MI Note Pro проблем след OTA

• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.

Jögo Damov

Потребител
11 Декември 2013
233
98
43
33
Sofia
miui.bg
Нямам думи, честно. Събуждам се и си включвам телефона, Ми Ноут Про, иска ми да инсталира новия ъпдейт, натискам ребуут и оттогава насам имам само Ми лого и нищо повече, вече от 5 часа? Какво точно се случва??? Нямам достъп до уиндоус, а до Мак компютър. Дори не се сещам как да си подкарам на рековъри телефона. Все ми зарежда тъпият фаст буут, който не се свързва с Мак компютъра ми. Идеи някакви? :mad::eek:

masterping

Администратор
Staff Member
Администратор
NEWS TEAM
MIUIBG-VIP
26 Януари 2014
1,267
616
113
40
Русе
Това е странно,с какъв ром се случи ?За рекавърито задръж едновременно бутона за изкл. и този за увеличаване на звука.

Jögo Damov

Потребител
11 Декември 2013
233
98
43
33
Sofia
miui.bg
На дев ром съм със седмичен ъпдейт. Досега не съм имал почти никакви проблеми с ъпдейтването. Нямам идея какво се случи, но съм потресен.

Говорейки за Хонгми, в момента пиша от него и успешно си го ъпгрейтнах на Миуи 6 със седмичен ъпдейт. Противно на очакванията ми, Хонгмито ми е герой икаквото и да му се случв винаги тръгва. Не мога да кажа същото за Ноут Про, което е много разочароващо.

Последно редактирано:

Jögo Damov

Потребител
11 Декември 2013
233
98
43
33
Sofia
miui.bg
Става дума за дев рома от този линк http://en.miui.com/download-273.html

Всички от форума казват, че лео дев рома е мулти езиков, но аз така и не видях други езици освен китайски и английски, което ми говори, че най вероятно е китайски дев ром. Така и не разбрах откъде да си сваля мулти. Ако това отговаря на въпроса ти

masterping

Администратор
Staff Member
Администратор
NEWS TEAM
MIUIBG-VIP
26 Януари 2014
1,267
616
113
40
Русе
Това към което си дал линк е китайския дев не е мулти ром.Мулти рома го има в шапката в спойлера,но за да бъде сложен трябва първо да се инсталира къстъм Mi recovery(понеже мулти ромовете за MI Note PRO и MI4i са блокирани за стоковото Mi recovery) като това може да стане чрез флашифай който има нужда от руут права(всичко необходимо го има в шапката),след което може да бъде инсталиран мулти рома.

Харесвания: papu4ara

Jögo Damov

Потребител
11 Декември 2013
233
98
43
33
Sofia
miui.bg
Цялата драма е как да ги кача рековърито и мултиезиковия на неработещия ми телефон, другото го схванах

Последно редактирано:

masterping

Администратор
Staff Member
Администратор
NEWS TEAM
MIUIBG-VIP
26 Януари 2014
1,267
616
113
40
Русе
Пробва ли се да правиш нещо през рекавърито wipe & reset?Друго което може да ти помогне е инсталация на фастбуут ром през MiFlash като ползваш скрипт(flash all bat) първо да го съживиш,пък после му мисли.

Jögo Damov

Потребител
11 Декември 2013
233
98
43
33
Sofia
miui.bg
Аз пак да уточня, явно си пропуснал да прочетеш, че когато про вам с shut down + volume down бутоните, излиза ми само фастбуут. Не зна как се рънва flash all bat скрипт от Мак машина, нямам уиндоус вкъщи.

masterping

Администратор
Staff Member
Администратор
NEWS TEAM
MIUIBG-VIP
26 Януари 2014
1,267
616
113
40
Русе
Аз ползвам windows 7 ако се добереш до такъв пробвай инсталация през Mi Flash,относно рекавърито не съм ти писал shut down + volume down, тази комбинация вкарва устройството в fastboot,а:
За рекавърито задръж едновременно бутона за изкл. и този за увеличаване на звука.
За рекавърито wipe & reset може да прочетеш това http://miui.bg/community/threads/1373/
За Fastboot инсталация под windows това (3-та точка) http://miui.bg/community/threads/1473/

Jögo Damov

Потребител
11 Декември 2013
233
98
43
33
Sofia
miui.bg
Мога да стигна до сегашното рековъри, свалих си мулти рома и рековъри, сега остава някак да ги флашна само

Филип Петев

Модератор
Staff Member
Модератор
MIUIBG-VIP
5 Декември 2013
578
223
43
38
Хасково
Аз пак да уточня, явно си пропуснал да прочетеш, че когато про вам с shut down + volume down бутоните, излиза ми само фастбуут. Не зна как се рънва flash all bat скрипт от Мак машина, нямам уиндоус вкъщи.
Ако си обърнал внимание, в архива освен bat файловете има и няколко други файла със същите имена, но без разширения (или с .sh). Това са шел скриптове за изпълнение под Linux и OSX. Изпълнението им обаче изисква Android SDK за OSX от сайта на Google. Когато го свалиш и разархивираш, вътре в папка sdk трябва да има папка platform-tools. Копираш съдържанието на platform-tools в папката със скриптовете/bat файловете, отваряш терминала на OSX и изпълняваш flash-all/flash-all. sh. Драйвери за самия телефон под OSX не ти трябват, системата познава телефона автоматично във fastboot режим.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

fugazi

Потребител
MIUIBG-VIP
22 Декември 2013
606
119
43
39
Ако си обърнал внимание, в архива освен bat файловете има и няколко други файла със същите имена, но без разширения (или с .sh). Това са шел скриптове за изпълнение под Linux и OSX. Изпълнението им обаче изисква Android SDK за OSX от сайта на Google. Когато го свалиш и разархивираш, вътре в папка sdk трябва да има папка platform-tools. Копираш съдържанието на platform-tools в папката със скриптовете/bat файловете, отваряш терминала на OSX и изпълняваш flash-all/flash-all. sh. Драйвери за самия телефон под OSX не ти трябват, системата познава телефона автоматично във fastboot режим.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
офтопик: Абе на мен под Убунту 15.04 не ми познава Мейзу МХ4, което е ... доста странно.

Jögo Damov

Потребител
11 Декември 2013
233
98
43
33
Sofia
miui.bg
Fugazi, като си отвориш диск партитишъна засича ли ти го там? Ако да, пробвай да маунтваш или ънмаунтнеш оттам.

fugazi

Потребител
MIUIBG-VIP
22 Декември 2013
606
119
43
39
Съдържанието на картата се вижда, ама адб не го намира и до там.
А по твоя въпрос, внимавай каква ще я съчиниш, писаха ти, че мултирома работи само с къстъм рекавъри, да не пробваш да го флашнеш през обикновеното.
Мен ако питаш, слагай стабилния ром и отсвири седмичните, гледам няма глобал, за това слагай китайския http://en.miui.com/download-273.html
Може и да не рутваш, слагаш си гугъл сървисите от онова тяхното приложение http://en.miui.com/thread-3998-1-1.html много пъти съм чувал, че вече не работило и винаги съм успявал с него, вероятно след като инсталираш от него сървисите ще почнат да крашват, намери и изтегли някой нов плейстор апк, инсталирай го, после като инсталираш (примерно гмаил) ще ти поиска да обнови и фреймурка, обновявай и ще заработи.

Филип Петев

Модератор
Staff Member
Модератор
MIUIBG-VIP
5 Декември 2013
578
223
43
38
Хасково

fugazi

Потребител
MIUIBG-VIP
22 Декември 2013
606
119
43
39
Не помня точно, нещо от рода на няма оркрити устройства, то и lsusb връща само айдито на телефона, без уточнение телефон ли е марка и т. н.

fugazi

Потребител
MIUIBG-VIP
22 Декември 2013
606
119
43
39
Не връща нищо, то и под уйндоус не го вижда, но не съм се занимавал повече, понеже ми трябваше за някаква дреболия и се отказах.

Top Bottom