НОВ стабилен Ром за Mi Note /Pro

• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
Здравейте , на 27.10.2015 Miui пуснаха стабилни ромове за mini 7 за Ноте и Ноте Про! Аз имам един проблем, не мога да си инсталирам новия Ром! В момента съм с Миуи 6.6.3.0- стабилен! Опитвам да инсталирам новият стабилен който за Про е само китайски! Моя телефон MI Note Pro казва че този ром не става за него!? Може ли някой да обясни какъв може да е проблемът!?/ Инсталацията я правя през рековърито и нямам руут/

От там си изтегли fastboot rom и го инсталирай през комп.Има и инструкции.
Предполагам,че през рековъри преименува рома на update.zip.
значи първо, ползвам МАК и ми е трудно да свържа телефона с Лаптопа, да не говорим да си инталирам програмата ! Второ, пробвах да преименувам зипа в Update, но пак греда! Мога ли да инсталирам fast boot rom директно от телефона?

anatol06

Модератор
Staff Member
Модератор
MIUIBG-VIP
1 Декември 2013
326
110
43
Бургас
значи първо, ползвам МАК и ми е трудно да свържа телефона с Лаптопа, да не говорим да си инталирам програмата ! Второ, пробвах да преименувам зипа в Update, но пак греда! Мога ли да инсталирам fast boot rom директно от телефона?
Не може да използуваш fastboot без компютър.

Както е писал колегата по-горе изтегли си fastboot rom и го инсталирай през компютър.[/QUOTEю

Приятел, ти прочете ли че съм с MAC- Apple? използвам Mac Book Pro- лаптоп! Знаеш ли начин да инсталирам рома от моя лаптоп в телефона-който е аднроид? Ако знаеш ще съм много благодарен да го споделиш!

Аз използвам twrp.Чрез това рековъри може да пробваш,но пак ти трябва комп.Изобщо за модифицирано рековъри ти трябва комп.за инстал.Помоли някой с windows комп.да си инсталираш рековъри от по- горната тема.Общо взето става бързо.

fugazi

Потребител
MIUIBG-VIP
22 Декември 2013
606
119
43
39
Ако си изтеглил фасбут рома, разархивирай го и и виж какво има в него. Би трябвало да има скрипт за инсталиране (изпълним файл) който се пуска от терминал и трябва и на мак-а да захапе, НО се приготви да изгубиш всичко от телефона.
Edit: Или теглиш ром за рекавъри и през рекавърито флашваш, но може да не се получи ако си бил с дев версията, понеже може в новите версии да има разлики, които през рекавъри не можешмда преодолееш.

Последно редактирано:
Последно редактирано:
Ако си изтеглил фасбут рома, разархивирай го и и виж какво има в него. Би трябвало да има скрипт за инсталиране (изпълним файл) който се пуска от терминал и трябва и на мак-а да захапе, НО се приготви да изгубиш всичко от телефона.
Edit: Или теглиш ром за рекавъри и през рекавърито флашваш, но може да не се получи ако си бил с дев версията, понеже може в новите версии да има разлики, които през рекавъри не можешмда преодолееш.
Най -странното е че съм с стабилен ром 6.6.3.0 international or Global! А китайския не иска да се инсталира, да не би да е проблема че съм с интернационален пък се опитвам да сложа китайски?

fugazi

Потребител
MIUIBG-VIP
22 Декември 2013
606
119
43
39
Не, вероятно е грешка при тегленето. bat файловете са за Уйндоус, трябва да има едни други които не са .бат а нямат изобщо разширение, за Линукс стават и трябва и за мак да стават.
Имаше една тема във форума за Ми4 и флашване под мак пробваха, Филип Петев беше писал как трябва да стане, потърси я.

Последно редактирано:
Незнам, ама вече 4-ти път го тегля рековъри рома и всеки път все грешка казва! "The Update file is corrupted " Не знам защо така! Аз го прехвърлям от лаптопа на OTG и после в телефона. Да не би по пъте да се получава проблем! Питам понеже не ми се иска да си трия телефона, нали казахте че ако сложа фастбут рома че се форматира телефона? Преди това бях с ЛГ Г3- всичко ставаше бързо и лесно, а тука баси...!

fugazi

Потребител
MIUIBG-VIP
22 Декември 2013
606
119
43
39
Сверявай мд5 сумата като го местиш да не би да се променя. От друга страна, оъ файловия мениджър на МИУИ можеш да си пуснеш фтп сървър и да влезеш от компютъра в него и така да го прехвърлиш. Най-лесно е да го изтеглиш направо от телефона, не зная защо такива гимнастики се налагат. И още нещо, ако си в момента със стоков ром, то ще ти дойде ОТА ъпдейт, не вярвам да се наложи да чакаш дълго. При мен, няколко дни след анонса на стабилния В7 си ми дойде ъпдейта и го сложих (с Ми3 съм).

мисле че рома не е стоков, но е стабилен 6.6.3.0 мултиезиков, значи трябва да е Глобал! Но още нямам ОТА
А рома го теглих и през телефона ,но като започне ъпдейта стига до 55-60 % и казва че не го кефи ! Не мога да разбера къде му е проблема? Ако му сменя рековърито дали ще се оправи този проблем! И друго, ако си сменя рековърито означава ли че трябва да го рутвам или не?

Благодаря за помоща на всички, успях най- накрая да го иннсталирам през фастбуут и с Моя си МАК! Сега съм със Миуи 7, китайски модел, може ли някой да ми каже как да накарам гоогъл магазиан да работи отново? Пробвах с деинсталация и след това го инсталирах наново, но без промяна! Да не би причината да е че рима е китайски?

28 Юли 2014
63
12
8
София
Последно редактирано:
Top Bottom