проблем с xiaomi power bank 10400

Дискусия в 'Аксесоари' започната от hor123, 19 Ноември 2015.

1. hor123

hor123 Потребител

Регистриран:
    17 Септември 2015
    Съобщения:
    14
    Харесвания:
    0
    Батерията ми пристигна преди 2 дена.Като я отворих ,имаше 2 точки заряд.Свързах я с телефона почна да зарежда и угасна.Нормално,все пак е пътувала 1 месец.Сложих я да се зарежда вечерта,сутринта първите 2 точки светеха ,а другите мигаха.Свързах я с телефона ,мигнаха и четирите точки 3 пъти и това беше.Не зарежда телефона,и батерията не иска да се зареди.Като я сложа да се зарежда ,първите 2 точки сверят ,а другите 2 мигат .Аз ли бъркам нещо при зареждането ,или батерията е дефектна.

2. Roland

Roland Потребител MIUIBG-VIP

Регистриран:
    25 Март 2014
    Съобщения:
    10
    Харесвания:
    0
    Моята Батерия 10400 mAh, когато е заредена на 100%, успява да зареди моят Redmi Note (3200 mAh) 3 пъти от почти 0% до 100%.
    Батерията 10400 mAh със 2А зарядно се зарежда около 12+ часа (със по-слабо зарядно зареждах доста повече от 24 часа - дори не помня колко време се зареждаше).
    Съвет ми е включи батерията да се зарежда и не я изключвай докато не се зареди напълно - да светят и 4-те точки и нищо да не мига - в зависимост от зарядното може да ти отнеме и дни ;) и чак тогава пробвай да зареждаш телефона си с нея.

3. fugazi

fugazi Потребител MIUIBG-VIP

Регистриран:
    22 Декември 2013
    Съобщения:
    620
    Харесвания:
    120
    Зареждай я с оригиналния къс кабел

4. papu4ara

papu4ara Потребител MIUIBG-VIP

Регистриран:
    5 Септември 2015
    Съобщения:
    37
    Харесвания:
    5
    Имам същата. Моята също е поблемна. Заредена догоре, успява да зареди батерията на телефона ми /3040mah/ от 0 до 30% и умира. Мисля, че е дефектна? Но в интерес на истината, аз също я зареждам с друг, по-дълъг кабел. Ще пробвам с нейният да видя ще има ли резултат.

Sent from my MI NOTE Pro using Tapatalk

5. Peter Trifonov

Peter Trifonov Потребител MIUIBG-VIP

Регистриран:
    2 Септември 2014
    Съобщения:
    232
    Харесвания:
    36
    Днес ми дойде същата. Заредих си телефона от 66% до 100% без проблеми. Ще я тествам и ще видя как се държи, дано няма проблеми. Иначе и при мен дойде на две светещи точки и другите две мигащи.

6. Roland

Roland Потребител MIUIBG-VIP

Регистриран:
    25 Март 2014
    Съобщения:
    10
    Харесвания:
    0
    А колко време я зареждаш?

7. papu4ara

papu4ara Потребител MIUIBG-VIP

Регистриран:
    5 Септември 2015
    Съобщения:
    37
    Харесвания:
    5
    Много. Именно, защото пада много бързо я държа по цяла нощ на зарядно. Но няма резултат. Това с кабел различен от оригиналния. Ще пробвам и с него, но не очаквам разлика. Сигурно е дефектна бройка /партида или толкова си могат. Имам по-стара външна батерия 12000mah /кучи марка и държи много повече.

Sent from my MI NOTE Pro using Tapatalk

8. bacil4o

bacil4o Потребител

Регистриран:
    25 Март 2014
    Съобщения:
    123
    Харесвания:
    12
    До момента съм поръчал 2 - 10400, и 2 10000, на Xiaomi, никой от хората не се е оплакал от батериите, включае и аз я ползвам вече половин година. Сигурни ли сте че не сте попаднали на ментета ?

9. alex.stankov

alex.stankov Потребител

Регистриран:
    17 Януари 2014
    Съобщения:
    142
    Харесвания:
    31
    Най-вероятно е попаднал на менте или просто има технически проблем. Имам 10 400 от отдавна и си е все така перфектна.

Sent from my iPhone using Tapatalk

10. plamen.genov.10

plamen.genov.10 Потребител

Регистриран:
    5 Август 2014
    Съобщения:
    53
    Харесвания:
    4
    И аз поръчах 10 400 но със сигурност е менте. Зарежда ми телефона до 65% и толкоз. Ще я отворя да видя дали мога да сменя елементите

Sent from my MI 3W using Tapatalk

11. Русинов

Русинов Потребител

Регистриран:
    28 Септември 2013
    Съобщения:
    323
    Харесвания:
    215
    Най-вероятно са ментета тия кекавите. Аз моята я ползвам май година веяе и зарежда без проблем моя ми3 2.5 пъти(а той в с 3030милиампера батерия).
    Във ен.миуи форума има не една тема за сравнение и указания как да се разпознае оригиналната батерия :)

12. Tihomir Hristov

Tihomir Hristov OnlineDJRadio.com

Регистриран:
    29 Март 2016
    Съобщения:
    1
    Харесвания:
    0
    Проблема е, че почти всички банки се поръчват онлайн, а когато един продавач иска да скрие, че това което продава е менте, той ще го направи по много начини. Трудно е да се различи истинското от фейка при онлайн продажбите :(

13. Русинов

Русинов Потребител

Регистриран:
    28 Септември 2013
    Съобщения:
    323
    Харесвания:
    215
    Безспорен факт... Затова поръчваш от проверени сайтове, от които имаш познати и могат да ти ги препоръчат :)

14. petiostoianov

petiostoianov Потребител

Регистриран:
    12 Януари 2015
    Съобщения:
    109
    Харесвания:
    12
    Пратките от Китай идват за 15-20 дни плащането е защитено 60 дни, тоест имаш достатъчно време да тестваш и ако не си доволен отваряш диспут и ти връщат парите.

Сподели