НОВ стабилен Ром за Mi Note /Pro

Дискусия в 'Mi Note / Mi Note Pro / Mi Note 2' започната от мирослав александров, 30 Октомври 2015.

1. мирослав александров

мирослав александров Miroone

Регистриран:
    26 Март 2015
    Съобщения:
    26
    Харесвания:
    0
    Здравейте , на 27.10.2015 Miui пуснаха стабилни ромове за mini 7 за Ноте и Ноте Про! Аз имам един проблем, не мога да си инсталирам новия Ром! В момента съм с Миуи 6.6.3.0- стабилен! Опитвам да инсталирам новият стабилен който за Про е само китайски! Моя телефон MI Note Pro казва че този ром не става за него!? Може ли някой да обясни какъв може да е проблемът!?/ Инсталацията я правя през рековърито и нямам руут/

2. мирослав александров

Регистриран:
    26 Март 2015
    Съобщения:
    26
    Харесвания:
    0
  3. Венцислав Стаменов

Венцислав Стаменов Потребител

Регистриран:
    28 Юли 2014
    Съобщения:
    63
    Харесвания:
    14
    От там си изтегли fastboot rom и го инсталирай през комп.Има и инструкции.
    Предполагам,че през рековъри преименува рома на update.zip.

Последно редактирано: 31 Октомври 2015
  4. мирослав александров

Регистриран:
    26 Март 2015
    Съобщения:
    26
    Харесвания:
    0
    значи първо, ползвам МАК и ми е трудно да свържа телефона с Лаптопа, да не говорим да си инталирам програмата ! Второ, пробвах да преименувам зипа в Update, но пак греда! Мога ли да инсталирам fast boot rom директно от телефона?

5. anatol06

anatol06 Модератор Staff Member Модератор MIUIBG-VIP

Регистриран:
    1 Декември 2013
    Съобщения:
    326
    Харесвания:
    111
    Не може да използуваш fastboot без компютър.

мирослав александров харесва това.
  6. мирослав александров

Регистриран:
    26 Март 2015
    Съобщения:
    26
    Харесвания:
    0
    Добре тогава, как да инсталирам ъпдейта? Дайте съвет, Вие по-добре познавате Миуи аз отскоро съм с този телефон!

7. anatol06

Регистриран:
    1 Декември 2013
    Съобщения:
    326
    Харесвания:
    111
    Както е писал колегата по-горе изтегли си fastboot rom и го инсталирай през компютър.

8. мирослав александров

Регистриран:
    26 Март 2015
    Съобщения:
    26
    Харесвания:
    0

9. anatol06

Регистриран:
    1 Декември 2013
    Съобщения:
    326
    Харесвания:
    111
    Приятел аз какво мога да направя като ти е такъв лаптопа.

10. мирослав александров

Регистриран:
    26 Март 2015
    Съобщения:
    26
    Харесвания:
    0
    Не че можеш да направиш нещо, но както казах ако знаеш вариант това да стане през моя лаптоп ще съм много благодарен!

Sent from my MI NOTE Pro using Tapatalk

11. Венцислав Стаменов

Регистриран:
    28 Юли 2014
    Съобщения:
    63
    Харесвания:
    14
    Аз използвам twrp.Чрез това рековъри може да пробваш,но пак ти трябва комп.Изобщо за модифицирано рековъри ти трябва комп.за инстал.Помоли някой с windows комп.да си инсталираш рековъри от по- горната тема.Общо взето става бързо.

12. fugazi

fugazi Потребител MIUIBG-VIP

Регистриран:
    22 Декември 2013
    Съобщения:
    620
    Харесвания:
    120
    Ако си изтеглил фасбут рома, разархивирай го и и виж какво има в него. Би трябвало да има скрипт за инсталиране (изпълним файл) който се пуска от терминал и трябва и на мак-а да захапе, НО се приготви да изгубиш всичко от телефона.
    Edit: Или теглиш ром за рекавъри и през рекавърито флашваш, но може да не се получи ако си бил с дев версията, понеже може в новите версии да има разлики, които през рекавъри не можешмда преодолееш.

13. Венцислав Стаменов

Регистриран:
    28 Юли 2014
    Съобщения:
    63
    Харесвания:
    14
  14. мирослав александров

Регистриран:
    26 Март 2015
    Съобщения:
    26
    Харесвания:
    0
    Най -странното е че съм с стабилен ром 6.6.3.0 international or Global! А китайския не иска да се инсталира, да не би да е проблема че съм с интернационален пък се опитвам да сложа китайски?

15. fugazi

Регистриран:
    22 Декември 2013
    Съобщения:
    620
    Харесвания:
    120
    Не, вероятно е грешка при тегленето. bat файловете са за Уйндоус, трябва да има едни други които не са .бат а нямат изобщо разширение, за Линукс стават и трябва и за мак да стават.
    Имаше една тема във форума за Ми4 и флашване под мак пробваха, Филип Петев беше писал как трябва да стане, потърси я.

Последно редактирано: 1 Ноември 2015
  16. мирослав александров

Регистриран:
    26 Март 2015
    Съобщения:
    26
    Харесвания:
    0
    Незнам, ама вече 4-ти път го тегля рековъри рома и всеки път все грешка казва! "The Update file is corrupted " Не знам защо така! Аз го прехвърлям от лаптопа на OTG и после в телефона. Да не би по пъте да се получава проблем! Питам понеже не ми се иска да си трия телефона, нали казахте че ако сложа фастбут рома че се форматира телефона? Преди това бях с ЛГ Г3- всичко ставаше бързо и лесно, а тука баси...!

17. fugazi

Регистриран:
    22 Декември 2013
    Съобщения:
    620
    Харесвания:
    120
    Сверявай мд5 сумата като го местиш да не би да се променя. От друга страна, оъ файловия мениджър на МИУИ можеш да си пуснеш фтп сървър и да влезеш от компютъра в него и така да го прехвърлиш. Най-лесно е да го изтеглиш направо от телефона, не зная защо такива гимнастики се налагат. И още нещо, ако си в момента със стоков ром, то ще ти дойде ОТА ъпдейт, не вярвам да се наложи да чакаш дълго. При мен, няколко дни след анонса на стабилния В7 си ми дойде ъпдейта и го сложих (с Ми3 съм).

18. мирослав александров

Регистриран:
    26 Март 2015
    Съобщения:
    26
    Харесвания:
    0
    мисле че рома не е стоков, но е стабилен 6.6.3.0 мултиезиков, значи трябва да е Глобал! Но още нямам ОТА
    А рома го теглих и през телефона ,но като започне ъпдейта стига до 55-60 % и казва че не го кефи ! Не мога да разбера къде му е проблема? Ако му сменя рековърито дали ще се оправи този проблем! И друго, ако си сменя рековърито означава ли че трябва да го рутвам или не?

19. мирослав александров

Регистриран:
    26 Март 2015
    Съобщения:
    26
    Харесвания:
    0
    Благодаря за помоща на всички, успях най- накрая да го иннсталирам през фастбуут и с Моя си МАК! Сега съм със Миуи 7, китайски модел, може ли някой да ми каже как да накарам гоогъл магазиан да работи отново? Пробвах с деинсталация и след това го инсталирах наново, но без промяна! Да не би причината да е че рима е китайски?

20. Венцислав Стаменов

Регистриран:
    28 Юли 2014
    Съобщения:
    63
    Харесвания:
    14
    Последно редактирано: 15 Ноември 2015

Сподели