MI Note Pro проблем след OTA

Дискусия в 'Mi Note / Mi Note Pro / Mi Note 2' започната от Jögo Damov, 18 Юли 2015.

1. Jögo Damov

Jögo Damov Потребител

Регистриран:
    11 Декември 2013
    Съобщения:
    234
    Харесвания:
    98
    Нямам думи, честно. Събуждам се и си включвам телефона, Ми Ноут Про, иска ми да инсталира новия ъпдейт, натискам ребуут и оттогава насам имам само Ми лого и нищо повече, вече от 5 часа? Какво точно се случва??? Нямам достъп до уиндоус, а до Мак компютър. Дори не се сещам как да си подкарам на рековъри телефона. Все ми зарежда тъпият фаст буут, който не се свързва с Мак компютъра ми. Идеи някакви? :mad::eek:

2. masterping

masterping Администратор Staff Member Администратор NEWS TEAM MIUIBG-VIP

Регистриран:
    26 Януари 2014
    Съобщения:
    1,265
    Харесвания:
    640
    Това е странно,с какъв ром се случи ?За рекавърито задръж едновременно бутона за изкл. и този за увеличаване на звука.

3. Jögo Damov

Jögo Damov Потребител

Регистриран:
    11 Декември 2013
    Съобщения:
    234
    Харесвания:
    98
    На дев ром съм със седмичен ъпдейт. Досега не съм имал почти никакви проблеми с ъпдейтването. Нямам идея какво се случи, но съм потресен.

Говорейки за Хонгми, в момента пиша от него и успешно си го ъпгрейтнах на Миуи 6 със седмичен ъпдейт. Противно на очакванията ми, Хонгмито ми е герой икаквото и да му се случв винаги тръгва. Не мога да кажа същото за Ноут Про, което е много разочароващо.

Последно редактирано: 18 Юли 2015
  4. masterping

Регистриран:
    26 Януари 2014
    Съобщения:
    1,265
    Харесвания:
    640
    Ктитайския или мулти рома?

5. Jögo Damov

Jögo Damov Потребител

Регистриран:
    11 Декември 2013
    Съобщения:
    234
    Харесвания:
    98
    Става дума за дев рома от този линк http://en.miui.com/download-273.html

Всички от форума казват, че лео дев рома е мулти езиков, но аз така и не видях други езици освен китайски и английски, което ми говори, че най вероятно е китайски дев ром. Така и не разбрах откъде да си сваля мулти. Ако това отговаря на въпроса ти

6. masterping

Регистриран:
    26 Януари 2014
    Съобщения:
    1,265
    Харесвания:
    640
    Това към което си дал линк е китайския дев не е мулти ром.Мулти рома го има в шапката в спойлера,но за да бъде сложен трябва първо да се инсталира къстъм Mi recovery(понеже мулти ромовете за MI Note PRO и MI4i са блокирани за стоковото Mi recovery) като това може да стане чрез флашифай който има нужда от руут права(всичко необходимо го има в шапката),след което може да бъде инсталиран мулти рома.

papu4ara харесва това.
  7. Jögo Damov

Jögo Damov Потребител

Регистриран:
    11 Декември 2013
    Съобщения:
    234
    Харесвания:
    98
    Цялата драма е как да ги кача рековърито и мултиезиковия на неработещия ми телефон, другото го схванах

Последно редактирано: 18 Юли 2015
  8. masterping

Регистриран:
    26 Януари 2014
    Съобщения:
    1,265
    Харесвания:
    640
    Пробва ли се да правиш нещо през рекавърито wipe & reset?Друго което може да ти помогне е инсталация на фастбуут ром през MiFlash като ползваш скрипт(flash all bat) първо да го съживиш,пък после му мисли.

9. Jögo Damov

Jögo Damov Потребител

Регистриран:
    11 Декември 2013
    Съобщения:
    234
    Харесвания:
    98
    Аз пак да уточня, явно си пропуснал да прочетеш, че когато про вам с shut down + volume down бутоните, излиза ми само фастбуут. Не зна как се рънва flash all bat скрипт от Мак машина, нямам уиндоус вкъщи.

10. masterping

Регистриран:
    26 Януари 2014
    Съобщения:
    1,265
    Харесвания:
    640
    Аз ползвам windows 7 ако се добереш до такъв пробвай инсталация през Mi Flash,относно рекавърито не съм ти писал shut down + volume down, тази комбинация вкарва устройството в fastboot,а:
    За рекавърито wipe & reset може да прочетеш това http://miui.bg/community/threads/1373/
    За Fastboot инсталация под windows това (3-та точка) http://miui.bg/community/threads/1473/

11. Jögo Damov

Jögo Damov Потребител

Регистриран:
    11 Декември 2013
    Съобщения:
    234
    Харесвания:
    98
    Мога да стигна до сегашното рековъри, свалих си мулти рома и рековъри, сега остава някак да ги флашна само

12. Филип Петев

Филип Петев Модератор Staff Member Модератор MIUIBG-VIP

Регистриран:
    5 Декември 2013
    Съобщения:
    578
    Харесвания:
    232
    Ако си обърнал внимание, в архива освен bat файловете има и няколко други файла със същите имена, но без разширения (или с .sh). Това са шел скриптове за изпълнение под Linux и OSX. Изпълнението им обаче изисква Android SDK за OSX от сайта на Google. Когато го свалиш и разархивираш, вътре в папка sdk трябва да има папка platform-tools. Копираш съдържанието на platform-tools в папката със скриптовете/bat файловете, отваряш терминала на OSX и изпълняваш flash-all/flash-all. sh. Драйвери за самия телефон под OSX не ти трябват, системата познава телефона автоматично във fastboot режим.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

13. Jögo Damov

Jögo Damov Потребител

Регистриран:
    11 Декември 2013
    Съобщения:
    234
    Харесвания:
    98
    Ще пробвам и ще видя докъде ще го докарам. Благодарско за съветите

14. fugazi

fugazi Потребител MIUIBG-VIP

Регистриран:
    22 Декември 2013
    Съобщения:
    620
    Харесвания:
    120
    офтопик: Абе на мен под Убунту 15.04 не ми познава Мейзу МХ4, което е ... доста странно.

15. Jögo Damov

Jögo Damov Потребител

Регистриран:
    11 Декември 2013
    Съобщения:
    234
    Харесвания:
    98
    Fugazi, като си отвориш диск партитишъна засича ли ти го там? Ако да, пробвай да маунтваш или ънмаунтнеш оттам.

16. fugazi

Регистриран:
    22 Декември 2013
    Съобщения:
    620
    Харесвания:
    120
    Съдържанието на картата се вижда, ама адб не го намира и до там.
    А по твоя въпрос, внимавай каква ще я съчиниш, писаха ти, че мултирома работи само с къстъм рекавъри, да не пробваш да го флашнеш през обикновеното.
    Мен ако питаш, слагай стабилния ром и отсвири седмичните, гледам няма глобал, за това слагай китайския http://en.miui.com/download-273.html
    Може и да не рутваш, слагаш си гугъл сървисите от онова тяхното приложение http://en.miui.com/thread-3998-1-1.html много пъти съм чувал, че вече не работило и винаги съм успявал с него, вероятно след като инсталираш от него сървисите ще почнат да крашват, намери и изтегли някой нов плейстор апк, инсталирай го, после като инсталираш (примерно гмаил) ще ти поиска да обнови и фреймурка, обновявай и ще заработи.

17. Филип Петев

Регистриран:
    5 Декември 2013
    Съобщения:
    578
    Харесвания:
    232
    Какво значи "не го познава"? Какво ти връща командата "fastboot devices"?

18. fugazi

Регистриран:
    22 Декември 2013
    Съобщения:
    620
    Харесвания:
    120
    Не помня точно, нещо от рода на няма оркрити устройства, то и lsusb връща само айдито на телефона, без уточнение телефон ли е марка и т. н.

19. Филип Петев

Регистриран:
    5 Декември 2013
    Съобщения:
    578
    Харесвания:
    232
    Няма такъв момент, fastboot devices връща или ID-тата на откритите устройства, или нищо.

20. fugazi

Регистриран:
    22 Декември 2013
    Съобщения:
    620
    Харесвания:
    120
    Не връща нищо, то и под уйндоус не го вижда, но не съм се занимавал повече, понеже ми трябваше за някаква дреболия и се отказах.

Сподели