RedMi Note 2 (Xelio X10) - Информация и снимки

Дискусия в 'RedMi Note 2 (Xelio X10)' започната от admin, 14 Август 2015.

1. admin

admin Администратор Staff Member Администратор Модератор MIUIBG-VIP

Регистриран:
    27 Септември 2013
    Съобщения:
    1,546
    Харесвания:
    1,339
    Mi представи своя нов телефон - Redmi Note 2 . Развълнувани ли сте? [​IMG] Нека да огледаме заедно новия модел.

Redmi Note 2 има процесор MTK Helio X10, осем ядрен 64-bit, и A53 CPU архитектура. Също така 2GB RAM, 16GB/32GB вградена памет и 3060mAh сменяема батерия. Поддържа quick charge, и двете версии са с две сим карти TDD & FDD 4G. И най-важното идва със MIUI 7 базиран на Android 5.0!

Размерите на Redmi Note 2 са 152mm X 76mm X 8.25mm. Тежи само 160g. Един от главните фактори е екрана на телефона той е: 5.5'' Full HD с резолюция 1920 X 1080. [​IMG] Redmi Note 2 Интересна функция на новия екран е нощния режим за потребителите които играя вечер игри или четът книги на телефона си. Минималната подсветка в този режим може да е 1 cd/m2.

Нека поговорим за камерата :) Redmi Note 2 има 13MP Samsung/OV задна камера с функцията Phase Detection Autofocus, скороста на фокусиране е 0.1s, и има 5-лещи със f/2.2 aperture. Предната камера е 5MP и е пройзведена от OmniVision, и има очакваната функция Beauty :).

Телефона идва с граден инфраред с който може да контролирате всички ваши устройства в къщи с граденото приложение в MIUI V7.

А сега малко снимки на новия телефон.[​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]

Това е новия Redmi Note 2. Какво мислите за него? Покрива ли вашите очаквания? [​IMG]

Ivan_ Ivanov и felix6 харесват това.
  2. felix6

felix6 Потребител

Регистриран:
    23 Декември 2013
    Съобщения:
    91
    Харесвания:
    10
    Като цяло ми харесва а и ако цената е тази,и е достъпен и в Европа на тази цена може да се каже че е добре.Можеше да е с по-голям дисплей но както се казва за тази цена толкоз.;)

3. Ivan_ Ivanov

Ivan_ Ivanov Потребител

Регистриран:
    8 Юни 2014
    Съобщения:
    12
    Харесвания:
    0
    една снимчица от китаи [​IMG]

4. viachy

viachy Потребител

Регистриран:
    9 Декември 2013
    Съобщения:
    80
    Харесвания:
    13
    мисля да ъпгрейдна от Redmi 1 с този, но не мога да разбера има ли смисъл да поръчвам LTE версията. Може ли съвет? Мерси

Connectivity Cellular and wirelessSupports4G(FDD LTE) 3G(WCDMA) and 2G(GSM) networks
    2GGSM: 900/1800/1900MHz
    3G/4GWCDMA: 850/900/1900/2100MHz FDD LTE:B3:1800/B1:2100/B7:2600MHz TD LTE:B38:2600/B39:1900/B40:2300/B41:2500MHz

5. fugazi

fugazi Потребител MIUIBG-VIP

Регистриран:
    22 Декември 2013
    Съобщения:
    620
    Харесвания:
    120
    Така наречената гсм версия работи само с китайско 3Г, така че, определено търсиш FDD версията.

Xiaomi Redmi Note 2 - Обсуждение - 4PDA

По поводу частот:
    GSM(Mobile Edition) версия (for mobile 4G network) - без поддержки европейских сетей 3G, 4G:
    2G сеть GSM (B2: 1900 / B3: 1800 / B8: 900)
    3G сеть TD-SCDMA (B34: 2000 / B39: 1900)
    4G сеть TDD-LTE (B38: 2600 / B39: 1900 / B40:2300 / B41: 2555-2655MHz)

FDD(Standart и Prime) версия (full support Mobile, China Unicom 4G network):
    2G сеть GSM (B2: 1900 / B3: 1800 / B8: 900)
    3G сеть TD-SCDMA (B34: 2000 / B39: 1900), WCDMA (B1: 2100 / B2: 1900 / B5: 850 / B8: 900)
    4G сеть TDD-LTE (B38: 2600 / B39: 1900 / B40:2300 / B41: 2555-2655MHz), FDD-LTE (B1: 2100 / B3: 1800 / B7: 2600)

Последно редактирано: 24 Август 2015
    viachy и Clapping Monkey харесват това.
  6. masterping

masterping Администратор Staff Member Администратор NEWS TEAM MIUIBG-VIP

Регистриран:
    26 Януари 2014
    Съобщения:
    1,261
    Харесвания:
    637
  7. zorvalth

zorvalth Потребител

Регистриран:
    28 Ноември 2013
    Съобщения:
    522
    Харесвания:
    205
    Аз си заръчах, към края на тая седмица или края на следващата ще мога да постна реални снимки, дано да е на усещане като ми4и който много ми допада като изключим че мие дребен.

8. fugazi

fugazi Потребител MIUIBG-VIP

Регистриран:
    22 Декември 2013
    Съобщения:
    620
    Харесвания:
    120
    Тоя Ми 4и го плюят всички които не са го пипали, но ми прави впечатление, по ревюта, че повечето го предпочитат пред чистия Ми 4 (тези които са ползвали и двата). Аз мислих да го поръчвам но на 16 няма да се събера, после излезе уж 32 (не го видях в продажба) но пък и 5 инча ми малее. А този е супер на хартия, че и сд карта, единствено се притеснявам да не е като Редми Ноут 1, много евтин се усещаше като го ползваш, вероятно резолюцията му допринасяше най-много за кофти експириънса. Още се чудя дали да поръчвам, или направо Ми Ноут про

9. zorvalth

zorvalth Потребител

Регистриран:
    28 Ноември 2013
    Съобщения:
    522
    Харесвания:
    205
    С ноут про като телфона с най малко продажби си гранатираш последен да получаваш новите версии, примерно миуи 7 съм сигурен че ноте про ще го види последен.

10. smartphonefan

smartphonefan Потребител

Регистриран:
    28 Август 2015
    Съобщения:
    2
    Харесвания:
    0
    Здравейте,

Досега не съм имал Шиаоми телефон, но си харесах този RedMi Note 2 заради добрите характеристики, цена и че има две сим карти и махаща се батерия, така че мисля да си го купя. Само се чудя дали има проблеми с дисплейте на Шиаоми като никой не е Горила?
    Освен това дали е по-добре да се поръча от Китай или от тук:
    http://www.****.bg/телефони/Xiaomi-Redmi-Note-2
    Дават го 429 лева с 2 години гаранция в България, макар че не е наличен така че ще трябва пак да се чака доставка от Китай. Някой пазарувал ли е от този български сайт?

11. eomer

eomer Потребител

Регистриран:
    31 Август 2015
    Съобщения:
    3
    Харесвания:
    1
    Един колега пазарува от тях, като цяло точни се оказаха. Аз си взех този телефон - за информация - пристига с MIUI 6. Ако искате MIUI 7 - трябва да се флашне Developer Beta MIUI 7 ROM, и допълнително да се инсталират GoogleSync адаптерите за контактите и календара. Иначе за сега се държи добре.

12. felix6

felix6 Потребител

Регистриран:
    23 Декември 2013
    Съобщения:
    91
    Харесвания:
    10
    Колега изпрати ми на лично този сайт благодаря предварително.;)

13. martomarinov

martomarinov Потребител

Регистриран:
    27 Февруари 2014
    Съобщения:
    18
    Харесвания:
    1
    Телефона работи безупречно! Китаеца ми го беше омазал с някакъв кофти ром, но последва веднага флашване на TWRP и девелопър версията на miui 7, сега вече е много добре! Ако изключим пластмасата, бързината с която работи е все едно на флагман! Звука е доста добър, батерията също. Засега съм много много доволен от покупката си :)

smutenbg харесва това.
  14. smutenbg

smutenbg Потребител

Регистриран:
    6 Август 2014
    Съобщения:
    91
    Харесвания:
    10
    От къде го купи?Моля,пусни ми на лично сайта:)

Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk

15. smartphonefan

smartphonefan Потребител

Регистриран:
    28 Август 2015
    Съобщения:
    2
    Харесвания:
    0
    Може ли и на мен на лично сайта...

16. Rumo

Rumo Потребител MIUIBG-VIP

Регистриран:
    1 Август 2014
    Съобщения:
    146
    Харесвания:
    52
    Аз поръчах 2 бр и вчера пристигнаха. Много внимателно ги огледах и с голямо учудване забелязах, че имат разлика в цветопредаването. С едни и същи настройки на единият дисплея направо сивее, като амолед, докато другият който оставих за себе си е доста по- бял.
    Дойдеха с този ром, с който са показани по-горе 6.6.7.0 стабилен. Имат бг език, но и 2-та дават едни същи съобщения за вируси след откл. на телефона.
    Мисля, че е от гугъл приложението, щото от неговото си - "сигурност" не дава нищо такова.
    Друго- след отключване на единият дисплеят му за 2-3 секунди оставаше замръзнал - нищо не отговаря, нито скрол, нито активност при натискане на иконите
    Форматирах го и като че ли и 2-та проблема изчезнаха, или все още не са се проявили.
    В момента свалям последният дев ром - 5.8.27 та ми интересно, дали ще мога да го флашна през ъпдейт приложението или през ми рековърито безпроблемно?

Edit: 2 ч по-късно при опит да кача сваленият архив с рома се оказа, че не мога да го кача в телефона!
    Връзката между пц-то и компа се разкача след няколко секунди и нищо по-голямо от снимка не може да се премести в която и да е посока. Това на win 7. Мислех, че има проблем с вътрешната памет на шиаомито, но от нета тегли файлове, записва ги и след това ги чете.
    Свалих и Mi pc suite и с него същата работа - вързва тела, вижда че има файлове и като му дам да ги отваря ги дава като повредени и повеч не ги и вижда.
    Сега свалям рома директно от телефона, но цялата работа с префлаша почва да ми се вижда доста рискована, ако не се прочете целият архив...

Последно редактирано: 1 Септември 2015
  17. Rumo

Rumo Потребител MIUIBG-VIP

Регистриран:
    1 Август 2014
    Съобщения:
    146
    Харесвания:
    52
    Айде последен едит, че стана много.. флашнах със сваленият директно в телефона ром - 5.8.27 миуи 7 и всичко си дойде на мястото
    Телефонът се кънектва яко с пц-то и се местят файлове с всякаква големина "наляво и надясно"

fugazi харесва това.
  18. aXANDER

aXANDER Потребител

Регистриран:
    12 Юни 2014
    Съобщения:
    169
    Харесвания:
    41
    И моя пристигна.Rumo качи го някаде архива да мога да го изтегля и аз тука го пропускат този модел, а в en.miui не мога да го сваля явно има някакъв проблем със сървара иначе качих 5.9.1 но китайско английската версия.

19. felix6

felix6 Потребител

Регистриран:
    23 Декември 2013
    Съобщения:
    91
    Харесвания:
    10
    Колеги споделете от къде го купихте и на каква цена и поне на лично ,защо го видях само пре ордер идали е про версията.:(

20. irokezi

irokezi Потребител

Регистриран:
    2 Септември 2015
    Съобщения:
    1
    Харесвания:
    0
    Може ли да ми изпратите на лично сайта от където си поръчвате телефона...

Сподели