Поглед върху функциите Wipe & Reset при MI Recovery 2.0.1

Дискусия в 'Въпроси и Отговори' започната от masterping, 7 Февруари 2015.

1. masterping

masterping Администратор Staff Member Администратор NEWS TEAM MIUIBG-VIP

Регистриран:
    26 Януари 2014
    Съобщения:
    1,265
    Харесвания:
    640
    Правите всичко на собствена отговорност за изтрити данни или повредени телефони не нося вина.Преди да започнете препоръчвам да имате заряд на батерията поне 70%.Важни данни снимки,музика,пакети с ромове,записани пароли е добре да си направите копие на PC-то.За контактите има алтернативни методи чрез различни акаунти както и от самата OS,чрез резервни копия и нулиране->Архивиране->система ,приложения,профили и контакти.
    Така за да влезете в рекавърито има две опции:
    1-приложението актуализация->при miui 6 изчаквате 1-2 сек.да се появи кръгчето с трите точки и тапвате,при miui 5 само тапвате в/у бутона меню и избирате ->рестартирай в режим recovery
    2-чрез комбинация от бутони ,при изключен телефон задържате едновременно бутона вкл/изкл + бутона за увеличаване силата на звука и изчаквате докато не зареди рекавърито.
    Ще ви зареди главното меню,бутоните за усилване и намаляване ползвате за навигиране през менюто ,бутона вкл/изкл за потвърждение.Така избирате английски език след което слизате до меню Wipe & Reset.
    [​IMG][​IMG]
    1 Wipe Cache-След като изберете тази опция ще бъдат изтрити кеширани системни файлове (кеш който се ползва от приложения и някои компоненти на рома).Това не води до изтриване на приложения, изтриване на файлове загуба на акаунти и тн.После ще бъдете върнати в главното меню,избирате reboot ->избирате последната активна система След изпълнението може да се наложи да си добавите тапет на заключен екран ако сте го задавали ръчно(избран то вас).Това е и една от първите стъпки ако мислите ,че има някакъв проблем с рома не работи правилно приложенията дават грешки и тн.
    [​IMG][​IMG][​IMG]
    2 Wipe User Data- Ако изберете тази опция .Тук ще бъдат изтрити потребителски данни ,контакти ,акаунти,сдвоени блутуут устройства,отметки в браузъра ,запомнени wi-fi точки,тапети ,информация в календара и тн.Тази процедура незасяга вътрешната памет снимки в галерията ,музика,направени нови папки в директорията на паметта ,не премахва инсталирани приложения .При тази процедура се изисква първоначално конфигуриране на OS(избор на език и тн).2-ра стъпка при проблем с рома.

3 Wipe SD card При тази опция се възстановяват файловете и папките на вътрешната памет в първоначален вид .След изчистването тук може да имате само 3 папки,ако си отворите файловия мениджър.Други папки които трябват за работа на дадени приложения ще бъдат създавани автоматично (пример камерата след първата създадена снимка ще генерира папката DCIM).Тук обаче не губите инсталираните приложения и акаунтите.Няма първоначално конфигуриране.Операционната система зарежда веднага начален екран.Дървовидна структура на папките във вътрешната памет на снимката долу.
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    4 Wipe All Data Tук избора на тази ф-я изтрива всичко в телефона ,връща го в стоков вид ,папките нужни за приложенията на OS тук ги има,тоест няма да се създават автоматично както при стъпка 3.Ако след първа и втора стъпка продължавате да имате проблеми с OS,правите тази.Структура на папките при този вайп на снимките.
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    Важно да се знае е ,че при това изтриване телефона може да зацикли на 98%,това не означава,че е забил може да отнеме както 2 така и 20 мин.Чакате търпеливо.
    Добавени още снимки.

Последно редактирано: 8 Февруари 2015
    tmladenov, musster3, Филип Петев и 7 други харесват това.
  2. peterbo

peterbo Потребител

Регистриран:
    29 Октомври 2014
    Съобщения:
    111
    Харесвания:
    11
    Това работи ли при всички xiaomi телефони и по специално на моя redmi note 1w (wcdma) и трябва ли
    да го правя при инсталиране на нов rom ,преди или след инсталация на рома ?Благодаря предварително за отговор.

3. masterping

masterping Администратор Staff Member Администратор NEWS TEAM MIUIBG-VIP

Регистриран:
    26 Януари 2014
    Съобщения:
    1,265
    Харесвания:
    640
    Описаните функции в темата се отнасят за всички Xiaomi устройства,възможно е при определени модели някои от функциите да липсват(при redmi1s с рекавъри 2,0,1 опцията wipe sd card я няма).
    Относно това дали да се правят зависи от ъпдейта и как си го направил,ако е направен с Mi flash и е ползван скрипт flash_all.bat няма нужда защото всичко се нулира,естествено трябва да си направил резервни копия на важната за теб информация.Ако някой реши да мигрира от v5 към v6 чрез ъпдейтъра/актуализация(аз препоръчвам чрез Mi flash) дори и да няма видимо проблеми добре е да се направи wipe all data в работна среда (резервни копия и нулиране от настройките на телефона),иначе са възможни грешки свързани с отделни процеси в рома,както и е възможна некоректна работа на инсталирани приложения.Този процес wipe all data е задължителен ако обаче се минава от по-висока версия към по-ниска.Не така стоят нещата ако актуализираш примерно v6 стоков или дев ром (или v5) с неговите излезли актуализации,слагаш си актуализацията без да минаваш през тези неща.Тук във форума всеки петък излиза актуализация за miui v6,при която не е нужно да се прави вайп,давам го като пример.

4. tmladenov

tmladenov Администратор Staff Member Администратор MIUI DEV MIUIBG-VIP

Регистриран:
    1 Октомври 2013
    Съобщения:
    717
    Харесвания:
    542
    Redmi Note W (процесор МТК) с MIUI V5 не е с Mi recovery.
    Но пък в първите бети на V6 е с него.

Изпратено от Mi2S

5. peterbo

peterbo Потребител

Регистриран:
    29 Октомври 2014
    Съобщения:
    111
    Харесвания:
    11
    Благодаря за отговора,за сега съм с v40 стабилна на miui v5.Redmi Note 1w(процесор 6592 МТК)Ще изчакам стабилна v6 на miui,сега има бета 5.2.13.И до сега всичко съм качвал през ъпдейтъра 37,39 и 40 версия.

Последно редактирано: 16 Ноември 2016
  6. Radka86

Radka86 Потребител

Регистриран:
    8 Юли 2018
    Съобщения:
    2
    Харесвания:
    0
    и

7. pitbula74

pitbula74 Потребител

Регистриран:
    28 Октомври 2015
    Съобщения:
    101
    Харесвания:
    15
    Първи пост и само една единствена буква И.Радкеее,пияна ли си ма?

8. Radka86

Radka86 Потребител

Регистриран:
    8 Юли 2018
    Съобщения:
    2
    Харесвания:
    0
    не просто незнам дали пишех на правилното място аз вече си зададох въпроса но никой не ми отговаря и търся вариянт

9. Даниел Шиков

Даниел Шиков Потребител

Регистриран:
    9 Януари 2016
    Съобщения:
    16
    Харесвания:
    0
    Здравейте,
    имам редми 5плюс и не мога да го ъпдейтна,ако през настройки -всичко за телефона-атуализация и избор на пакет изтеглен в телефона(дава ми че версията на паета за ъпдейт е нелегална). Как мога да го ъпдейтна без загуба на информация, че ми забива тъча и не знам какво друго да направя

Сподели