инсталираш fastboot китайската версия 7.0.12.0,после през ъпдейтър слагаш от темата за седмичните актуализации стабилната 7.0.12.0 и връщаш фабричните настройки.

9. cristely

cristely Потребител

Регистриран:
    9 Януари 2015
    Съобщения:
    48
    Харесвания:
    1
    7.0.12 няма да излезе скоро, тъй като за момента последната стабилна е 7.0.5. Мога ли да сложа фастбут 7.0.12, а след това 7.0.5. от тук: MIUI ROM for Redmi 2 - MIUI Downloads - Xiaomi MIUI Official Forum. А ако сложа девелоперски фастбут 5.11.26, след това какъв ъпдейт мога да сложа и последен въпрос: кой от трите варианта трябва да избера - flash_all.bat, -flash_all_except_data_storage.bat или -flash_all_except_storage.bat?

10. cristely

cristely Потребител

Регистриран:
    9 Януари 2015
    Съобщения:
    48
    Харесвания:
    1
    Благодаря колеги за помощта. Сложих 7.0.12.0, а после инсталирах мултиезиков ром 7.0.12.0 и жена ми ще бъде щастлива, че има българско меню. Сега остава да излезе 6.0 за Ми4 и да видим какви ще са отзивите.

11. cristely

cristely Потребител

Регистриран:
    9 Януари 2015
    Съобщения:
    48
    Харесвания:
    1
    Колеги, може ли малко помощ? Както вече споменах, сложих 7.0.12. Сега се опитвам през ъпдейтъра да кача 7.1.1.0, но ми дава грешка така, както беше в началото. Защо се получава така и какво трябва да направя за да мога да ъпдейтвам нормално през системния ъпдейтър?
    П.С. Не съм връщал фабрични настройки след като качих 7.0.12

Последно редактирано: 11 Януари 2016

Сподели