MIUI ROM 5.10.15/16

• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
Status
Затворена за нови отговори.

vlado

Потребител
12 Декември 2013
97
0
16
54
От няколко ъпдейта насам и при мене се получава същото нещо - най вече с автоматичните ъпдейти на програмите за време който ползвам. Например с програмата Transparent weather clock. Widget-a и е настрроен да прави ъпдейт през 15 минути. Понякога работи и се ъпдейтва нолмално. Но като реши да спре да се ъпдейтва край - натискам бутона на Widget-a за ъпдейт на времето - изписва ми, че няма мрежа (и то след всеки опит и 20 пъти да пробвам все тая) - и WiFi и данни не ги изключвам никога. Ако вляза в програмата Transparent weather clock и натисна бутона обновяване - ъпдейта на времето протича нормално още след първото натискане - извършва се обновяване - Widget-a също заработва нормално - за 5-6 часа се ъпдейтва нормално през зададените му 15 минути след което ъпдейтите отново спират съсвем произволно и без видима причина.
Изпробвах и други програми за време - Accuweather, Palmary Weather - държат се по същия начин - като влезеш в програмата прогнозата за времето се ъпдейтва в реално време, но изкараш ли Widget - той работи няколко часа нормално след което автоъпдейтите на времето спират и показва, че последния ъпдейт на времето е от преди 8 часа например.
Периодично се появяват проблеми и с Viber - не винаги телефона се "събужда" от получено съобщение - и странното е че няма никаква закономерност в това му проявление. Ако сега се "събуди"... след половин час може да не се "събуди", но може и да се "събуди" от получено съобщение... просто липсва всякаква логика или зависимост..
Доста често и при влизане в Google Play изписва, че липсва мрежа.
И всичко това се случва независимо къде се намирам и към коя мрежа съм свързан.
Правих и пълен wipe и инсталиране на предния ъпдейт 5.10.8, след което и инсталиране отново на всички програми - нищо не се промени. Нищо не се промени (подобри) и след този ъпдейт 5.10.17
Като чета това, че и други потребители имат подобни проблеми започвам да си мисля, че става въпрос за някакъв глобален проблем при работа с мрежата (независимо каква е - WiFi или мобилна) на самата OS
Телефона е Xiaomi Redmi Note 4G
И при мен е така с времето още от предния ъпдейт-Ми 3

Dzhevelekov

Администратор
Staff Member
Администратор
2 Септември 2015
548
80
28
36
Аз обаче немога да го ъпдейтна през mi recovery както и чрез пакета,някой с нещо подобно?До сега си ъпдейтваше нормално,ще опитам с TWRP

martomarinov

Потребител
27 Февруари 2014
18
1
3
34
След актуализацията от миналата седмица, TWRP се замени от стоковото рекавъри и сега не иска да флашне 5.10.22 . Пробвам да флашна TWRP през ъпдейтър приложението , но когато ми рестартира телефона почва да инсталира, стига до някъде и дава грешка. Не можах да флашна TWRP и през fastboot. Някакви предложения?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Dzhevelekov

Администратор
Staff Member
Администратор
2 Септември 2015
548
80
28
36
След актуализацията от миналата седмица, TWRP се замени от стоковото рекавъри и сега не иска да флашне 5.10.22 . Пробвам да флашна TWRP през ъпдейтър приложението , но когато ми рестартира телефона почва да инсталира, стига до някъде и дава грешка. Не можах да флашна TWRP и през fastboot. Някакви предложения?

en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=156838&highlight=Twrp%2Bredmi%2Bnote%2B2
Преди час го направих и се получи ъпдейта,след инсталация му дадох да ребутне в бързината и после си чаках около 15 мин да зареди :) но всичко е наред

peterkk

Потребител
30 Януари 2014
35
5
8
61
При мен с 5.10.15 не работеше OneDrive. Сега изтеглих 5.10.22 и в момента го инсталирам. Ще пиша по късно за резултата.

Peter Trifonov

Потребител
MIUIBG-VIP
2 Септември 2014
232
36
28
Sofia, Bulgaria
www.last.fm

Слоци си Flashify от маркета и оттам флашни TWRP

Sent from my MI 4W

Criss

Потребител
28 Август 2014
89
8
18
47
И при мен е така с времето още от предния ъпдейт-Ми 3
Вчера вечерта направих по един Backup на три програми за времето (споманал съм ги в по преден пост). След което тези Backup-и възстанових на смартфон Samsung Galaxy A5 и на таблет Samsung Galaxy Tab 10,5. И програмите и Widget-ите работят перфектно на тях. Всичките телефони са свързани към една и съща Wifi мрежа и към една и съща мобилна мрежа (MTel). Обаче проблемите на Xiaomi Redmi Note 4G с widget-ите(обновяването и през Wifi и през мобилна мрежа спира след определен период от време) на тези програми продължават. Всичко свързано с автоматично стартиране, разрешения, спиране на кеш-клинера за тези програми съм го проверил сто пъти но проблемите продължават. Същото е и след днешния ъпдейт 5.10.22

Харесвания: dude
Status
Затворена за нови отговори.
Top Bottom