MIUI ROM 5.10.15/16

• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
Status
Затворена за нови отговори.

anatol06

Модератор
Staff Member
Модератор
MIUIBG-VIP
1 Декември 2013
326
110
43
Бургас
По-горе беше писано, че настройки на оптимизация не работи ,когато е на български език. Ако телефона ти е на английски работи.

papu4ara

Потребител
MIUIBG-VIP
5 Септември 2015
37
5
8
38
Колеги, само аз ли пак имам проблеми с вайбър....
Viber-ът ми се оправи с тази версия. Сега пък имам проблем с Messenger-a, постоянно изписва connected..и съобщенията идват със закъснение.

Valio

Потребител
4 Юли 2015
33
4
8
41
Пазарджик
Здравейте, имам нужда от помощ, в момента съм с MIUI 7 5.10.16 / Beta, но имам само Китайски и Английски език, искам да инсталирам и на Български, но постоянно ми фава грешка, опитах чрез Flashify, но като го стартирам първо ми изписва че нямам руут, а като продължа се появява само черен екран и няма прогрес, а по стандартния начин чрез ръчно задаване на избор на инталациония пакет зачочва да зарежда и докато минат няколко секунди изписва : install update. Zip failed ! Update zip signature certification failed. И ме првхвърля в Mi-Recovary 2.0.1 режим. Също така и как да инсталирам Гугал пакета, благодаря на всички отзовали се.

freako

Потребител
17 Ноември 2014
148
8
18
39
Vidin
freakobg.blogspot.com
Не знам дали е от ъпдейта или от разните блокери за реклами дето пробвах вчера, но от няколкото форума в Tapatalk се отваря само 1, а другите дават грешка в мрежата. Същото е и с приложението за време - няма мрежа. Май HOST файла ми се е омазал. Кажете как да го възстановя.
EDIT. То па взе че се оправи след рестарт в рекавъри и после рестарт в нормален режим. Странно.

Последно редактирано:

Criss

Потребител
28 Август 2014
89
8
18
49
От няколко ъпдейта насам и при мене се получава същото нещо - най вече с автоматичните ъпдейти на програмите за време който ползвам. Например с програмата Transparent weather clock. Widget-a и е настрроен да прави ъпдейт през 15 минути. Понякога работи и се ъпдейтва нолмално. Но като реши да спре да се ъпдейтва край - натискам бутона на Widget-a за ъпдейт на времето - изписва ми, че няма мрежа (и то след всеки опит и 20 пъти да пробвам все тая) - и WiFi и данни не ги изключвам никога. Ако вляза в програмата Transparent weather clock и натисна бутона обновяване - ъпдейта на времето протича нормално още след първото натискане - извършва се обновяване - Widget-a също заработва нормално - за 5-6 часа се ъпдейтва нормално през зададените му 15 минути след което ъпдейтите отново спират съсвем произволно и без видима причина.
Изпробвах и други програми за време - Accuweather, Palmary Weather - държат се по същия начин - като влезеш в програмата прогнозата за времето се ъпдейтва в реално време, но изкараш ли Widget - той работи няколко часа нормално след което автоъпдейтите на времето спират и показва, че последния ъпдейт на времето е от преди 8 часа например.
Периодично се появяват проблеми и с Viber - не винаги телефона се "събужда" от получено съобщение - и странното е че няма никаква закономерност в това му проявление. Ако сега се "събуди"... след половин час може да не се "събуди", но може и да се "събуди" от получено съобщение... просто липсва всякаква логика или зависимост..
Доста често и при влизане в Google Play изписва, че липсва мрежа.
И всичко това се случва независимо къде се намирам и към коя мрежа съм свързан.
Правих и пълен wipe и инсталиране на предния ъпдейт 5.10.8, след което и инсталиране отново на всички програми - нищо не се промени. Нищо не се промени (подобри) и след този ъпдейт 5.10.17
Като чета това, че и други потребители имат подобни проблеми започвам да си мисля, че става въпрос за някакъв глобален проблем при работа с мрежата (независимо каква е - WiFi или мобилна) на самата OS
Телефона е Xiaomi Redmi Note 4G

Последно редактирано:
Харесвания: vlado
V

VipKokata

Гости
Инсталирах fastboot rom на xiaomi redmi note 2 - hermes_images_V6.7.11.0.LHMCNCH_20150826.0000.7_5.0_cn - копирах на картата с памет този ъпдейт и давам през ъпдейтър приложението да се инсталира. Телефона се рестартира и ми изкарва грешка, че не може да ъпдейтне.

Инсталирах fastboot rom на xiaomi redmi note 2 - hermes_images_V6.7.11.0.LHMCNCH_20150826.0000.7_5.0_cn - копирах на картата с памет този ъпдейт и давам през ъпдейтър приложението да се инсталира. Телефона се рестартира и ми изкарва грешка, че не може да ъпдейтне.
Пробвай през рековъри.

Criss

Потребител
28 Август 2014
89
8
18
49
Не знам дали е от ъпдейта или от разните блокери за реклами дето пробвах вчера, но от няколкото форума в Tapatalk се отваря само 1, а другите дават грешка в мрежата. Същото е и с приложението за време - няма мрежа. Май HOST файла ми се е омазал. Кажете как да го възстановя.
EDIT. То па взе че се оправи след рестарт в рекавъри и после рестарт в нормален режим. Странно.
Колега аз ползвам единствено AdAway (за спиране на рекламите) изтеглен от xdadevelopers.com. Работи перфектно. Но блокира и някои полезни сайтове. За целта има т.н. бял списък - задаваш списък със сайтовете които не трябва да блокира и няма да имаш проблем. Също така, ако искаш можеш да спреш работата на AdAway с което се възстановява оригиналния HOST файл на системата.
Във връзка с написаното в предния ми пост - имах съмнения, че може би тази програма е причината за "нередовното" събуждане на телефона от Viber съобщенията или пък за това, че след няколкочасова нормална работа на Widget-ите на програми за прогноза на времето тези Widge-ти спираха да се ъпдейтват, но се оказа че не е така.
Правих и пълен wipe и инсталиране на предния ъпдейт 5.10.8, след което и инсталиране отново на всички програми (без да инсталирам AdAway)- нищо не се промени. Нищо не се промени (подобри) и след този ъпдейт 5.10.17
Без да имам инсталиран AdAway или каквато и да била блокираща реклами програма проблемите описани в предния ми пост продължават да съществуват.

V

vipkokata1

Гости
Как да видя информацията на хардуера на телефона ? *#*#6484#*#* не работи, също и кликването по вврсията на ядрото.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Status
Затворена за нови отговори.
Top Bottom